Atpakaļ pie jaunumu saraksta

Michelin – ieskats brenda aizkulisēs

Michelin – ieskats brenda aizkulisēs

Michelin riepas komentārus neprasa – tās nu jau teju 130 gadus izmanto autobraucēji visā pasaulē. Lasi tālāk un noskaidro, kur meklējami šīs kompānijas aizsākumi un kāpēc tā ir tik iecienīta!

Ieskats brenda aizkulisēs: Michelin

Otrais lielākais riepu ražotājs pasaulē ar 129 gadu pieredzi – tā vienā teikumā iespējams raksturot Michelin. Taču šī riepu ražotāja vēsture (un arī tagadne) ir pārāk aizraujoša un interesantiem notikumiem bagāta, lai par to nepastāstītu vairāk, tāpēc esam sagatavojuši bloga rakstu par Michelin!
 

Aizsākumi – vēl 19. gadsimta beigās

1889. gadā diviem brāļiem, Andrē un Eduāram Mišlēniem, piederēja gumijas rūpnīca Klermonferānā, Francija vidienē. Kādudien pie brāļiem ieradās kāds velobraucējs ar bojātu velosipēda riepu. Tās salabošana prasīja visai ilgu laiku – tā kā riepas tolaik tika līmētas uz velosipēda rata, trīs stundas brāļiem nācās pavadīt, lai riepu no rata atvienotu, un, kad tā bija salabota, riepu visu nakti nācās žāvēt. Taču no rīta, to pārbaudot, jau pēc pārsimts metru veikšanas riepa atkal bija pagalam. Tas kalpoja par iemeslu ķerties klāt nomaināmas pneimatiskās riepas izgudrošanai, un tieši Michelin to patentēja pāris gadus vēlāk, 1891. gadā. 

1895. gadā Michelin prezentēja Éclair, pirmo automašīnu ar pneimatiskajām riepām, bet 1934. gadā kompānija parūpējās par vēl kādu inovāciju, proti, pirmo Run-flat riepu, kas ļauj pārvietoties arī pēc tam, kad riepa pārdurta. 1946. gadā savukārt tika patentēta pirmā radiālā riepa. Turklāt šīs ir vien dažas no Michelin ieviestajām inovācijām, līdz ar to varam tikai piekrist, ka riepu pasaulē Michelin atstājusi ļoti svarīgus un paliekošus nospiedumus.
 
Foto: Shutterstock.com

Michelin vīrs – viena no pirmajām preču zīmēm pasaulē

Velosipēdu un auto riepas nekad nav bijuši vienīgie vārdi, ar ko asociējies Michelin – tāpat kompānija izlaidusi virkni karšu un ceļvežu, ražojusi ceļazīmes, kā arī pievērsusies citu transportlīdzekļu riepu izstrādei. Taču novārtā nekad nav atstāts arī mārketings, tādēļ jau 1894. gadā tika radīts Michelin vīrs – zīmola talismans, kas nu jau kļuvis par ikonu un ticis attēlots gan komiksos, gan filmās, kā arī apdziedāts dziesmās.

2000. gadā Michelin vīrs laikraksta The Financial Times vērtējumā tika nosaukts par gadsimta labāko logo. Starp citu, Michelin vīrs joprojām ir neatņemama sastāvdaļa arī pašos jaunākajos uzņēmuma video: 

Sasniegumi auto un motosportā – svarīgs rādītājs

Viens no veidiem, kā auto riepas un to zīmoli savā starpā sacenšas, ir dalība dažādās motorizēto sporta veidu sacensībās, un arī šajā aspektā Michelin riepas var lepoties ar saviem panākumiem.
 
Foto: Shutterstock.com

No 1972. līdz 2008. gadam Michelin iesaistījās MotoGP, prestižākajās šosejas motociklu sacīkstēs pasaulē, un šo gadu laikā tika izcīnītas 360 uzvaras, turklāt laika posmā no 1993. līdz 2006. gadam par čempioniem kļuva tieši tie braucēji, kuri izmantoja Michelin riepas. 2016. gadā Michelin piedzīvoja atgriešanos, kļūstot par MotoGP oficiālo riepu piegādātāju, un līgums nesen tika pagarināts līdz pat 2023. gadam. 

Tāpat Michelin riepas guvušas panākumus F1 jeb Pirmās formulas, kā arī rallija trasēs, un arī Lemānas 24 stundu sacīkstēs (kas ir pasaules vecākās izturības sacīkstes autosportā) uz automašīnu riepām nereti iespējams lasīt tieši Michelin vārdu.

Vai arī Tevi interesē Michelin riepas? Ieskaties mūsu piedāvājumā – pie mums iespējams iegādāties gan vasaras, gan ziemas Michelin riepas Tavam auto!


Meklēt riepas

Saistītie raksti