Atpakaļ pie jaunumu saraksta

Viss svarīgākais par jauno riepu marķējumu

Viss svarīgākais par jauno riepu marķējumu

Ar šī gada 1. maiju riepu marķējums tiek papildināts ar jaunu informāciju, lai atvieglotu pircēju izvēli un veikalu plauktos izceltu videi draudzīgas, drošas riepas.

Jau kopš 2012. gada uz visām jaunajām Eiropas Savienībā tirgotajām vieglo automašīnu un vieglā komerctransporta riepām ir jābūt uzlīmei ar informāciju par rites pretestību, bremzēšanu uz slapja ceļa seguma un ārējā trokšņa līmeni. Sākot ar 01.05.2021, marķējums tiek papildināts ar jaunu informāciju.

Svarīgi piebilst, ka pirms 01.05.2021 ražotas vai importētas riepas joprojām drīkst tirgot ar veco marķējumu. Nekādi ierobežojumi šajā ziņā nav paredzēti.

Nozīmīgākās izmaiņas

Jaunajā marķējumā lielākais uzsvars tiek likts uz izmešu samazināšanu un drošību ziemā. Tas ir mainījies arī vizuāli, lai atbilstu ES ekomarķējuma shēmai.

  • Pievienots QR kods ar saiti uz EPREL datubāzi, kas dod iespēju pircējiem noskaidrot sīkāku informāciju par konkrēto riepu.
  • Vairs nav F un G līmeņu atzīmes. Iepriekš neizmantotais D līmenis tiek izmantots.
  • Ieviesti simboli saķeres ar sniegu (jau pazīstamais 3PMSF) un apledojušu ceļu apzīmēšanai.
  • Trokšņa līmenis tiek izteikts ar burtiem A, B vai C, iepriekšējo apzīmējumu ), )) un ))) vietā.
  • Marķējuma uzlīme turpmāk būs obligāta arī kravas riepām.

Kāpēc tas bija vajadzīgs?

Izmaiņu mērķis ir popularizēt sabiedrībā energoefektīvas, videi draudzīgas un drošas riepas. Pircēji lielākoties nezina, ka riepas ietekmē 20-30% no automašīnas degvielas patēriņa un, izvēloties ekonomiskākas riepas, ir iespējams ietaupīt ievērojamus līdzekļus. Otrkārt, tā ir iespēja samazināt globālo sasilšanu, jo autotransports rada ~22% no visiem CO2 izmešiem. Un treškārt, ir svarīgi parādīt lietotājiem riepas veiktspēju dažādos braukšanas apstākļos, izceļot ne tikai saķeri ar slapju ceļu.

Saistītie raksti