Moto riepas

Motociklisti ir brīvi cilvēki, mēs ķeram mirkli! Bet saķerei ir jābūt! Meklē labas motociklu riepas šeit! ;-)

Moto riepu lapa patlaban ir izstrādes stadijā, tāpēc riepas vēl sameklēt nevarēsi, taču nedaudz pacietības un jau pavisam drīz viss būs gatavs!


Tavam motociklam piemērotākās riepas pie Riepas1!

Motociklu tipu ir daudz, bet vēl vairāk ir riepu, ar kurām tos aprīkot. Tā kā motociklu ar ceļu savieno tikai viens riepu pāris, ir svarīgi izvēlēties piemērotāko komplektu.

Motociklu riepu veidi un galvenās atšķirības

Pēc riepu konstrukcijas

  • Diagonālās konstrukcijas riepas (D)
Šīs riepas tiek ražotas izmantojot neilona vai poliestera auduma auklu kārtas, kas savītas pamīšus. Šāda moto riepu izgatavošanas metode ir sena, taču, atsevišķos pielietojumos, šādas riepas joprojām tiek izmantotas. Šīs riepas ir laba izvēle priekš "custom bike" tipa motocikliem, kur nav tik svarīgs liels ātrums, bet augsta slodzes izturība un kravnesība, pateicoties cietām riepas sānu malām. 
  • Radiālās riepas (R)
Radiālās moto riepas ir jaunākā riepu konstrukcijas tehnoloģija, kurā tiek izmantots  dzelzs armatūras slānis, kas vīts perpendikulāri riepas rotācijas virzienam.
 Šī konstrukcija ļauj labāk novadīt karstumu, kas rodas riepā pie lieliem ātrumiem, savukārt elastīgākas sānu malas uzlabo saķeri, kā arī braukšanas komfortu.
  • Pēc montāžas tipa
Motociklu riepas pēc montāžas veida iedala bezkameru tipa riepās un kameru tipa riepāsTas, kāda riepa derēs Tavam motociklam ir atkarīgs no tam uzstādītajiem diskiem. Bezkameru tipa riepas ir paredzētas lieliem ātrumiem un degvielas ekonomijai, savukārt kameru riepas piemērotas nelīdzeniem ceļiem.

Braukšanas stilam piemērotas riepas

Viens no noteicošajiem apsvērumiem izvēloties riepas savam motociklam ir braukšanas stils un ceļa apstākļi. Atrodi riepu komplektu, kurš ir piemērots tieši Tavam braukšanas stilam! 
  • Cruiser/Touring 
Šīs moto riepas parasti tiek izgatavotas no cietākas gumijas ar lielāku nodilumizturību. Tās ir domātas galvenokārt garu pārbraucienu veikšanai taisnā virzienā ar paaugstinātu kravas slodzi un nav piemērotas pārāk lieliem ātrumiem un straujiem pagriezieniem līkumos. Šo moto riepu protektori veidoti mainīgiem ceļa apstākļiem,kuri ietver nelīdzenu asfaltu, smiltis un slapju ceļa segumu.  
  • Street Sport
Moto riepas, kuras ir paredzētas dinamiskam braukšanas stilam. Šo riepu daudzkomponentu sastāvs ļauj veidot mīkstas sānu malas drošai manevrēšanai, savukārt riepas protektoru no cietāka sastāva gumijas neļauj riepai ātri nodilt. Sporta un ielu moto riepas nodrošina apmierinošu saķeri arī, ja tās nav uzsilušas, taču arī pārāk  lielā karstumā var zaudēt saķeres spēju. Riepu protektori parasti ir papildināti ar lietus novadīšanas kanāliem.
  • Super Sport 
Šīs riepas būtībā ir sacīkšu sliki ar minimālu protektoru. Tās nodrošina lielisku saķeri paātrinoties, bremzējot un braucot līkumos, bet salīdzinoši ātri nodilst. Super Sporttipa moto riepas visaugstāko sniegumu sasniedz pie noteiktas uzsilšanas temperatūras, kuru īsos ikdienas pārbraucienosir grūti sasniegt, tāpēc to lietošana uzkoplietošanas ceļiem var būt nedroša. 
  • Racing/Slicks 
Šīs ir speciāli šosejas sacīkstēm radītas moto riepas. Ražotāji neiesaka sacīkšu riepas izmantot uz ielām, jo nelīdzeni ceļa apstākļi tās ļoti ātri nodeldē. Šīm riepām navprotektora, tāpēc tās ir piemērotas tikai sausam un siltam laikam un mitrumā var pilnībā zaudēt saķeri ar ceļu.
  • Dual Sport 
Šī tipa moto riepas var saukt par universālām, jo tās paredzētas jauktiem ceļa seguma apstākļiem. Šīm riepām ir jāspēj nodrošināt saķeri kā uz asfalta, tāuz grants un dabīga seguma ceļiem. Šīs riepas tiek marķētas dažādām motobraucēju vajadzībām, piemēram, 80/20 Street nozīmē, ka tās paredzētas braucējiem, kas 80% braucienu veic uz asfalta, bet 20% - bezceļos vai uz ceļiem ar sliktu segumu.
  • Off-road / Enduro
Bezceļa riepas ir veidotas ar dziļiem protektoriem maksimālai saķerei uz grants ceļiem, dubļiem un smiltīm. Šīs riepas ir speciāli radītas krosa un enduro motocikliem braukšanai ļoti prasīgos bezceļu apstākļos, tāpēc tām būs ierobežota saķere uz asfalta seguma.

Ražotāju ieteikumi

Katram konkrētajam motocikla modelim ir ražotāja noteikti ieteicamie riepu parametri, pēckuriem vadīties optimālai riepu izvēlei. Ja Tavs motocikls ir aprīkots ar rūpnīcas diskiem, iesākām izvēlēties tāda paša izmēra un modeļa riepas ar kādām motocikls ticis aprīkots no ražotāja vai tādām, kādas ražotājs rekomendē. Iegaumē, ka, ja uzstādīsi riepas, kuras no šiem parametriem būtiski atšķirsies, motocikla vadāmība, drošība, komforts un ekonomija var tikt nopietni samazināta!

Ja neesi pārliecināts par to, kādas motocikla riepas iegādāties, vaicā mūsu speciālistiem un saņem profesionālu konsultāciju!

Meklēt riepas