Sporta riepas

Piedāvājam dažāda tipa sporta riepas autosportam un sportiskai braukšanai paredzētas riepas, kuras savā starpā atšķir sporta veids, specifikācija un izmēri.

SPORTA RIEPU SORTIMENTS

DRIFTA
RIEPAS • Westlake Sport RS
 • Sailun Atrezzo R01
 • Federal 595RS-R
 • Tri Ace Race King
 • GT Radial Champiro SX2
 • Nankang NS 2R
 • Lakesea Supersport RS
 • Zeknova Supersport RS

ŠOSEJAS
RIEPAS • Yokohama Advan Neova
 • Federal 595RS-R
 • Toyo Proxes R888R

SPORTISKAI
BRAUKŠANAI • Pirelli P Zero
 • Michelin Pilot Sport
 • Good Year Eagle F1
 • Toyo Proxes
 • Dunlop Sport MaxxRT
 • Bridgestone Turanza
 • Falken FK510
 • Hankook S1 Evo

RALLIJA
RIEPAS • Malatesta M35

RALLIJKROSA
RIEPAS • Malatesta MRX

ŠOSEJAS SPORTA RIEPAS

RACING SLICK SPORTA RIEPASSporta riepas, kas paredzētas tikai autosportam. Šīs riepas tiek izmantotas tikai uz speciāli pielāgotam ceļa - trasē. Šīm riepām ir lieliskas saķeres īpašības uz sausa ceļa, bet uz slapja ceļa seguma šīs riepas slīdēs. Slick sporta riepas ir aizliegts izmantot uz koplietošanas ceļiem. Slick riepām nav protektora iegriezuma līnīju.

SEMI SLICK SPORTA RIEPASŠīs sporta riepas ir paredzētas augstas veiktspējas standarta automašīnām, vai autosportam, kur nav paredzēti sliki. Šīs sporta riepas atbilstoši saviem parametriem ir piemērotas lietošanai katru dienu. Riepām ir īpašs gumijas sastāvs un nelieli protektora iegriezumi, kas galvenokārt kalpo ūdens izvadīšanai uz slapja seguma.

RACING RAIN SLICK RIEPASSporta riepas, kas paredzētas tikai autosportam mitros laikapstākļos, speciāli pielāgotam ceļam - trasei. Šīm riepām ir lieliskas saķeres īpašības uz slapja ceļa. Rain Slick sporta riepas ir aizliegts izmantot uz koplietošanas ceļiem. Tām ir protektora bloki, kas ļauj veiksmīgāk izvadīt ūdeni no riepas kontaktlaukuma.

KĀ IZVĒLĒTIES SPORTA RIEPAS?

Pielietojums un izmērs

Izvēloties sporta riepas, ir svarīgi uzdot sekojošus jautājumus:

1. Kādam sporta veidam un mērķim tās paredzētas?
2. Vai ir īpašs nolikums, kas paredz izmantot konkrētas sporta riepas noteiktam turnīram?
3. Kads ir sporta riepu izmērs un alternatīvie izmēri?

Nodilums

Treadwear ir apzīmejums, kas norāda uz sporta riepas relatīvo nodiluma pakāpi. Jo lielāks ir  numurs, jo ilgāks laiks nepieciešams, lai protektors nodilst.

Saskaņā ar koncepciju, jo augstāks ir treadwear vērtējums, jo lielāks ir riepu kalpošanas laiks. Tiek paredzēts, ka sporta riepas ar vērtējumu "600" treadwear kalpos divreiz ilgāk, nekā sporta riepas ar reitingu,"300", un tai vajadzētu uzkrāties trīs reizes vairāk par "200" nominālo riepu nobraukumu.


Jautājiet speciālistiem!

Tomēr faktiskais treadwear sniegums var ievērojami atšķirties, atkarībā no sporta riepas izmantošanas intensitātes, braukšanas paradumiem, apkalpošanas prakses, gaisa spiediena sporta riepās, ceļa seguma un klimata apstākļiem. Būtiski, ka riepām ar lielāku treadwear indeksu ir mīkstāks sastavs, kas nodrošina efektīvāku saķeri.

Esošā sortimenta riepām treadwear skaitlis var atšķirties, tādēļ precizējošu informāciju lūdzam jautāt pārdošanas pārstāvim!

NB! Sporta riepas kurām uz sāna nav attēlots E apzīmējums (E mark) nav paredzētas koplietošanas ceļiem.RIEPU APZĪMĒJUMI


1. Riepas platums. Sporta riepas platums milimetros, no viena sāna līdz otram. Šī riepa ir 165 mm plata.

2. Riepas augstuma koeficients. Riepas augstuma koeficients – augstuma platuma attiecība. Riepas apzīmējums „65” nozīmē, ka riepas augstums sastāda 65% no riepas platuma.

3. Sporta riepas diametrs. Diska augstums collas no malas līdz otrai. Šīs riepas diametrs ir 13 collas.

4. Kravnesības indekss. Norāda maksimālo svaru, ko iztur riepa ar pareizu gaisa spiedienu.

5. Ātruma koeficients. Norāda maksimālo konkrēto riepu darba ātrumu. Piemēram, T - līdz 190km/h. 

6. Riepas uzbūve. Sniedz informāciju par uzbūvi. “R” apzīmē radiālo riepu, kas savukārt nozīmē, ka riepas karkasu veido kordu armatūra. Šie kordi ir auduma slāņi, kas veido riepas karkasu un stiepjas radiāli no apmales līdz apmalei. “B” apzīmē diagonālo riepu, kas savukārt nozīmē, ka sporta riepas karkasu veidojošie korda slāņi novietoti diagonāli no aploces malas pret otru aploces malu un konstrukcijas stiprības nolūkos ir šķērsām viens pret otru.

7. XL un RF – pastiprināta riepa, kas paredzēta lielākām slodzēm.

8. Ražotāja valsts. Norāda, kurā valstī ražota riepa. Šī produkta izcelsmes valsts ir Lielbritānija.

9. UTQG (Uniform Tire Quality Grading). UTQG – nozīmē vienotu ASV Transporta departamenta (DOT) izstrādātu riepas kvalitātes vērtējuma sistēmu. ASV federālās struktūras nosaka ražotājiem izvērtēt pasažieru automašīnu riepas pēc trim nosacījumiem: protektora nodiluma, vilces un temperatūras izturības. Protektora nodilums - šis novērtējums mēra riepas nodiluma koeficientu, kad tā tiek pārbaudīta kontrolētos apstākļos. Par standarta rādītāju tiek noteikta atzīme 100. Riepai ar atzīmi 200 nobraukums būs tieši divas reizes lielāks nekā tai, kurai atzīme ir 100. Vairāk par 100 — teicami, 100 — labi, mazāk par 100 — vāji.*

10. DOT – nozīmē sporta riepas atbilstību visiem noteiktajiem standartiem, ko izdevis ASV Transporta departaments (Department of Transportation).

11. Riepas protektora nodiluma indikators. Ja riepas protektors ir nodilis līdz šim indikatoram, šī riepa ir jānomaina.

12. Ražotāja kods: rūpnīca; riepas izmēri.

13. Izgatavošanas datums (nedēļa/gads). Šīs riepas izgatavošanas datums ir 1993. gads 34. nedēļa, jo ir uzraksts 343. Ja riepa ir izgatavota pēc 2000. gada, tad gads būs apzīmēts ar diviem simboliem. Piemēram, 3403 = 2003. gada 34. nedēļa.

14. Papildus apzīmējums. Šajā gadījumā M&S. To pašu nozīmē (Mud+Snow – dubļi+sniegs) simboli M+S vai MS. Riepas ar apzīmējumu M&S ir ar paaugstinātas caurgaitas īpašībām, bet nekādā gadījumā nav vissezona riepas. Universālās riepas tiek marķētas ar uzrakstu „AW” (Any weather – jebkāds laiks) vai ar uzrakstu „AS” (All seasons – visas sezonas). Simbolu vietā var būt zīmējumi. Saule – vasaras riepas, lietussargs – vasaras lietus riepas, sniegs – ziemas riepas.

15. „ECE” apzīmējums ir apzīmēts vienkārši ar „E” burtu uz riepas, kas nozīmē, ka izstrādājums atbilst ECE- R30 Eiropas normai.

16. Bezkameru riepas apzīmējums.

17. Papildus informācija par riepas konstrukciju (cik slāņi tērauda korda vai neilona veido riepas karkasu).

18. Marka vai preču zīme.

19. Nosauksums, produkta modelis.

20. Maksimāli pieļaujama slodze un gaisa spiediens.

*Protektora nodiluma novērtējums ir derīgs tikai salīdzinājumam ar ražotāja izstrādājumu līniju. Tas nav izmantojams salīdzināšanai ar citiem ražotājiem. Vilktspējas novērtējumi parāda riepas spēju apstāties uz slapja ceļa seguma. Novērtējums balstās uz rezultātiem, bremzējot uz slapja ceļa seguma taisnā virzienā. Tas nenorāda spēju braukt līkumos. A — teicami, B — labi, C — vidēji. Temperatūras novērtējums parāda riepas noturību pret siltuma rašanos. A — teicami, B — labi, C — vidēji. Piezīme: tiesību akti nosaka, ka visām riepām jāatbilst novērtējuma “C” minimālajām prasībām.