Atpakaļ pie jaunumu saraksta

Kas ir oriģinālās komplektācijas riepas un kam tās paredzētas?

Kas ir oriģinālās komplektācijas riepas un kam tās paredzētas?

OE (original equipment) riepas ir atsevišķs riepu segments. Auto ražotāji nepārtraukti rada jaunus auto modeļus, lai tie iespējami precīzāk atbilstu braucēju vajadzībām.

Kādam svarīgākais ir drošība, citam jauda, vēl citam – ērtības. Savukārt oriģinālās komplektācijas riepas ir izstrādātas tā, lai nodrošinātu vislabāko konkrētās automašīnas sniegumu. Faktiski tās ir automašīnas detaļas.

Lielākā daļa auto ražotāju izvēlas sev piemērotākās riepas no tirgū pieejamajām un pēc noteiktiem kritērijiem tās apstiprina. Taču daļa premium automašīnu ražotāju tās pielāgo vēl papildus vai pat izstrādā no nulles. Šādas riepas sauc par homologētām riepām, un tās tiek izstrādātas konkrētam auto modelim, ciešā sadarbībā ar auto ražotāju.

Kā top oriģinālās komplektācijas riepas?


Oriģinālās komplektācijas riepas tiek izstrādātas sadarbojoties auto un riepu ražotājiem, un šis process var aizņemt pat 3 gadus. Dizaina izstrāde un prototipa izgatavošana parasti ilgst 2-3 mēnešus. Pēc tam 18-24 mēnešu garumā tiek veiktas visdažādākās pārbaudes laboratorijās un trasēs. Šajā laikā vidēji tiek nobraukti 300000 kilometri pa dažādiem segumiem. Visbeidzot 2-6 mēnešu laikā tiek uzsākta jaunā riepu modeļa ražošana.

Oriģinālās komplektācijas riepu priekšrocības


1.       Automašīnu elektroniskās sistēmas (tādas, kā ABS, EPC, TPMS) darbojas precīzi tikai tad, ja tiek ņemtas vērā visas auto ražotāja prasības, tajā skaitā tiek izmantotas pareizas riepas.

2.       Izmantojot riepas, kas izstrādātas tieši konkrētajam automašīnas modelim, tiek sasniegta maksimāla drošība uz ceļa, augstākais iespējamais komforta līmenis un izcila veiktspēja – viss tas ko ražotājs ir paredzējis.

3.       Daudzi auto tirgotāji un apdrošinātāji, izvērtējot garantijas gadījumus, pievērš uzmanību arī tam vai ir tikušas izmantotas OE riepas. Ja tā nav, tas var būt iemesls garantijas atteikumam.

4.       Standarta izmēra riepas var būtiski atšķirties no marķētām riepām. Uzmontējot neoriģinālas riepas, pastāv liela iespēja, ka tiks saskrāpēti diski un pašas riepas.

5.       Viena modeļa riepas, kas pielāgotas dažādām automašīnām, atšķiras. Piemēram, platuma ziņā. Tāpat dizainu ietekmē riteņu vērsums – tas var būt par aptuveni 1% uz iekšpusi vai ārpusi. Tāpēc arī atbilstoša izmēra riepas var precīzi nepiegult diskiem, kas var novest pie dažādiem auto bojājumiem.

Vai oriģinālās komplektācijas riepas ir dārgas?


Auto ražotājiem, protams, ir svarīga viņu reputācija, tāpēc pārsvarā šādi uzdevumi tiek uzticēti premium riepu ražotājiem – Pirelli, Goodyear, Michelin utt. Taču ir arī izņēmumi. Fakts, ka oriģinālās komplektācijas riepas ražo Giti un Maxxis varbūt nav nekāds pārsteigums. Taču arī Triangle, kas ir budžeta klases riepu ražotājs, piegādā oriģinālās komplektācijas riepas Caterpillar, Volvo, Komatsu un Hyundai tehnikai. Tāpat, salīdzinot viena zīmola un izmēra riepu cenas, ne vienmēr OE riepas ir dārgākas.

Kā atpazīt oriģinālās komplektācijas riepas?


OE riepas tiek īpaši marķētas, tām uz sāniem ir 2-3 burti, kas apliecina saderību ar konkrēta ražotāja auto. Parasti pēc šiem apzīmējumiem var uzminēt auto ražotāju, taču ne vienmēr. Piemēram, AO ir Audi apzīmējums un MO norāda uz piemērotību Mercedes markas automašīnām. Bet kas ir NO, Nissan? Nē, ar šiem simboliem apzīmē Porsche paredzētās riepas. Savukārt gan BMW, gan Mini apzīmē ar zvaigznīti, jo tie ir vienas grupas uzņēmumi.

Apzīmējumu tabula ir atrodama Riepas1.lv oriģinālās komplektācijas riepu sadaļā. Taču, lai nekļūdīgi saprastu vai un kuras riepas ir paredzētas un pieejamas tieši jūsu automašīnai, iesakām vērsieties servisos, kas specializējas riepu nozarē.

Oriģinālās komplektācijas riepas ir dabiska izvēle!


Izvēloties neatbilstošas riepas, jūs varat zaudēt to, ko piedāvā auto ražotājs: maksimālo automašīnas veiktspēju, komfortu un augstāko iespējamo drošības līmeni. Savukārt ieguvumu īsti nav.

Saistītie raksti