Atpakaļ pie jaunumu saraksta

Vai zini, kā izvēlēties vasaras riepas?

Vai zini, kā izvēlēties vasaras riepas?

Vai zini, kā izvēlēties tieši Tavam auto un braukšanas stilam piemērotākās vasaras riepas? Nē? Neuztraucies – esam sagatavojuši nepieciešamos padomus, lai vasaras riepu iegāde būtu pavisam ērta!

Vasaras riepas – 4 padomi, kā izvēlēties piemērotākās

Tā vien izskatās, ka pavasaris ir uz palikšanu, un tas nozīmē, ka aktuāls kļuvis jautājums par vasaras riepu izvēli. Taču, lai tās kalpotu godam, svarīgi izvēlēties savam auto un braukšanas stilam piemērotākās vasaras riepas. Par to, kā veikt pareizo izvēli – šajā bloga rakstā!

Izvēlies riepas piemērotā izmērā

Lai braukšana ar jaunajām riepām būtu gan komfortabla, gan droša, nepieciešams iegādāties pareizā izmēra vasaras riepas. Kā to noskaidrot? Viens no variantiem – ielūkoties degvielas tvertnes vāciņa iekšienē vai vadītāja durvju ailē – tur jābūt uzlīmei, uz kuras norādīts, kāda izmēra riepas attiecīgajam automobilim nepieciešamas. Bet, ja esi pārliecināts, ka Tavs auto jau aprīkots ar atbilstoša izmēra riepām, palūkojies uz to malām, lai noskaidrotu riepas platumu, augstumu un diametru.

Foto: Riepas1.lv

Ņem vērā savus braukšanas paradumus

Droši vien piekritīsi, ka ir atšķirība – braukt pa pielijušiem zemes ceļiem vai sausu asfaltu. Protams, laikapstākļiem nepavēlēsi, taču, ja aptuveni zini, pa kādu segumu lielākoties pārvietosies vasaras mēnešos, vari izvēlēties atbilstošas riepas. 

Ja lielākoties pārvietojies pa pilsētu un Tavā rīcībā ir neliels auto, Tev piemērotākās varētu būt vasaras riepas ar simetrisku protektoru, kuru iekšmala un ārmala ir vienādas. Šādas vasaras riepas kalpo salīdzinoši ilgi, ir izturīgas, kā arī pārvietošanās ar tām ir visai ekonomiska. Arī riepu uzstādīšana un maiņa ir vienkāršāka, jo nav jāievēro montāžas virziens.

Vasaras riepas ar virziena jeb orientētu protektoru savukārt sniedz ļoti labu saķeri, samazina akvaplanēšanas risku, taču tās ātrāk nodilst un nav ekonomiskas. Šādas riepas lieliski noder, pārvietojoties ar sporta automašīnu, kā arī sniedz drošības sajūtu, braucot ātri vai pa slapju ceļa segumu.

Savukārt vasaras riepas ar asimetrisku protektoru ir kā zelta vidusceļš. To iekšmala un ārmala ir ar atšķirīgiem protektora zīmējumiem, tādējādi katra riepas daļa pilda savu uzdevumu, kā rezultātā tās vienlīdz labi kalpo gan un mitra, gan sausa seguma. Taču līdz ar to šāda veida vasaras riepas arī ātrāk nodilst.

Dod priekšroku jaunām vasaras riepām

Lai gan visai izplatīta prakse ir iegādāties lietotas un lētas vasaras riepas, ilgtermiņā šāda izvēle parasti neatmaksājas, jo jaunas vasaras riepas kalpos ilgāk, kā arī sniegs patīkamāku un, galvenais, drošāku braukšanas pieredzi. 

Virkne cilvēku uzskata, ka lietotu automašīnas riepu iegāde ļauj ietaupīt, kā arī ir gana droša, jo riepu protektora nodilumu iespējams izmērīt, taču riepu kvalitāti ietekmē arī tas, kā tās uzglabātas un kāds ir riepu stāvoklis iekšējā konstrukcijā. Un lietotām riepām to noteikt nav nemaz tik vienkārši, līdz ar to nereti tiek pirkts kaķis maisā.

Foto: Riepas1.lv

Iepazīsties ar riepu īpašībām marķējumā

Iegādājoties jaunas vasaras riepas, uz tām atradīsi marķējumu, kurā norādīti trīs ļoti svarīgi parametri: trokšņu līmenis, saķeres indekss un rites pretestība. 

Trokšņu līmenis tiek norādīts decibelos, un, jo tas zemāks, jo patīkamāk ar auto būs pārvietoties. 

Saķeres indeksam savukārt ir ļoti liela nozīme, domājot par drošību – jo saķeres indekss augstāks, jo īsāks riepas bremzēšanas ceļš un labāka vadāmība, it īpaši – uz mitra seguma. Saķeres indekss tiek norādīts skalā no A līdz G (vasaras riepas ar A indeksu ir ar vislabāko saķeri, bet G indekss nozīmē zemāko saķeres līmeni).

No rites pretestības savukārt atkarīga degvielas ekonomija – jo rites pretestība zemāka, jo vairāk ietaupīsi. Līdzīgi kā ar saķeres indeksu, arī rites pretestība tiek norādīta no A (ekonomiskākajam) līdz G (neekonomiskākajam) līmenim.

Ja arī Tev nepieciešamas jaunas vasaras riepas, ieskaties plašajā Riepas1.lv piedāvājumā. Iegādāties vasaras riepas internetā – tas ir izdevīgi un ērti!


Meklēt vasaras riepas

Saistītie raksti