Atpakaļ pie jaunumu saraksta

Budžeta klases ziemas riepu testi (+ video)

Budžeta klases ziemas riepu testi (+ video)

Regulāri tiek veikti dažādi riepu testi, lai noteiktu gan to, kāds būs riepu ātruma indekss, gan arī bremzēšanas ceļa garums dažādos laikapstākļos.

Tas tieši ietekmē drošību, tādēļ ir svarīgi. Aicinām iepazīties ar pēdējā laika plašākajiem budžeta klases ziemas riepu testiem, kuros tika salīdzināti 13 populāri dažādu Ķīnas, Krievijas un Eiropas ražotāju riepu modeļi.

Pie stūres sēdās 3 eksperti no visām Baltijas valstīm: Mihkel Norman Tults no Igaunijas (drifta sportists), Jānis Vanks no Latvijas (Drošas braukšanas skolas vadītājs) un Vygantas Rimkus no Lietuva (drifta sportists komandā Drift Devil). Katrs no viņiem izmēģināja riepas vienās un tajās pašās disciplīnās, un, nosakot rezultātu, tika ņemts vērā visu 3 ekspertu kopvērtējums.

Disciplīnas:

  • "Alņa tests" – subjektīvs eksperta viedoklis par saķeri un riepas veiktspēju;
  • bremzēšana uz sniega no 50km/h līdz 0km/h;
  • bremzēšana uz slapja asfalta no 50km/h līdz 0km/h;

Disciplīnā bremzēšana uz sniega. Katrs eksperts veica  bremzēšanu  no ātruma 50km/h līdz nullei. Kā redzam tabulā, visīsākais bremzēšanas ceļš bija TRIANGLE riepām. Un lielākā starpība starp pirmo un pēdējo vietu sastādīja veselus 13m! Padomājiet tikai, tie ir vidēji 3 automašīnas korpusi bremzēšanas ceļš tālāk!

Viens no biežākiem ikdienas segumiem ziemā ir slapjš asfalts, tāpēc liela vērība tika pievērsta tieši šai disciplīnai - bremzēšana uz slapja asfalta no 80km/h. Lūk, rezultāti. Populārais SAILUN ražotājs ieņēma topa augšdaļu ar visīsāko bremzēšanas ceļu, savukārt salīdzinājumā  ar pēdējo vietu starpība sasniedza gandrīz 8 metrus!

Izmantotās automašīnas: četras VW Golf 7 Variant, 2018. gads.

Riepu izmērs: 195/65R15.

   

Testā izmantotās riepas, kuras pieejamas Riepas1:

Saistītie raksti