Vissezonas riepas

Dažādos laikapstākļos ir nepieciešamas dažādas riepas. Ir braucēji, kam vissezonas riepas ir vislabākā izvēle

Ieskaties! Šīs sezonas aktuālie piedāvājumi!

Vissezonas riepas - universāla izvēle

Kā jau iespējams noprast pēc nosaukuma, vissezonas riepas ir iespējams izmantot visas 365 dienas gadā. Tās ir kā vidusceļš starp vasaras riepām un ziemas riepām, un teorētiski ar vissezonas riepām var braukt visu cauru gadu, tādējādi ietaupot izmaksas, ko rada riepu maiņa servisā un otra riepu komplekta glabāšana. Šis risinājums ir īpaši piemērots autovadītājiem, kuri brauc reti vai lielākoties izmanto pilsētas ceļus, kas ziemā ir labi tīrīti.

Kādas ir vissezonas riepu priekšrocības?

 • Ērtības - viens riepu komplekts, kas nav jānomaina, turklāt nekādu uztraukumu par to, kur vasaras riepas uzglabāt ziemā (un ziemas riepas - vasarā).
 • Ekonomija - iespēja ietaupīt līdzekļus, kas būtu jāizdod par riepu maiņu un riepu glabāšanu.
 • Funkcionalitāte - attiecīgās riepas tiek ražotas tā, lai saglabātu kontroli gan uz sausa, gan slapja ceļa seguma, kā arī nodrošinātu labu saķeri.

Pēc kāda marķējuma var atpazīt vissezonas riepas?

 • All Season – visi gadalaiki, attiecīgi riepas ir paredzētas lietošanai visās sezonās

 • 4S – apzīmē četras sezonas, tātad riepu lietojumu visos četros gadalaikos

 • AW – jebkādi laikapstākļi (All weather) – riepas piemērotas lietošanai visos laikapstākļos

Šie marķējumi ir kā garantija, ka riepas patiešām ir vissezonas. Tāpat dažām riepām mēdz būt piktogrammas – trīs kalnu virsotnes un sniegpārsliņas simbols.

SVARĪGI ATCERĒTIES – M+S MARĶĒJUMS NE VIENMĒR NOZĪMĒ VISSEZONAS RIEPAS!

Riepas ar M+S marķējumu (Mud and Snow jeb dubļi un sniegs) ir paredzētas braukšanai gan pa dubļiem, gan sniegu, taču tas vēl nenozīmē, ka tās klasificējas kā vissezonas riepas. M+S marķējums ir atrodams gan uz ziemas, gan vasaras riepām, bet visbiežāk to redzēsi uz apvidus automašīnu riepām. Šāda veida riepas ir iecienīts risinājums valstīs ar mērenāku klimatu, kur ziemās temperatūra turas virs nulles un sniegs ir reta parādība. Pēc būtības attiecīgais marķējums nozīmē, ka tās ir vasaras riepas ar dažām vissezonas riepu pazīmēm.

Vissezonas riepu īpašības:

 • Vairāk piemērotas braukšanai uz asfalta, mazāk – pa ledu vai sniegu.
 • Laba saķere ar ceļa virsmu dažādos laikapstākļos
 • Videi draudzīga izvēle
 • Vairāk piemērotas tiem, kuri pārsvarā pārvietojas pa pilsētu

Vissezonas riepas salīdzinājumā ar vasaras riepām un ziemas riepām:

 • Vasarā dilst ātrāk nekā vasaras riepas
 • Vislabāk piemērotas lietošanai valstīs, kur ziemas vidējā temperatūra ir ap nulli

Vissezonas riepas salīdzinājumā ar ziemas riepām:

 • Vairākums vissezonas riepu
  īpašību pielīdzināmas vasaras
  riepām

 • Nav piemērotas braukšanai
  tad, ja temperatūra ir krietni
  zem nulles

 • Labāk piemērotas tiem, kas pārsvarā brauc pa pilsētu un sliktos
  laikapstākļos (sniegs, atkala)
  paliek mājās

SVARĪGI ATCERĒTIES – KVALITĀTE IR BŪTISKA

Ņemot vērā, ka vissezonas riepas tiek izmantotas gan vasarā, gan ziemā, īpaša uzmanība jāpievērš to kvalitātei, jo šīm riepām būs jāspēj tikt galā gan ar sakarsušu asfaltu un peļķēm (līdz ar to – arī akvaplanēšanas iespēju), gan sniegu, atkalu un temperatūru zem nulles. Tādēļ izvēlies labāko modeli sava budžeta ietvaros, un protams, iegādājies jaunas vissezonas riepas, lai izvairītos no riepām ar bojājumiem, kas radušies nolietojuma rezultātā..

Ja budžets ir ierobežots, labāk izvēlies vienu ļoti kvalitatīvu vissezonas riepu komplektu, nevis atsevišķus komplektus ar zemas kvalitātes ziemas un vasaras riepām. Vairākumam riepu braukšanas komfortu un drošību primāri ietekmē tieši produkta kvalitāte, ražošanā izmantotā gumija un lameļu zīmējums, nevis sezona, kurai tās paredzētas. Tāpēc viens kvalitatīvs vissezonu riepu komplekts būs drošāks pat tad, ja laikapstākļi nebūs patīkami. Svarīgs, protams, ir arī atbilstošs riepu izmērs. Ja Tavam auto vajadzīgas vissezonas riepas R16 izmērā, neapsver iespēju iegādāties vissezonas riepas R15 vai vissezonas riepas R17!


Meklēt riepas