Atpakaļ pie jaunumu saraksta

5 tehnoloģijas, kas mūs sagaida jau tuvākajā nākotnē

5 tehnoloģijas, kas mūs sagaida jau tuvākajā nākotnē

Vai esi domājis par to, kādi auto pa ielām pārvietosies tuvākā un tālākā nākotnē? Lasi tālāk un uzzini, kuras ir piecas šobrīd karstākās tehnoloģiju tendences auto pasaulē!

Tehnoloģiju attīstības ātrums pieaug ģeometriskā progresijā – katra jauna ideja rada iespēju realizēt desmitiem citu drosmīgu ieceru. Lai arī ne visi nākotnes paredzējumi ir izrādījušies precīzi (divdesmitā gadsimtā sākumā cilvēki bija pārliecināti, ka tūkstošgadē ikviens varēs lidot, savukārt sešdesmito gadu kosmosa ēras eiforijā ikviens bija drošs, ka jau 1995. gadā visums būs iekarots un mums būs orbitālās stacijas ar patstāvīgiem iedzīvotājiem), dažas lietas tomēr var prognozēt visai droši. Lūk, dažas no gaidāmajām inovācijām auto jomā!

Autonomās automašīnas

Kruīza kontrole nevienu vairs nepārsteidz. Automašīna, kurai ir pieejamas autopilota funkcijas noteiktos reģionos – arī vairs ne. Autoindustrijas eksperti paredz, ka 2030. gadā jau 70% pārdoto automašīnu būs aprīkotas ar autonomās vadīšanas funkciju, savukārt 15% pārdoto automašīnu varētu būt pilnībā automātiskas, vadītājs tām vairs nebūs nepieciešams. Autonomās mašīnas ir daudz drošākas, tādēļ tās ir patiesi labas ziņas.
Tāpat jau tagad arvien vairāk automašīnu tiek aprīkotas ar savstarpējās saziņas tehnoloģiju, kas ļauj labāk iekļauties satiksmes plūsmā un izvairīties no negadījumiem.

Elektroauto

Pieaugot bažām par vidi un gaisa piesārņojumu, arvien vairāk tiek domāts par elektroautomobiļu popularizēšanu. Izmantot atjaunojamus resursus, kas nerada gaisa piesārņojumu, ir patiesi laba doma, it īpaši pilsētās, kur ir liels iedzīvotāju blīvums un intensīva satiksme. Kas zina, varbūt līdz ar elektroauto popularitātes pieaugumu arī Rīgā kādu dienu būs iespējams elpot patiešām svaigu gaisu!

Auto koplietošanas pakalpojums

Nevienu vairs neizbrīna velosipēdu rindas dažādās pilsētās, kurus var iznomāt un vēlāk atstāt citā nomas punktā. Bet kā būtu ar automašīnām? Automašīnas uzturēšana ir salīdzinoši dārga, tādēļ arvien populārāks kļūst koplietošanas pakalpojums – viena automašīna, ko izmanto vairāki cilvēki. Tiek prognozēts, ka līdz 2030. gadam 26% no visiem braucieniem tiks veikti ar šādiem koplietotiem auto! Šādu pakalpojumu varētu piedāvāt konkrēti uzņēmumi, kas veidotu tieši koplietošanai paredzētus autoparkus. Taksometra ērtības par teju degvielas cenu – kāpēc gan ne?

Foto: Shutterstock.com

Viedās auto riepas un 3D printētās auto riepas

Kamēr visiem autovadītājiem vēl uzliktas parastas vasaras riepas, tikmēr nākotnes tehnologi nesnauž un prāto par to, kā padarīt auto riepas viedas – tā, lai tās pašas regulētu savu spiedienu atkarībā no vides un nepieciešamības. Šādas auto riepas būtu daudz drošākas uz apledojušiem ceļiem, jo ļautu pielāgot gumijas virsmas laukumu, kas nodrošina saķeri ar ceļu.
Tāpat riepu printēšana paver virkni jaunu iespēju. Iedomājies – jaunas vasaras riepas varēs vienkārši izprintēt vajadzīgajā izmērā un stilā! Šīs tehnoloģijas varētu risināt piegādes un loģistikas problēmas, it īpaši attālās vietās. Attiecīgi jaunas vasaras riepas tiktu radītās tikai tad, kad lietotas vasaras riepas savu mūžu būtu nokalpojušas.
Savukārt run-flat auto riepas vairs nav zinātniskā fantastika – tās jau tagad ir pieejamas ikvienam!

Aktīvā vējstikla tehnoloģija

Tehnologi intensīvi strādā pie tā, lai vējstiklu varētu padarīt par caurredzamu displeju, kurā pēc nepieciešamības varētu attēlot visdažādāko informāciju – ērtāko pagrieziena trajektoriju, brauciena maršrutu, informāciju par ceļa zīmēm, informāciju par šķēršļiem un daudz ko citu, kas pārvietošanos ar auto padarītu vēl aizraujošāku un viedāku. Attīstoties šai tehnoloģijai, iespējas būs teju neierobežotas!

Foto: Shutterstock.com

Kā vienmēr – ja meklē jaunas vasaras riepas, ielūkojies Riepas1.lv piedāvājumā – mūsu profesionālie speciālisti palīdzēs tev atrast vispiemērotākās auto riepas par visizdevīgāko cenu!
Meklēt riepas

Saistītie raksti