Riepas Agro & industriālai tehnikai

Kā savai tehnikai izvēlēties pareizās industriālās vai agro riepas?

Precīzs riepu izmērs

Specializētajām tehnikas riepām (traktortehnikas riepas, agro riepas, industriālās riepas) izmērs ir īpaši svarīgs un nav pieļaujamas tā neprecizitātes. Precīzs riepu izmērs nodrošina to ilgāku kalpošanu. Savukārt, izmantojot nepareiza izmēra riepas, tās kalpos vien dažus mēnešus, un tiek riskēts ar tehnikas ražotāja garantijas zaudēšanu. Lai nopirktu industriālās, traktortehnikas vai agro riepas pareizā izmērā, ir jāiegādājas tāda paša izmēra riepas, kādas jau šobrīd tiek izmantotas. Protams, ir iespējamas nobīdes riepu izmēros, bet neiesakām to mainīt pašam – tā vietā konsultējieties ar kādu no mūsu speciālistiem!

Riepas slodzes un ātruma indeksi

Arī riepas slodzes un ātruma indeksi ir īpaši svarīgi, un tiem jāpievērš uzmanība, iegādājoties jaunas agro, industriālās vai traktortehnikas riepas. Jāņem vērā tehnikas specifikācija – maksimālā kravnesība un maksimālais ātrums. Ja riepas slodzes un ātruma indekss nesakritīs ar pielietojumu, riepa neturēs paredzēto slodzi. Slodzes un ātruma indeksus skatieties “indeksu tabulā”!

Indeksu tabula

Informācija uz riepas, apzīmējumu nozīme:

Riepas pielietojums

Ir jāņem vērā, kādai tehnikai industriālās vai agro riepas paredzētas, jo to uzbūve atšķiras pēc slodzes un pielietojuma. Lauksaimniecības tehnikas riepas nederēs industriālajai tehnikai un otrādi. Mūsu piedāvājumā atradīsiet gan lauksaimniecības un meža tehnikas, gan industriālās riepas, kā arī traktortehnikas riepas. 

Pērkot agro riepas internetā, īpaši jāpievērš uzmanība tam, lai neiegādātos nepareizās (ņem vērā: ja gadījumā iegādāta nepareizā riepa, Riepas1.lv nenes atbildību un klientam ir jāatmaksā atgriešanas izmaksas).

Ja rodas kādas neskaidrības vai nespējat atrast vajadzīgās agro riepas, konsultējieties ar mūsu speciālistiem!

Riepas protektora zīmējums

Lai spētu izvēlēties piemērotāko protektora zīmējumu, ir jāapzinās, kur industriālās riepas vai agro riepas tiks izmantotas. Standarta traktoru protektors (“eglīte” vai “skujiņa”) labāk piemērots lietošanai uz mīksta seguma, jo tas nodrošina labāku saķeri ar virsmu, kā arī lielāku caurgājību. Ja tehnika paredzēta, lai pārvietotos pa koplietošanas ceļiem vai virsmu, kurai nav vēlams sabojāt augsni, iesakām izvēlēties riepas ar klučveida protektoru. Tās mazāk ietekmēs tādas virsmas kā smiltis vai zāli un dos riepai ilgāku mūžu, taču saķere būs mazāka kā skujveida protektora riepām.

Riepu spiedieni

Tehnikas riepām izšķir divus dažādus spiediena rādītājus. Viens no tiem ir attēlots uz riepas (zīmējumā attēlota riepa, izsaukuma zīme un cipars ar MAX bar uzrakstu),un tas norāda montāžas spiedienu. Riepu montējot, spiedienam jābūt tādam, kā norādīts, lai tā pareizi “uz guļas” uz diska un nav nekādu gaisa noplūžu.

Darba spiedienu var atrast katra riepu ražotāja mājaslapā, vai jautāt kādam no mūsu konsultantiem. Katra ražotāja riepām darba spiediens var atšķirties.

Radiālo vai diagonālo riepu īpašības un priekšrocības

Radiālās riepas konstrukcija

Protektora daļā daudz stabilizējošo slāņu

Riepas karkass sastāv no 1 radiālā pinuma 90 grād leņķī

Priekšrocības:

  • ilgāks riepas mūžs;
  • izcila saķere, mazāka buksēšana;
  • mazāks bremzēšanas ceļš;
  • darbs ar zemāku spiedienu;
  • mazāks degvielas patēriņš;
  • komfortablāka pārvietošanās;
  • plats riepas nospiedums uz braukšanas virsmas;

Diagonālās riepas konstrukcija

Karkass sastāv no vairākiem slāņu pinumiem 45 grādu leņķī

Protektora daļa nav stabilizēta

Priekšrocības:

  • zemāka cena;
  • cieta un mazāk elastīga sānu mala, ko sarežģītāk caurdurt un sagriezt;

Kā atšķiras radiālās un diagonālās riepas pieraksts?

Radiālās norāda burtu “R”
piemērs 520/85R38

Diagonālās raksta ar svītriņu
piemērs 520/85-38

Norāde uz riepas pielietojumu (ar kameru vai bez)

TL = bezkameras tipa riepa, vajadzības gadījumā kamera var tikt izmantota;
TT = kameras tipa riepa, riepai komplektā nav kamera;
TTT = kameras tipa riepa, riepai komplektā nāk kamera;
TTF = kameras tipa riepa, riepai komplektā nāk kamera un flaps;

Riepu zīmoli

Riepas1.lv interneta veikals piedāvā pasaulē vadošo zīmolu agro, meža tehnikas un industriālās riepas plaša spektra tehnikai un pielietojumam!

Meklēt riepas