Atpakaļ pie jaunumu saraksta

Riepu uzglabāšana un viss, kas par to jāzina

Riepu uzglabāšana un viss, kas par to jāzina

Klāt pavasaris, un aktuāls kļuvis jautājums par to, kāda ir pareiza riepu uzglabāšana. Esam sagatavojuši vairākus ieteikumus, kas Tev palīdzēs riepu mūžu padarīt ilgāku!

Pareiza riepu uzglabāšana: kā tā veicama?

Ikvienam skaidrs, ka, iegādājoties pienu, desu vai olas, tās nepieciešams uzglabāt ledusskapī, savukārt saldējumam paredzēta saldētava. Taču arī riepas pēc to nomaiņas nepieciešams uzglabāt pareizi, lai tādējādi paildzinātu to mūžu. Par to, kā vislabāk uzglabāt gan ziemas, gan vasaras riepas – šajā bloga rakstā!

Saule, mitrums un nepiemērota temperatūra – riepu lielākais bieds

Runājot par riepu uzglabāšanu, pirmkārt jārunā par mikroklimatu. Lai riepas saglabātos pēc iespējas labāk tajos mēnešos, kad netiek izmantotas, uzmanība jāpievērš trim ar klimatu saistītiem faktoriem:
Saules gaismai – riepas nepieciešams uzglabāt vietā, kur tām nepiekļūst tieši saules stari, jo tie negatīvi ietekmē riepas struktūru – gumija var sākt plaisāt un izžūt;
Temperatūrai – lai riepas gumija nesabojātos, liela nozīme ir arī temperatūrai, kurā tās tiek uzglabātas. Pārāk augsta temperatūra, līdzīgi kā saules gaisma, riepām var likt plaisāt, taču arī pārāk zema temperatūra radīs nevēlamas izmaiņas riepas struktūrā. Optimālā temperatūra, kurā uzglabāt riepas, ir zem 15 grādiem pēc Celsija, tāpēc visbiežāk kā piemērotākā uzglabāšanas vieta tiek minēta darbnīca vai pagrabs, kurā pastāvīgi ir vēss un sauss klimats, kā arī krēsla;
Gaisa mitruma līmenim – ja vietā, kur tiek uzglabātas riepas, uz tām rodas kondensāts, šī lokācija riepu uzglabāšanai ir par mitru. Tāpat riepas pirms uzglabāšanas nepieciešams noslaucīt.

Taču tas vēl nav viss – perfektā variantā riepu tuvumā nedrīkst atrasties arī dažādas ķimikālijas, sildelementi, caurules, pa kurām plūst karstais ūdens un kuras nav atbilstoši izolētas, kā arī ozonu radošas ierīces, piemēram, metināšanas aparāti vai transformatori.

Kad atrasta piemērota lokācija riepu uzglabāšanai, laiks nākamajam solim – izvēlēties pareizo novietojuma veidu.

 
Foto: Riepas1.lv

Horizontāli, vertikāli vai iekarināt – kā riepas novietot?

Lai riepas nedeformētos, ir svarīgi tām atrast ne vien piemērotu vietu, bet arī tās pareizi sakraut vai pakarināt.

Kā novietot riepas ar diskiem?

Riepu uzglabāšana, ja tām ir diski, ir salīdzinoši vienkāršāka un riepas saudzējošāka, jo tās var kraut vienu virs otras horizontālā pozīcijā, taču tādā gadījumā ik pa laikam (~ reizi mēnesī) riepas ieteicams apgriezt otrādi, lai tās nedeformētos. Tāpat riepas ar diskiem var karināt, taču tās noteikti nevajadzētu uzglabāt vertikālā stāvoklī.

Kā novietot riepas bez diskiem?

Šādā gadījumā riepu uzglabāšana ir pilnīgi pretēja – tās nedrīkst nedz karināt, nedz uzglabāt horizontāli. Lai riepas bez diskiem pēc iespējas mazāk deformētos, tās jānovieto vertikālā stāvoklī. Taču, lai riepas nedeformētos un neieliektos, to atrašanās pozīcija ik pa laikam jāpamaina.

 
Foto: Riepas1.lv

Ko darīt, ja riepu uzglabāšanai nav piemērotas vietas?

Visai izplatīta ir situācija, kad pienācis laiks riepu maiņai, taču piemērotas vietas to uzglabāšanai nav. Šādos brīžos palīdzēt varam mēs, Riepas1.lv, jo mūsu veikalā – servisā Jūrmalas Gatvē 3a, Rīgā, ir ne tikai veikals un serviss, bet arī plašas telpas, kurās riepas var uzglabāt mūsu klienti. 

Protams, arī pārdošanai paredzētās riepas mēs uzglabājam atbilstoši visiem priekšnoteikumiem, kā arī piekopjam first-in, first-out politiku, respektīvi, riepas, kas veikalā nonāk pirmās, pirmās arī tiek pārdotas, nevis apput veikala plauktos. 
Ieskaties Riepas1.lv piedāvājumā – ir pēdējais laiks iegādāties jaunas vasaras riepas, bet ziemas riepām atrast piemērotu “guļvietu”!

Meklēt vasaras riepas

Saistītie raksti