Atpakaļ pie jaunumu saraksta

Kā izvairīties no akvaplanēšanas?

Kā izvairīties no akvaplanēšanas?

Viszbiežāk akvaplanēšana rodas spēcīgu lietusgāžu laikā, kad tiek zaudēta saķere starp riepu un ceļa segumu.

Ātrums, ar kādu riepa akvaplanē, ir atkarīgs no vairākiem faktoriem - peļķes dziļuma, riepu stāvokļa, protektora dziļuma, transportlīdzekļa ātruma un svara. Tas ir atkarīgs arī no tā, cik efektīvi riepa ir spējīga izvadīt ūdeni, cik daudz ūdens ir jāizvada un, protams, riepu spiediena. Dziļākas peļķes, lielāks ātrums, vieglākas automašīnas, platākas riepas un mazāks prokektora dziļums – šie visi ir faktori akvaplanēšanai. Tomēr visas riepas būs spiestas akvaplanēt pie liela ātruma.
Protektora konstrukcija ietekmē akvaplanēšanu lielā ātrumā un dziļā ūdenī, bet tā sastāvs ietekmē slīdešanu mazākā ātrumā un seklākā ūdenī.

Lai automobilis labāk tiktu galā ar akvaplanēšanu, bieži vien tiek izmantotas riepas ar virziena protektora konstrukciju. Riepas protektorā ir ievietotas vairākas "V" veida rievas, kas palīdz novadīt ūdeni starp ceļa segumu un riepu. Šī konstrukcija ir īpaši noderīga akvaplanēšanas pretestības palielināšanai. Taču jāņem vērā, ka šādas riepas ar “V” veida rievām, parasti ir arī jūtami skaļākas ikdienas braukšanā. Tāpēc mēs rekomendējam iegādāties kvalitātīvas pārbaudītu ražotāju riepas ar simetrisko vai asimetrisko protektora zīmējumu un garenvirziena rievām. Tās būs klusākas un, sekojot līdzi protektora dziļuma atlikumam, nevajadzētu arī rasties problēmām ar akvaplanēšanu- protams, prātīgi braucot. Vajag atcerēties, ka, pamanot uz ceļa lielu ūdens daudzumu (peļķes, iebrauktās rises, pārplūdušas kanalizācijas lūkas utt), noteikti jāsamazina ātrumu! Jo lēnāk, jo drošāk! Jo pat labākās riepas, nepasargās no akvaplanēšanas, ja ātrums būs par lielu! 

Tāpēc vēlreiz galvenais! Lai nepazaudētu automašīnas vadāmību un nesāktos akvaplanēšana:
1) vienmēr brauciet ar sezonai piemērotām riepām, kam ir protektora atlikums ne mazāks par Latvijā atļautajiem 1.6 mm vasarā un 4 mm ziemā ziemas riepām. (Tomēr silti rekomendējam nebraukt arī vasarā ar riepām, kam protektora atlikums ir zem 2,5 mm)
2) Un ievērojiet drošu un piemērotu ātrumu ceļa apstākļiem!

Esiet uzmanīgi un drošu ceļu!

Saistītie raksti