Atpakaļ pie jaunumu saraksta

Palielinātas auto riepas un diski

Palielinātas auto riepas un diski

Daudzi varētu piekrist, ka lielāki auto riteņi izskatās iespaidīgi. Bet vai tas tik labi ietekmē arī auto dinamiku?

Lielākas riepas un diski, un kāda ir to ietekme uz auto

Uz ielām nu jau samērā bieži varam redzēt automašīnas ar iespaidīga izmēra riteņiem. Pārsvarā tās ir luksus klases vai sporta tipa automašīnas, kuras uz citu fona izskatās eleganti un iespaidīgi. Šobrīd nav retums, kad cilvēki izvēlas savam auto piešķirt mazliet dzirksti un to dara, uzlabojot auto izskatu ar lielāku riteņu uzmontēšanu. Šāda prakse ir vērojama jau kopš 1970. gadiem. Uzreiz jāmin, ka lielākas riepas un diski nāk ar saviem plusiem un mīnusiem. Viss ir atkarīgs no tā, kādai automašīnai šāda modifikācija tiek veikta un cik tehniski pareizi darbs ir izpildīts. Raksta turpinājumā īsi par riteņu izmēra palielināšanu.

Veidi, kādos iespējams palielināt riteņu izmēru

Lielāku riteņu izmantošana ir vērojama tādu braucēju vidū, kuri piedalās dažādās bezceļu sacīkstēs vai arī pārvietojas pa grūtāk izbraucamiem ceļiem ar apvidus auto. Šādu auto riepas un diski ir īpaši paredzēti grūti izbraucamu ceļu šķērsošanai, samazinot iestigšanas iespēju. Šiem auto pārsvarā tiek uzstādīti lielāki diski un arī augstāka profila riepas. Lai tās neskrāpētos arkās, iespējams ir modificēt auto piekari, lai tā atbilstu lielākam riteņu izmēram.

Vēl viens veids ir palielināt disku izmēru, taču montēt zemāka profila riepas, lai gala rezultātā kopējais riteņu diametrs saglabātos līdzīgs sākotnējam. Tas nozīmē, ka diski kļūst lielāki gan diametra ziņā, gan platumā. Riepas, savukārt diametra ziņā atstāj pietuvinātas oriģinālajam izmēram, gumijai kļūstot plānākai. Šādu tehniku pārsvarā izmanto modificējot vieglās automašīnas.

 

Foto: Shutterstock.com

Ieguvumi, palielinot riteņu izmēru

Lielāku vieglmetāla disku un riepu uzmontēšana ir viens no vienkāršākajiem veidiem kā uzlabot automašīnas izskatu. Lieli alumīnija diski izskatās daudz labāk nekā augstas gumijas malas, tāpēc radot iespaidīgāku tēlu. Neskaitot uzlabojumus automašīnas izskatā, lielākas riepas un diski sniedz arī priekšrocības auto veiktspējā. Izmantojot lielāka diametra riepas ar zemākām sānu malām, uzlabojas vadāmība, kā arī stabilitāte braucot līkumos. Tas atbilst gadījumiem, kad kopējais riteņa diametrs paliek līdzīgs sākotnējam. Ja uz lielākiem diskiem tiek montētas riepas ar augstām sānu malām, ievērojami mainās arī auto stabilitāte un uzvedība.

Trūkumi palielinot riteņu izmēru

Viens no lielākajiem zema profila riepu biediem ir bedraini ceļi, apmales un citi negaidīti šķēršļi. Zemās sānu malas ir daudz vienkāršāk pārsitamas un caurduramas, jo nelielais gumijas laukums tik labi nespēj izkliedēt trieciena spēku. Vienlaikus, zema profila riepas mēdz zaudēt saķeri ar virsmu un neefektīvāk izvadīt ūdeni no protektora. Izmēra maiņa ietekmē arī riteņu kopējo svaru, jo riepas un diski palielinās ne tikai diametriski, bet arī platumā. Šāds svara palielinājums attiecīgi palielina arī apstāšanās distanci, un noved pie ātrākas bremžu un piekares nolietošanās.

Lai arī izskata ziņā automašīna pēc lielāku riteņu uzlikšanas izskatās iespaidīgi, ir vērojams, ka ieguvumi no tā piekāpjas trūkumiem. Lai gan šāda modifikācija var uzlabot vadāmību un dinamiku, tas neatsver lielo varbūtību, ka riepa var tikt ļoti vienkārši pārsista. It īpaši tas attiecas uz Latvijas ceļu lietotājiem.

Kvalitatīvas riepas un diski no pazīstamiem zīmoliem ir iegādājami veikalā Riepas1! Jums ir iespēja arī izmantot servisa centra pakalpojumus Rīgā un citās pilsētās.

Saistītie raksti