Atpakaļ pie jaunumu saraksta

Prasības transportlīdzekļu riepām ziemas periodā

Prasības transportlīdzekļu riepām ziemas periodā

Daudzi satiksmes dalībnieki vēl aizvien neaizdomājas par riepu stāvokļa nozīmi satiksmes drošībā, kas noved pie stingrākiem grozījumiem ceļu satiksmes noteikumos.

Kvalitatīvas ziemas riepas ir viens no drošības garantiem, atrodoties ceļu satiksmē. It īpaši tām vērība ir jāpievērš ziemas laikā, kad ceļi kļūst slideni un grūtāk izbraucami. Teju katram satiksmes dalībniekam būtu jāzina, ka vecas vai nodilušas riepas daudzkārt palielina potenciāli bīstamu situāciju rašanos. Kā izrādās, vēl aizvien ir tādi šoferi, kuriem automašīnas riepu stāvokļa pārbaude nav pirmajā plānā. Atgādinām, ka no 1. decembra līdz 1. martam visām automašīnām ir jābūt aprīkotām ar ziemas riepām. To protektora dziļumam ir jābūt vismaz 4mm, kā arī nozīmīgi ir ik pa laikam pārliecināties vai spiediens riepās ir atbilstošs ražotāja noteiktajam. Jaunas ziemas riepas ir vislabākais garants drošai un patīkamai braukšanai, tāpēc, ja patreizējās vairs nekalpo tik labi kā gribētos, apmeklē Riepas1.lv, un noskati sev ziemas riepas ar svaigu protektoru.

Foto: Shutterstock.com

Izmaiņas noteikumos

Kopš šī gada decembra sākuma spēkā ir stājušies jauni noteikumi, kuri turpmāk satiksmē piedalīties liegs automobiļiem, kuru riepas nebūs atbilstošas drošības normām. Šādiem automobiļiem tiks anulētas tehniskās apskates uzlīmes, kā arī atņemtas numura zīmes. Šāds lēmums ir balstīts uz CSDD un Valsts policijas pārbaudēs veiktajiem rezultātiem Daugavpils reģionā – no 500 pārbaudītiem auto 28 bija aprīkoti ar satiksmei bīstamām riepām.  Atklājies, ka šo satiksmes dalībnieku spēkratiem bijušas pilnībā nodilušas ziemas un pat arī vasaras riepas. Lieki piebilst, ka pārvietošanās ar sliktā stāvoklī esošām vai sezonai neatbilstošām riepām ir apdraudējums ne tikai pašam šoferim, bet arī citiem satiksmes dalībniekiem. CSDD informē, ka arī turpmāk veiks šāda veida pārbaudes, pastiprināti pievēršot uzmanību tieši automašīnu riepu stāvoklim.

Foto: Shutterstock.com

Atgādinām, ka no 1. decembra līdz 1. martam visām automašīnām ir jābūt aprīkotām ar ziemas riepām. To protektora dziļumam ir jābūt vismaz 4mm, kā arī nozīmīgi ir ik pa laikam pārliecināties vai spiediens riepās ir atbilstošs ražotāja noteiktajam. Jaunas ziemas riepas ir vislabākais garants drošai un patīkamai braukšanai, tāpēc, ja patreizējās vairs nekalpo tik labi kā gribētos, apmeklē Riepas1.lv, un noskati sev ziemas riepas ar svaigu protektoru.

  • Ziemas riepām, kas uzstādītas vieglajiem automobiļiem ir vismaz 4 mm
  • Ziemas riepām, kas uzstādītas kravas automobiļiem ar pilnu masu līdz 3,5 t ir vismaz 4 mm
  • Jebkurām riepām, kas uzstādītas kravas automobiļiem ar pilnu masu lielāku par 3,5 t ir vismaz 2 mm
  • Jebkurām riepām, kas uzstādītas autobusiem ar pilnu masu lielāku par 3,5 t ir vismaz 3 mm.

Saistītie raksti