Atpakaļ pie jaunumu saraksta

Dažādas riepas uz vienas mašīnas

Dažādas riepas uz vienas mašīnas

Dažādas riepas Tavam auto? Bīstami!

Kas tad īsti notiek, ja uz spēkrata ir uzmontētas dažādas riepas?

Pavisam vienkārši – auto var palikt nestabils pagriezienos un griezties pārāk daudz vai būt grūti vadāms. Protams, vistiešāk vadamību ietekmē, ja ir uzstādītas dažāda izmēra riepas. Tāpat spiediens un citi faktori. Piemēram, ja uz aizmugurejās ass tiks uzmontētas sliktākas riepas nekā uz priekšējās, būs liela aizmugurējo riepu izslīdēšanas iespejamība.  Taču, ja sliktākās riepas tiks uzmontētas uz priekšējās ass, ir iespēja, ka auto būs slikta vadāmība pagiezienos, kā arī nedroša bremzēšana. Tādēļ pat tad, ja iepriekš uzstādītajām riepām ir nevienmērīgs nodilums, nevajadzētu iegādāties tikai divas jaunas riepas, jo tas var būt liels drauds ceļu satiksmei un ekonomiski izdevīgāks pirkums tikai īstermiņā! Vēljovairāk, nekad neliec ziemas un vasaras riepas kopā!

Ir situācijas, kad tiešām pareizs var būt risinājums - montēt tikai 2 jaunas riepas. Taču tad tām ir noteikti jābūt tieši tādā pašā izmērā. Un vislabāk, ja tieši tāda paša modeļa, kā riepas uz otras ass. Labāk uztici riepu maiņu profesionāļiem, viņi zinās vai riepas ir pietiekami labas, un uz kuras ass tās labāk montēt!

Ja esi aizmirsis vai nezini, kādas riepas ir vislabāk piemērotas tieši Tavam spēkratam, tad to var noskaidrot vai nu uz degvielas tvertnes vāciņa vai auto durvju ailē.

Minimālais protektora dziļums vasaras riepām ir 1.6mm, bet ziemas riepām 4mm. Šie ir minimālie protektoru dziļumi, bet, protams, vēlams būtu lietot riepas, kuras ir vismaz 1mm virs minimālajiem standartiem. Tāpat arī jāatceras, ka nevajadzētu lietot riepas, kuras ir vecas (lasi šeit).

Ja neesi  vēl iepazinies ar CSDD riepu uzstādīšanas noteikumiem, tad lasi tos šeit:

502.1. Aizliegts:

502.1.1. vienlaicīgi uzstādīt diagonālkorda un radiālkorda riepas;

502.1.2. vienlaicīgi uzstādīt dažādu izmēru riepas uz transportlīdzekļa vienas ass riteņiem;

502.1.3. vienlaicīgi uzstādīt vasaras un ziemas riepas uz transportlīdzekļa vienas ass riteņiem;

502.1.4. uzstādīt atjaunotās riepas uz autobusu priekšējās ass riteņiem;

502.1.5. vienlaicīgi uzstādīt radžotas riepas un riepas bez radzēm).

 

 

Brauc piesardzīgi un esi gudrs savās izvēlēs!

Saistītie raksti