Atpakaļ pie jaunumu saraksta

Tīras riepas un diski – auto kvalitātes zīmogs

Tīras riepas un diski – auto kvalitātes zīmogs

Mazgājot savus auto, īpašnieki nereti piemirst par rūpīgu ritošās daļas tīrīšanu. Raksts noderēs kā pamācība ritošās daļas kopšanā, lai soli pa solim nonāktu pie spožiem riteņiem.

Tīras riepas un diski – auto kvalitātes zīmogs


Ritošās daļas tīrībai ir ne tikai vizuāla, bet arī tehniska rakstura nozīme. Intensīvas bremzēšanas rezultātā rodas bremžu putekļi un metāla skaidiņas, kuras karstuma un berzes ietekmē kļūst par masu, kas var novest pie disku korozijas. Lai auto diski būtu pasargāti no šādas ietekmes, tos, kā arī riepas, būtu ieteicams tīrīt vismaz katru otro reizi, kad mazgājat savu braucamo. Rakstā uzzināsiet, kādi soļi veicami, lai riepas un diski saglabātu savu spozmi.

Tīrīšanai nepieciešamās lietas

Pirms ķerties klāt pašam tīrīšanas procesam, sakumā jāsagatavo instrumenti, kas darbu ļaus paveikt rūpīgi un pamatīgi.

Jums būs nepieciešamas sekojošas lietas:


  • ūdens;

  • spainis vai cits lielāks trauks;

  • auto šampūns vai vienkārši ziepes;

  • švamme;

  • birste;

  • auduma gabals;

  • riepu un disku tīrāmie līdzekļi.

Vairāk vai mazāk, visi šie rīki ir pieejami ikvienam un iespējams jau atrodas Jūsu mājās. Ja vēlaties darbu izdarīt maksimāli kārtīgi, tad nepieciešams būtu iegādāties speciālus tīrāmos līdzekļus. Kad visas šīs lietas ir savāktas vienkopus, pienācis laiks tīrīšanas procesam.


Foto: Shutterstock.com

Soļi disku un riepu tīrīšanā

Ja mazgājat visu mašīnu kopumā, tad ieteicams darbu sākt ar ritošo daļu, lai mazgājot virsbūvi uz tās nenokļūtu netīrumi un gruži no diskiem.

1. solis – nomazgāt riepas un diskus ar ūdeni

Ieteicams būtu izmantot šļūteni vai augstspiediena mazgātāju, jo tas palīdzēs atbrīvoties no ilgi nostāvējušiem netīrumiem, kuri ir pamatīgi piekaltuši.


2. solis – izmantot ziepes vai šampūnu un birsti

Vispirms nepieciešams mazgājamo līdzekli sajaukt ar ūdeni, pēc tam ar to kārtīgi notīrot riteņus. Visticamāk piekaltušos netīrumus vajadzēs kārtīgi noberzt ar birsti, tāpēc labāk būtu izmantot tādu, kurai ir pietiekami mīksti sari, lai netiktu bojāta disku virsma. Pārliecinieties, ka iztīrīta ir katra virsma un sprauga.


3. solis – notīrīt līdzekli ar ūdeni

Kad riepas un diski ir pilnībā notīrīti, tos jānoskalo ar pieklājīgu ūdens daudzumu, skatoties, lai nepaliek ziepju vai šampūna pēdas.


4. solis – disku notīrīšana ar speciālu līdzekli

To plānā kārtā jāuzklāj uz diskiem, ļaujot nostāvēties vienu vai divas minūtes – atkarībā no lietošanas pamācības. Tad diski atkal jānoberž ar birsti un beigās jānoskalo ar ūdeni. Kad tas izdarīts, talkā jāņem lupatiņa un rūpīgi jānoslauka virsmas. Ideālam iznākuma var uzklāt arī disku hermētiķi, kas palīdzēs diskus aizsargāt no ārējiem apstākļiem.


5. solis – riepu atsvaidzināšana

Ir iespējams iegādāties speciālu līdzekli, kas riepām atkal liks izskatīties svaigākām. Kad riepas ir nožuvušas, ar lupatiņas palīdzību līdzekli uzklāj uz riepas sānu malām. Vēlams izmantot līdzekli, kas ražots uz ūdens, nevis silikona bāzes. Silikons var likt tām mainīt krāsu vai kļūt cietām un plaisāt.


Foto: Shutterstock.com

Tīras riepas un diski var jebkurai automašīnai likt izskatīties daudz respektablāk. To kopšana daudziem var šķists kā darbietilpīgs process, ņemot vērā, ka jau virsbūves tīrīšana prasa savu daļu laika. Jāatzīst, ka tas tomēr ir to vērts, jo kārtīgi nerūpējoties par ritošo daļu, diski, tāpat kā riepas var priekšlaicīgi nolietoties. Jāpiekrīt, ka vienkāršāk ir lieku reizi nodoties kārtīgam tīrīšanas darbam, nekā lieki maksāt par jaunu riepu vai disku komplektu.


Ja tieši tas ir iemesls, kādēļ Jums nepieciešami jauni diski vai riepas, tad Riepas1 ir vieta, kur iegriezties!


Saistītie raksti