Atpakaļ pie jaunumu saraksta

Aplikācijas, kas īpaši noderēs autovadītājiem

Aplikācijas, kas īpaši noderēs autovadītājiem

Mobilās aplikācijas pieejamas dažādām dzīves situācijām – sākot ar treniņiem un beidzot ar aviobiļešu atrašanu. Šajā rakstā uzzināsi, kuras aplikācijas noderēs tiem, kuri ikdienā pārvietojas ar auto!

Lietotnes autovadītājiem – ko izvēlēties?

Modernās tehnoloģijas ikdienā ienāk straujiem soļiem; agrāk daudz darbību tikai paveikts, izmantojot kādu konkrētu ierīci – virzienu noteica ar kompasu, kalendārs stāvēja uz galda, kolāžas veidoja ar šķērēm un līmi utt. Mūsdienās to un vēl neiedomājami daudz lietu var paveikt ar vienu vienīgu ierīci – viedtālruni. Kādas ir jaunākās un populārākās lietotnes autovadītājiem? Par to raksta turpinājumā!

Navigācijas lietotnes

Visas pasaules kartes vienā viedtālrunī – vai nav fantastiski? Nekādu papīra kalnu, kas pēc dažiem gadiem jau būs novecojuši. Lieliskas interaktīvas kartes ar meklēšanas iespēju ikvienai gaumei. Pazust kļuvis neiespējami!

Waze

Viennozīmīgi – Latvijā populārākā lietotne. Kartes ar navigācijas iespēju un informāciju par satiksmi. Šīs lietotnes spēks slēpjas lietotāju daudzumā – jo vairāk satiksmes dalībnieku lieto šo sistēmu, jo precīzāka reāllaika informācija par sastrēgumiem, ceļu remontiem un negadījumiem. 
Vēl kāda lieliska funkcija – iespēja nosūtīt savas koordinātes citam Waze lietotājām. Īpaši noderīgi tad, ja gadās aizbraukt uz kādu cilvēku pamestu nostūri, kur adresi noskaidrot nav iespējams.

TomTom un Garmin

Agrāk šie navigācijas aparāti bija pieejami tikai kā atsevišķas navigācijai paredzētas GPS ierīces, bet nu jau kādu laiku – arī kā lietotnes. Vairs nav jāpērk atsevišķs aparāts, kuram regulāri jāatjaunina kartes; pietiek lejupielādēt lietotni ar jaunākajām kartēm un izbaudīt profesionālas navigācijas ierīces ērtības.

 Foto: Shutterstock.com

Auto apkopes lietotnes

Braucot ar auto, daudz kas jāpatur prātā, piemēram, kad tika mainītas vasaras riepas, kad – eļļa. Kad jāveic tehniskā apkope? Kāds ir degvielas patēriņš? Ir lietotnes, kas var palīdzēt to visu paturēt prātā un atgādināt, kad jāmaina vasaras riepas un pat pateikt priekšā, kur meklējamas lētas vasaras riepas!

myCARFAX

Auto apkopes datu uzskaites lietotne. Vari izsekot auto apkopes vēsturei līdz pat 8 auto, saņemt atgādinājumus, skatīt aktuālo informāciju par auto lietošanu un daudz ko citu.

Drivvo 

Lietotne tiem, kam patīk statistika. Var saglabāt visu par visu – remonta un apkopes izmaksas, degvielas patēriņu, atgādinājumus par apkopēm. Šo lietotni iesaka tiem, kuri ar auto brauc uz darbu – ērti uzskaitīt darba vajadzībām nobrauktos kilometrus, cik sezonas kalpo vasaras riepas, kāds ir degvielas patēriņš vidēji u.tml.

Citas noderīgas lietotnes

Teju it visam, par ko kāds ir iedomājies, ir radīta arī lietotne. Droši vien ir pieejama arī aplikācija, kurā var noskaidrot, kur pieejamas vasaras riepas ar atlaidi! Pagaidām Latvijas tirgum tādas gan vēl nav, līdz ar to nākas vien izlīdzēties ar meklēšanu internetā. Taču ir citas ļoti noderīgas lietotnes!

GasBuddy 

Lietotne, kas ļauj meklēt labākās degvielas cenas. Šajā lietotnē saturu ievada lietotāji, līdz ar to – jo vairāk lietotāju, jo uzticamāki dati. Ja ir svarīgi iegādāties lētāko degvielu, šajā lietotnē var meklēt piemērotākās uzpildes stacijas. Īpaši noderīgi tas var būt tālākā ceļā uz nepazīstamākām vietām.

Carcorder 

Lietotne, kas pārvērš mobilo tālruni par video reģistratoru. Šādi var ierakstīt gan drošībai svarīgu informāciju, gan vienkārši amizantas situācijas uz ceļa. Atšķirībā no video reģistratora, lietotnei ir pieejamas arī kartes un brīdinājumi par ātruma pārsniegšanu.

iOnRoad 

Lietotne, kas atdarina tehnoloģijas jaunākajos auto un brīdina par to, vai priekšā braucošais auto strauji nesamazina ātrumu. Šī lietotne seko situācijai uz ceļa un brīdina, ja pastāv sadursmes draudi ar priekšā braucošo auto.
 
Foto: Shutterstock.com

Ko izvēlēties savam auto?

Šīs ir tikai dažas no neskaitāmajām lietotnēm, kas pieejamas autovadītāju ērtībām. Būtiskākā lietotņu priekšrocība – tās var atgādināt par svarīgiem notikumiem, piemēram, kad mainītas vasaras riepas vai cik vecas vasaras riepas ir uzliktas, kā arī – daudzas lietotnes aizstāj atsevišķas un dārgas ierīces (kā GPS ierīces, video reģistratorus vai sensorus, kas brīdina par sadursmi), tādējādi ļaujot izmēģināt dzīvē konkrētas funkcijas, netērējot naudu atsevišķu ierīču iegādei.

Kamēr Latvijas tirgū nav pieejama lietotne riepu cenu salīdzināšanai, atceries, ka labākās vasaras riepas ir pieejamas riepu lielveikalā Riepas1.lv!

Meklēt riepas

Saistītie raksti