Atpakaļ pie jaunumu saraksta

Uzzini, kā izvēlēties motociklu riepas!

Uzzini, kā izvēlēties motociklu riepas!

Motociklu riepu iegāde internetā var palīdzēt ietaupīt kaudzi naudas, taču pirms tam nepieciešams saprast, kādas riepas ir piemērotākās tieši Tavam braukšanas stilam. Uzzini to raksta turpinājumā!

Kā izvēlēties motociklu riepas atbilstoši Tavam braukšanas stilam?

Ikviens motocikla īpašnieks zina, cik lieliska ir sajūta pēc “ziemas miega” atkal kāpt motocikla mugurā. Taču, lai braukšana būtu gan droša, gan patīkama, svarīgi izvēlēties atbilstošas motociklu riepas. Ņem vērā Riepas1 sagatavotos padomus, lai atrastu Tavam motociklam un braukšanas stilam piemērotākās riepas!

Foto: Shutterstock.com

Viss sākas ar motocikla veidu

Ikvienam saprotams, ka šosejas un motokrosa motociklu riepas ir pilnībā atšķirīgas, taču tie nav vienīgie motociklu veidi, un katram no tiem ir savas piemērotākās riepas. Īsumā ieskicēsim galvenās riepu kategorijas.

Gariem pārbraucieniem – Cruiser / Touring tipa riepas
Ja ar motociklu esi iecienījis doties garos pārbraucienos un ceļojumos, Cruiser / Touring tipa riepas būs pareizā izvēle, jo tās tiek veidotas no salīdzinoši cietas gumijas, kas nodrošina izturību pret nodilumiem, savukārt protektors ļauj pārvietoties gan pa asfaltu, gan zemes ceļiem un slapju segumu. Būtībā riepas – visurgājējas.

Dual Sport – visai universāla izvēle
Arī Dual Sport riepas lieliski kalpo gan uz asfalta, gan zemes ceļiem. Taču, atšķirībā no Cruiser / Touring tipa riepām, tās ir piemērotas arī sportiskākam braukšanas stilam. Uz riepām nereti tiek veikts marķējums, kas norāda, kādam segumam tās ir piemērotākas.

Street Sport – ja mīli braukt dinamiski un ātri
Street Sport būtībā ir “ātrākās” pilsētas satiksmei piemērotās motociklu riepas. Tām ir mīkstas sānu malas, lai ar tām varētu ērti un droši manevrēt, savukārt protektors parasti veidots tā, lai spētu novadīt mitrumu. Tās nodrošina labu saķeri arī tad, kad vēl nav uzsilušas, tāpēc ir piemērotas arī salīdzinoši mierīgākai braukšanai, atšķirībā no nākamās kategorijas (Super Sport) riepām.

Super Sport – tiem, kuri traucas kā vējš
Laba saķere ikvienā situācijā – to nodrošina Super Sport riepas, taču jāņem vērā, ka tās arī salīdzinoši ātri mēdz nodilt, kā arī labākās saķeres īpašības šāda veida riepas sasniedz, kad ir kārtīgi uzsilušas, tāpēc tās ne līdz galam ir piemērotas, lai izmantotu pilsētas satiksmē. 

Racing / Slicks – sacensībām paredzētas riepas
Piedaloties šosejas sacensībās, pats galvenais, protams, ir ātrums, un to piedāvā sliki – sacensību riepas bez protektora. Tās pavisam noteikti nav piemērotas izmantošanai pilsētas ielās, jo uz nelīdzena seguma ātri dilst, kā arī, ņemot vērā protektora neesamību, ir praktiski nelietojamas mitrā laikā.

Off-road / Enduro – ja motocikls asfaltu neredzēs
Off-road / Enduro tipa riepas ir piemērotas zemes ceļiem, grantij, dubļiem, smiltīm un bezceļiem, pateicoties izteiktajam protektoram. Tā paša iemesla dēļ šāda veida riepas uz asfalta ir praktiski nederīgas.

 
Foto: Shutterstock.com

Izmērs – ne mazāk svarīgs faktors

Trīs svarīgākie riepu izmēra parametri ir to platums, augstums un diametrs. Vienkāršākais veids, kā noskaidrot, kāda izmēra riepas ir nepieciešamas Tavam motociklam (ar noteikumu, ka motocikls ir aprīkots ar rūpnīcas uzstādītajiem diskiem) – ielūkoties konkrētā modeļa lietotāja rokasgrāmatā vai uzlīmē, kas atrodas uz motocikla rāmja vai dakšas. 

Protams, nelielas atkāpes, piemēram, riepas platumā, ir iespējamas, taču tādā gadījumā jāņem vērā, ka mainīsies motocikla vadāmība un citi parametri. Piemēram, izvēloties platākas riepas, pārvietošanās būs stabilāka, taču motocikls vairs nebūs tik dinamisks.

Foto: Shutterstock.com

Ņem vērā arī pārējos riepu parametrus

Izvēloties riepas motociklam, svarīgi ņemt vērā arī to, kāds ir konkrētās riepas uzbūves veids, kravnesība, kā arī citi faktori.

Radiālās riepas – labākai saķerei un izturībai
Radiālās motociklu riepas tiek izgatavotas, izmantojot dzelzs armatūru, līdz ar to riepām ir elastīgas sānu malas, kā arī no tām labāk tiek novadīts karstums.

Diagonālās konstrukcijas riepas – kad galvenā ir kravnesība
Šīs riepas savukārt izgatavo, sapinot neilona vai poliestera auklas. Šādām riepām ir cietākas malas, līdz ar to tās labāk spēj izturēt lielu slodzi.

Slodzes un ātruma indekss – lai Tu zinātu riepu spējas
Riepām mēdz būt norādīts arī slodzes un ātruma indekss. Slodzes indekss norāda, cik lielu slodzi riepa spēj izturēt savukārt ātruma indekss – kāds ir maksimālais ātrums, kādam riepas piemērotas. Tiesa gan, šie indeksi tiek norādīti pēc konkrētas skalas, izmantojot skaitļus un burtus, taču daudzviet internetā pieejamas attiecīgas tabulas, kurās katram apzīmējumam pretī atrodams konkrētais kilogramu un kilometru skaits.

Bezkameru un kameru riepas – kādas ir būtiskākās atšķirības?
Īsumā – bezkameru riepas ir ekonomiskākas, kā arī piemērotākas ātrākai braukšanai, savukārt motociklu riepas ar kamerām labāk “uzvedīsies” uz nelīdzena seguma. Tas, kādas riepas – bezkameru vai kameru – nepieciešamas, atkarīgs no diska, uz kura riepas tiks montētas.

Ceram, ka esam Tev palīdzējuši saprast, kādas ir Tavam motociklam piemērotākās riepas. Izvēlies tās pie mums, Riepas1.lv!


Saistītie raksti