Vasaras riepas

Tiklīdz pazūd pēdējie sniegi un gaisa temperatūra ir stabili virs +7 grādiem, nekavējies un brauc ar vasaras riepām

Ieskaties! Šīs sezonas aktuālie piedāvājumi!

Vasaras riepu tipi

Atkarībā no ceļa apstākļiem un prasībām, riepas savstarpēji atšķiras pēc protektora zīmējuma. Protektorus nosacīti var iedalīt trīs tipos un katram no tiem ir savas priekšrocības un trūkumi.

Simetrisks protektors

Riepas protektora nosacītā iekšmala un ārmala ir vienādas, tātad – simetriskas.

Priekšrocības:

 • paaugstināta izturība,
 • ilgāks kalpošanas laiks,
 • ekonomiskums,
 • lieliska noturība uz ceļa,
 • braukšanas komforts.

Trūkumi:

 • vidēji vadāmības rādītāji,
 • samazināta akvaplanēšanas pretestība.

Asimetrisks protektors

Riepas protektora nosacītā iekšmala un ārmala ir atšķirīgas, asimetriskas.

Priekšrocības:

 • zems trokšņu līmenis,
 • paaugstināta akvaplanēšanas pretestība,
 • paaugstināta stabilitāte.

Trūkumi:

 • elastīgas sānu malas,
 • mazāka degvielas ekonomija,
 • īsāks kalpošanas ilgums.

virziena protektors

Riepas protektors izstrādāts noteiktam rotācijas virzienam.

Priekšrocības:

 • lieliska vadāmība,
 • paaugstināta akvaplanēšanas pretestība,
 • laba saķere ar mitru segumu,
 • paredzama automašīnas uzvedība ātras braukšanas apstākļos.

Trūkumi:

 • zemāki ekonomijas rādītāji,
 • mazāka triecienizturība,
 • straujāks nodilums.

Vasaras riepas – drošība, dinamika un ekonomija vasaras sezonā!

Vasaras riepas tiek izstrādātas speciāli priekš siltākiem laikapstākļiem un vasarai raksturīgiem ceļu segumu stāvokļiem, gan pēc gumijas sastāva, gan pēc protektora un riepu tehniskās uzbūves. Labas vasaras riepas nodrošinās labākos drošības, dinamikas un ekonomijas rādītājus siltajā sezonā, salīdzinot ar citiem gadalaikiem paredzētajām riepām. Riepu izvēle pie Riepas1 ir ļoti plaša, tāpēc, kad jāmaina vasaras riepas, ir svarīgi saprast gan riepu atšķirības, gan Jūsu vajadzības, lai iegādātās vasaras riepas būtu vispiemērotākās tieši Jums!

Ražotāju ieteikumi

Katram konkrētajam auto modelim ir ražotāja noteikti ieteicamie riepu parametri, pēc kuriem vadīties optimālai riepu izvēlei. Ja Jūsu auto vēl joprojām ir aprīkots ar rūpnīcas diskiem, ieteicams izvēlēties tāda paša izmēra riepas ar kādām Jūsu auto ticis aprīkots no ražotāja.

Šie parametri ir atrodami auto īpašnieka rokasgrāmatā vai uz šiltes, kura parasti atrodama vadītāja durvju pusē vai pie degvielas tvertnes vāciņa iekšpusē. Iegaumējiet, ka, ja uzstādīsiet riepas, kuras no šiem parametriem būtiski atšķirsies, automašīnas vadāmība, drošība un ekonomija var tikt nopietni samazināta!

Riepu marķējums un parametri

Riepu kvalitāti un atbilstību Jūsu vajadzībām var noteikt pēc sekojošiem parametriem, kuri noradīti pie katra riepu modeļa:

Degvielas patēriņš – uzrāda riepas rotācijas pretestību un degvielas ekonomijas līmeni. Iedala 7 klases - A klasei ir vismazākais degvielas patēriņš, G klasei - visaugstākais.

Saķere – uzrāda riepas saķeri uz slapja ceļa seguma. Izdala 7 klases no kurām A klasei ir augstākais saķeres līmenis, G klasei - zemākais.

Trokšņa līmenis – uzrāda riepas skaļumu pie ātruma 80 km/h, ko mēra decibelos (dB). Jo augstāks šis skaitlis, jo augstāks trokšņu līmenis. Augsts riepas trokšņu līmenis pasliktinās komforta līmeni auto salonā, kā arī vairos kopējo vides skaņas piesārņojumu.

Kā noteikt, kad vasaras riepas ir jāmaina?

Riepu stāvokli un piemērotību drošai lietošanai kopējā satiksmē iespējams noteikt pēc vairākiem faktoriem. Riepas nav lietojamas un ir maināmas, ievērojot šādas pazīmes:

Vasaras riepas protektora dziļums
Ceļu satiksmes noteikumos norādīts, ka satiksmē aizliegts pārvietoties ar vasaras riepām, kuru protektora dziļums ir mazāks par 1,6 mm. Šī prasība nav tikai formāla – pilnīgi vai daļēji nodilis riepu protektors ievērojami pasliktinās automašīnas vadāmību kā uz sausa, tā arī uz slapja ceļa seguma.

Vizuāli riepas bojājumi
Vasaras riepas ir nepiemērotas braukšanai, ja to sānu malās redzamas plaisas vai gaisa burbuļi jeb tā sauktās pumpas – šādi deformētas riepas ir pakļautas pēkšņam plīšanas riskam, kas, sevišķi pie lielākiem ātrumiem, var izraisīt bīstamu situāciju uz ceļa.

Novecojušas vasaras riepas
Riepu gumija nav mūžīga - tā laika gaitā noveco. Pie pareizas uzglabāšanas un ekspluatācijas, maksimālais riepu derīguma termiņš var būt līdz pat 10 gadiem, tomēr vairums ekspertu iesaka to stāvoklim pastiprinātu uzmanību pievērst jau pēc 5 gadiem no ražošanas dienas.

Riepu gumijai novecojot, tā sāk cietēt, kā rezultātā pat vizuāli nenobraukta riepa sniegs ievērojami sliktāku saķeri, bremzēšanas veiktspēju un vadāmību.

Riepas ražošanas informāciju iespējams iegūt uz riepas sānu malas – tā ir četrciparu kombinācija ovālā rāmī aiz DOT marķējuma, kur pirmie divi skaitļi norāda uz ražošanas nedēļu, bet nākamie divi – ražošanas gada pēdējiem diviem skaitļiem.

Konsultējieties ar Riepas1 speciālistiem!

Ja neesiet drošs kādas vasaras riepas Jums būs piemērotākās, vērsieties pie mūsu riepu speciālistiem un saņemiet profesionālu konsultāciju. Mūsu darbinieki palīdzēs Jums atrast riepas, kas būs vispiemērotākās Jūsu vajadzībām!

Populārākie vasaras riepu ražotāji

Vasaras riepas piedāvā daudzi ražotāji, lūk, mūsu daļa no mūsu atlasītajiem ražotājiem:

Un daudzi citi

Meklēt riepas