4X4 riepas

Atrodoties nekurienes vidū, tu vēlies, lai tava auto riepas būtu izturīgas un uzticamas. Lai tās spētu izvest tevi no jebkura meža vai purva, šķērsot straujas upes un uzbraukt augšup pa stāvu kraujas malu.

4X4 riepas ekstrēmiem apstākļiem


Mūsu 4X4 riepas ir paredzētas tiem, kam ikdienā jānokļūst grūti sasniedzamās vietās un jāpārvietojas pa sliktu ceļu vai bezceļu. Asu emociju un piedzīvojumu meklētājiem, kam prieku sagādā pamatīga iesēšanās dziļākā grāvī vai meža izstrādātāju iebrauktā risē. Tās ir piemērotas makšķerniekiem, medniekiem, lauksaimniekiem, nepieradinātu dabas skatu cienītājiem un visiem citiem, kas nebaidās pārbaudīt savas un sava auto spējas ekstremālos apstākļos.


All-terrain


A/T riepas ir vidusceļš starp Mud-terrain riepu raksturīgo augsto caurgājamību un „šosejas” riepu vadāmību.


Attiecība starp protektora bloku izmēru un atstarpēm starp tiem ir sabalansēta tā, lai nodrošinātu vienlīdz labu veiktspēju dažādos apstākļos. Paši bloki ir masīvāki, nekā Highway-Terrain riepām, taču ne tik milzīgi, kā M/T. Būtiska priekšrocība ir zema rites pretestība, un arī trokšņa līmenis nav tik augsts, kā „dubļu riepām”.

Mud-terrain


M/T riepas ir radītas braukšanai bezceļu apstākļos, tās ir visagresīvākās no apvidus auto paredzētajām riepām.

M/T riepām ir raksturīgi lieli, robusti protektora bloki un platas atstarpes starp tiem. Šādi tiek panākta izcila veiktspēja bezceļu apstākļos, jo riepas var efektīvāk „ierakties” virsmā un uz saskares virsmu tiek izdarīts maksimāls spiediens. Vienlaikus, šāda konstrukcija attīra riepu no dubļiem un akmeņiem.

Bias


Kaut arī lielākā daļa mūsdienu pasažieru automašīnu riepu ir radiālas, ražotāji piedāvā arī bias, jeb zemspiediena riepas.


Bias riepas ir izturīgas, it īpaši sānu daļā, un piemērotas braukšanai īstos bezceļu apstākļos. Labāku saķeri un vienmērīgāku braukšanu var panākt, samazinot spiedienu. Ja uz šosejas normāls spiediens ir ap 40 PSI (2,7 bar), tad bezceļu apstākļos 15-20 PSI (1-1,3 bar). Ja ir bedloki, var samazināt spiedienu līdz 10 PSI (0,6 bar).