Ziemas riepas

Atceries, ka ziemas riepas ir vēlamas jau no tā brīža, kad vidējā gaisa temperatūra ir zem +7 grādiem

Ieskaties! Šogad pirktākās ziemas riepas!

Ziemas riepas – lai kustība neapstājas arī izaicinošos laikapstākļos

Latvijas klimatiskajos apstākļos auto riepu gumijai jāspēj daudz – izturēt vasaras svelmē sakarsušo asfaltu, aizsargāt autovadītāju no
akvaplanēšanas rudenī un saglabāt elastību arī tad, kad termometra stabiņš noslīdējis krietni zem nulles. Mēs nenēsājam vienas un
tās pašas virsdrēbes cauru gadu, kādēļ to prasīt no automašīnas? Tieši tāpēc ziemas riepas ir lielisks un neaizvietojams izgudrojums,
kas palīdz saglabāt drošību un stabilitāti arī strauji mainīgos un nelabvēlīgos apstākļos.

Ar ko īpašas ziemas riepas

 • Gumijas sastāvs Mīkstāka gumija, kas piemērota zemākai temperatūrai 
 • Platas centrālās rievas Īpaši radītas slapjuma un sniega izspiešanai no riepas apakšas, lai nodrošinātu labāku saķeri 
 • Protektoram ir vairāk rievu un ribu Dziļāks zīmējums un blīvāks lameļu izvietojums palīdz droši noturēties uz ceļa arī atkalas laikā

 Ziemas riepu tipi

Cietā sastāva neradžotās riepas

Piemērotas tīrītiem pilsētas ceļiem un ātrgaitas šosejām

Cietā sastāva jeb Eiropas tipa ziemas riepas

 • Universālas – paredzētas braukšanai gan pa sniegu, gan asfaltu.
 • Laba saķere uz slapja ceļa.
 • Vairāk piemērotas braukšanai uz asfalta, mazāk – pa ledu vai sniegu.

Mīkstā sastāva neradžotās riepas

Piemērotas zemām temperatūrām un apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem

Mīkstā sastāva jeb Skandināvu tipa ziemas riepas

 • Mīkstāks gumijas sastāvs, kas palīdz saglabāt stabilitāti uz piesniguša vai apledojuša ceļa.
 • Piemērotas zemām temperatūrām un grūtiem braukšanas apstākļiem.
 • Lieliski piemērotas Latvijas klimatam.
 • Protektora bloki veidoti ar blīvu lameļu klājumu.
 • Riepas nav piemērotas braukšanai vasarā – ja gaisa temperatūra ilgāku laiku turas virs +7 °C, šīs riepas jānomaina.
 • Komfortablas un klusas.

Radžotās riepas

Braukšanu ekstremālos apstākļos padara drošu un stabilu

Ziemas riepas ar radzēm jeb radžotas ziemas riepas

 • Paredzētas braukšanai pa netīrītiem un grūti izbraucamiem ceļiem.
 • Radzes nodrošina labāku saķeri ar apledojuša vai piesniguša ceļa virsmu.
 • Drošākas ekstremālos apstākļos – tiek pieņemts aptuveni 10% drošības palielinājums.
 • Drīkst lietot tikai no 1. oktobra līdz 1. maijam.

Pazīmes, kas liecina, ka ziemas riepas ir jāmaina

Ir vairāki faktori, kuri nosaka to vai riepas, sagaidot kārtējo ziemas sezonu, joprojām būs derīgas un drošas braukšanai. Lai noteiktu savu ziemas riepu kopējo stāvokli, pievērs uzmanību šādām detaļām:

Ziemas riepu vizuālais stāvoklis
Ja riepas glabāšanas laikā zaudējušas spiedienu – pārbaudi vai to profils nav deformējies un vai riepas forma nav mainījusies. Pievērs uzmanību vai riepas sānu mala nav bojāta – plaisas un nelīdzenumi var būt potenciāli bīstami riepas bojājumi.

Nodilis ziemas riepas protektors
Ziemas riepu minimālais protektora dziļums ar ko atļauts pārvietoties uz Latvijas valsts ceļiem ir 4 mm, tomēr šādas riepas veiktspēja uz ledus un sniega jau būs jūtami sliktāka kā jaunai riepai.

Ja ziemas riepas ir aprīkotas ar radzēm, pārbaudi vai tās joprojām ir vietā – dažu radžu iztrūkums nav nekas nopietns, bet ja riepa šķīrusies no 50-70% sākotnējā radžu skaita, riepa uzskatāma par nolietotu.

Novecojušas ziemas riepas
Tas, ka riepas ir nenobrauktas un to protektors izskatās labi, vēl nenozīmē, ka tās nodrošinās pietiekamu saķeri un vadāmību. Lielu daļu riepas saķeres veido tās gumijas īpašības. Riepu gumijai ar laiku ir tendence cietēt, kas, sevišķi ziemas riepām, ievērojami samazina saķeri ar slidenu ceļa virsmu.

Riepas par relatīvi svaigām pieņemts uzskatīt vēl 5 gadus no to ražošanas brīža. Riepas, kuras ir vecākas, būtu ieteicams mainīt pret jaunām.

Riepas ražošanas informāciju iespējams iegūt uz riepas sānu malas – tā ir četrciparu kombinācija ovālā rāmī aiz DOT marķējuma, kur pirmie divi skaitļi norāda uz ražošanas nedēļu, bet nākamie divi – ražošanas gada pēdējiem diviem skaitļiem.

Populārākie ziemas riepu ražotāji

Piedāvājam Tev labākos piedāvājumus no šādiem riepu ražotājiem:

Un daudzi citi

Pasaules ražotāju ziemas riepas uz Latvijas ceļiem


Latvijas klimats un ceļu stāvoklis ir divi svarīgi aspekti, kas jāņem vērā, izvēloties jaunas ziemas riepas.

Nav viena modeļa, kas perfekti derēs visiem iespējamajiem apstākļiem. Skandināvu tipa ziemas riepas būs labākas uz piesnigušiem ceļiem un grants ceļiem, Eiropas tipa riepas nodrošinās vairāk komforta, braucot pa asfaltu, savukārt radzes noderēs lauku apvidos, kur ziemās ceļus tīra retāk un ir daudz vietu, kurās ēnā veidojas un ilgāk saglabājas apledojums.

Tādēļ, izvēloties riepas, pirmkārt, jādomā ne par zīmolu un “ekstrām”, bet gan ikdienas ceļiem un braukšanas paradumiem:
 • Nobraukums
  ikdienā

 • Ceļu veids – asfalts,
  grants, zemes ceļi

 • Vide – pilsēta, lauki,
  meži, reljefs

 • Paredzamā ziema
  – slapja, sniegota, auksta,
  ar biežām atkalām

SVARĪGI ATCERĒTIES – ZIEMAS RIEPAS OBLIGĀTAS NO 1. DECEMBRA

Latvijā automašīnas, kuru pilna masa nepārsniedz 3,5 tonnas, laikā no 1. decembra līdz 1. martam obligāti jāaprīko ar ziemas riepām. Tas attiecas arī uz šādu automašīnu vai autobusu piekabju riteņiem. Radžotās riepas uz Latvijas ceļiem drīkst izmantot laikā no 1. oktobra līdz 1. maijam. Minimālais riepu protektora dziļums – 4 mm.

Vai ziemas riepas ietekmē degvielas patēriņu?

Jā! Jo riepai lielāka rites pretestība, jo lielāks būs degvielas patēriņš. Rites pretestība tiek norādīta skalā no A (zemākā pretestība) līdz G (augstākā pretestība) uz jaunas ziemas riepas marķējuma uzlīmes. Taču zemākai rites pretestībai ir kāds ievērojams mīnuss – šādas ziemas riepas nodrošina sliktāku saķeri ar ceļu.

Kādi braukšanas paradumi paātrina ziemas riepu nodilumu?

Ziemas riepas dilst daudz ātrāk, ja braukšanas stils ir agresīvs, proti, tiek veikta strauja paātrināšanās un bremzēšana, kā arī asi pagriezieni. Arī pārvietošanās lielā ātrumā riepām par labu nenāk, jo tās uzkarst un ātrāk dilst. Līdzi jāseko arī tam, lai riepās būtu atbilstošs spiediena līmenis, pretējā gadījumā ziemas riepas nodils nevienmērīgi.

Vai ziemas riepas drīkst izmantot arī vasaras mēnešos?

Jā, teorētiski to drīkst darīt (izņēmums ir ziemas riepas ar radzēm – tās atļauts izmantot no 1. oktobra līdz 1. maijam). Taču šāda prakse noteikti nav rekomendējama, jo ziemas riepas nepiemērotā temperatūrā (virs 7 grādiem pēc Celsija) daudz straujāk dilst, kā arī to veiktspēja ievērojami samazinās.

Padomi, lai ziemas riepas kalpotu ilgāk

Lai riepas saglabātu labu stāvokli pēc iespējas ilgāk un Tu līdz ar to varētu ietaupīt, ir svarīgi tās izmantot tikai piemērotos laikapstākļos, proti, ziemā. Kāpēc? Jo ziemas riepas tiek izgatavotas no mīkstākas gumijas, ja salīdzinām tās ar vasaras riepām, līdz ar to, izmantojot tās siltā laikā, ziemas riepas ievērojami ātrāk nodilst – tās gluži vienkārši nav piemērotas šādiem laikapstākļiem. Tieši šī iemesla dēļ arī ieteicams atsevišķi iegādāties gan ziemas, gan vasaras riepu komplektu – M+S jeb visiem gadalaikiem paredzētās riepas sākotnēji var šķist izdevīgs darījums, taču ilgtermiņā aina ir pavisam citāda – atsevišķi ziemas un vasaras riepu komplekti praktiski vienmēr kalpos ilgāk, nekā vissezonas riepas.

Vēl viens ļoti nozīmīgs faktors ir arī riepu uzglabāšana – ja riepas tiek atbilstoši uzglabātas, tās kalpos daudz ilgāk.

Kā pareizi uzglabāt ziemas riepas?

Tāpat kā dažādiem produktiem vieta ir ledusskapī, arī riepām ir konkrēti apstākļi, kuros tās nepieciešams uzglabāt. Laikā, kad riepas netiek lietotas, tās nepieciešams pasargāt no:

 • Pārāk liela mitruma – ja uzglabāšanas vietā uz riepām sāk rasties kondensāts, mitruma līmenis ir pārāk augsts, un tas nāk par ļaunu riepām;
 • Nepiemērotas temperatūras un saules gaismas – uzglabājot riepas pārāk karstā vietā, kā arī lokācijā, kur riepām piekļūst tieša saules gaisma, tās, ļoti iespējams, sāks plaisāt un līdz ar to kļūs neizturīgas un nepiemērotas turpmākai izmantošanai. Un arī tad, ja riepas tiek uzglabātas pārāk zemā temperatūrā, tās zaudē savu kvalitāti, jo riepas var mainīt savu struktūru un formu.

Kāda ir piemērota temperatūra automašīnas riepu uzglabāšanai? Tai katrā ziņā nevajadzētu būt lielākai par 15 grādiem un zemākai par 0 grādiem pēc Celsija skalas. Ļoti piemērota vieta riepu uzglabāšanai ir gan pagrabs, gan automašīnu darbnīcas, jo šādās lokācijās ir minimāla temperatūras maiņa, kā arī riepas neietekmēs tieši saules stari, un arī temperatūra lielākoties būs piemērota.

Kādos gadījumos labāk izvēlēties ziemas riepas ar radzēm?

Autovadītājiem pieejamas gan “parastās” ziemas riepas, gan ziemas riepas ar radzēm. Kādas ir to atšķirības un kādos gadījumos labāk izvēlēties riepas ar radzēm? Kā jau iespējams noprast pēc nosaukuma, radžotajās ziemas riepās ir speciālas radzes, kuru uzdevums ir nodrošināt vēl labāku saķeri ar ceļa segumu. Ziemas riepas ar radzēm ir īpaši piemērotas uz apledojušiem un ļoti piesnigušiem ceļiem, jo tieši uz šādiem segumiem tās spēj nodrošināt īpaši drošu pārvietošanos. Līdz ar to ziemas riepas ar radzēm visbiežāk izvēlas cilvēki, kuri ikdienā pārvietojas pa lauku ceļiem; tāpat šīs riepas ir ļoti piemērotas tiem autovadītājiem, kuriem ir salīdzinoši neliela pieredze ar auto vadīšanu, jo tās piedāvā lielāku stabilitāti uz ceļa.

Taču riepām ar radzēm ir arī savi trūkumi – pirmkārt, pārvietojoties ar tām pa asfaltu, bruģi vai kādu citu cietu segumu, tās ir daudz skaļākas, kā arī nodara zināmu ļaunumu ceļa segumam. Tāpat ziemas riepas ar radzēm ir aizliegtas vairākās Eiropas Savienības valstīs, un tām ir noteikts konkrēts izmantošanas laiks – no 1. oktobra līdz 1. maijam.

Lietotas vs jaunas ziemas riepas – ko vajadzētu ņemt vērā?

Iegādājoties riepas, pastāv divi varianti – vai nu tās pirkt jaunas, vai lietotas. Abi veidi ir gana izplatīti, taču mēs tomēr ieteiktu izvēlēties jaunas ziemas riepas. Kādēļ? Iemesli ir vairāki:

 • Tu zini, ko iegūsi – lai gan pastāv dažādas darbības, kas ļauj saprast, vai lietotas riepas nav bojātas, ir daudz ērtāk un patīkamāk iegādāties jaunas ziemas riepas – Tev nebūs jāuztraucas par kādiem slēptajiem defektiem, kas ir itin bieža parādība lietotām automašīnas riepām;
 • Jaunas riepas kalpo ilgāk – kā jau ierasts, jaunas preces, tostarp – arī riepas, kalpo ilgāk nekā lietotas. Tādējādi, lai gan sākotnēji lietotu riepu iegāde ļauj ietaupīt, ilgtermiņā tomēr būsi ieguvējs, ja iegādāsies jaunas ziemas riepas;
 • Jaunām riepām pieejama garantija – lai gan, iegādājoties jaunas ziemas riepas, Tu noteikti nedomā par to, ka kāda no tām varētu būt bojāta, taču realitātē riepām var būt dažādi slēpti defekti, kurus uzreiz nav iespējams pamanīt un kas atklājas tikai laika gaitā. Iegādājoties lietotas riepas, šādos gadījumos nāksies atvērt maciņu un meklēt papildu riepu, savukārt, ja būsi iegādājies jaunas riepas, varēsi izmantot garantijas sniegtās iespējas.

Kā redzi, jaunu riepu iegāde sevī ietver vairākas būtiskas priekšrocības, tādēļ, lai gan sākotnēji to iegāde nereti mēdz izmaksāt dārgāk, ir vērts ieguldīt nedaudz vairāk, lai saņemtu augstāku kvalitāti un garantijas priekšrocības.

Kur vislabāk iegādāties ziemas riepas?

Ja esi nolēmis, ka arī Tu savu auto vēlies aprīkot ar jaunām ziemas riepām, aktuāls kļūst jautājums par to, kur meklēt tieši Tavam auto piemērotākās riepas. Iespējas ir gana plašas – riepas iespējams atrast, sākot no hipermārketiem un beidzot ar specializētiem riepu veikaliem un servisiem; tāpat visai izplatīti ir dažādi interneta veikali. Labākā izvēle, ļoti iespējams, ir specializētie interneta veikali – tajos tiek piedāvātas riepas no uzticamiem ražotājiem. Taču interneta veikaliem ir vēl kāda visai būtiska priekšrocība – tajos nepieciešamās preces nereti iespējams iegādāties par ļoti izdevīgām cenām (pateicoties veikala sadarbībai ar riepu ražotājiem), turklāt Tu vari ietaupīt ne vien naudu, bet arī laiku, jo riepas iespējams pasūtīt jebkurā diennakts laikā, kā ari mājaslapā vari iepazīties ar būtiskākajiem riepu parametriem.

Turklāt mēs, Riepas1.lv, piedāvājam arī īpaši operatīvu un izdevīgu riepu piegādi, proti, klientiem riepas tiek piegādātas bez maksas vienas līdz divu darba dienu laikā jebkurā vietā Latvijā; tāpat riepas 14 dienu laikā iespējams atgriezt, saņemot atpakaļ iztērēto naudas summu.

Ziemas riepas akcija – labs veids, kā ietaupīt

Kā jau ikvienai precei, arī ziemas riepām pieejamas dažādas akcijas. Visai bieži ziemas riepas akcija pieejama nesezonā, proti, vasarā, pavasarī vai arī rudenī, taču, domājot ilgtermiņā – kāpēc gan neiegādāties ziemas riepas laicīgāk, ja tādējādi arī iespējams būtiski ietaupīt? Taču, iegādājoties ziemas riepas ar akciju, padomā par šādiem aspektiem:

 • Riepu turpmākā pieejamība – dažkārt akcijas tiek veidotas precēm, kas noliktavā palikušas vien dažos eksemplāros. Taču rēķinies, ka auto riepas mēdz bojāties, tāpēc, ja redzi labas riepas par pievilcīgu cenu, taču tās noliktavā palikušas gaužām maz, labāk iegādājies vismaz dažas riepas rezervē;
 • Riepu kvalitāte un zīmols – iegādāties riepas ar atlaidi nav vērts, ja tās ir nekvalitatīvas un to ražošanu veic riepu nišā nezināms zīmols.

Ja ziemas riepas akcija piedāvā iegādāties labas riepas par vēl labāku cenu, droši veic pirkumu, jo ilgtermiņā pavisam noteikti būsi ieguvējs!

Lasīt vairāk

Meklēt riepas