Atpakaļ pie jaunumu saraksta

Ziemas riepas – ko iesaka speciālisti?

Ziemas riepas – ko iesaka speciālisti?

Riepas ir būtiska automašīnas sastāvdaļa, kas gan dizaina, gan materiālu ziņā iet līdzi laikam. Uzzini, kuras ziemas riepas šogad iesaka speciālisti un ko nesīs nākotne transportlīdzekļu jomā!

Jaunas ziemas riepas 2018. gada ziemai


Līdz ar astronomiskā rudens iestāšanos laiks kļūst ne tikai tumšāks, bet arī aukstāks. Autovadītājiem tas nozīmē tikai vienu – sākas arī ziemas riepu sezona! Par to, kas jauns, ko iesaka speciālisti un kādas inovācijas piedāvā ražotāji, šajā rakstā!

Labākās ziemas riepas vieglajām automašīnām

Pirms dodamies aplūkot, ko saka speciālisti, jāatceras, ka ikviena automašīna ir tik laba, cik labs ir tās vadītājs, un it visas riepas labi pilda savu funkciju, ja tās ir jaunas, tiek lietotas atbilstoši ražotāja norādījumiem un sezonai un ievērojot gan atļauto ātrumu, gan ieteicamos ceļa segumus. Bet – ikvienam patīk neliela salīdzināšana, tādēļ tālāk – četras speciālistu ieteiktās ziemas riepas 2018. - 2019. gada ziemas sezonā!

Michelin X-Ice Xi3

 • Nevainojama saķere uz ledus
 • Iespaidīga izturība
 • Zems trokšņu līmenis
 • Piemērotas šosejām un pilsētai

Bridgestone Blizzak WS-80

 • Lieliska saķere uz ledus
 • Ļoti laba saķere sniegā
 • Lieliskas atsauksmes no klientiem
 • Piemērotas šosejām un lauku ceļiem
 • Nedaudz mazāka izturība nekā Michelin riepām

Dunlop SP Winter Sport 5 

 • Laba saķere uz ledus
 • Laba saķere sniegā
 • Zems trokšņu līmenis
 • Piemērotas pilsētai
 • Zems degvielas patēriņš

Continental TS830P

 • Lieliska saķere uz ledus
 • Asimetrisks protektora raksts ar noapaļotām sānu daļām
 • Laba darbība uz piesniguša un slapja ceļa
 • Piemērotas braukšanai pilsētā
 • Lai nodrošinātu maksimālu riepu darbības efektu, ieteicams lietot pilnu visu četru riepu komplektu

Jaunumi ziemas riepu sektorā

Viens no ražīgākajiem jaunumu ražotājiem, kura klāstā plaši pārstāvētas arī ziemas riepas, ir Nokian, Somijas riepu ražotājs vairāk nekā 120 gadu pieredzi. 2018. gada sezonā šis ražotājs piedāvā daudz jaunu produktu dažādos segmentos – no industriālās rūpniecības līdz vieglo pasažieru auto aprīkojumam. Daži no jaunumiem.

Foto: Shutterstock.com

Nokian Tractor King un Nokian R produktu sērija

Bezkompromisa kvalitātes riepas traktoriem un smagajai tehnikai, kas veic mežistrādes darbus, lauksaimniecības darbus un ceļu būvi. Šīs riepas ir gatavas vissarežģītākajiem apstākļiem un darbiem.

Nokian R sērija ir smago automašīnu riepas sarežģītām nozarēm. Paredzētas klusiem un komfortabliem braucieniem pa šosejām un drošai braukšanai bezceļu apstākļos.
Pagaidām šie jaunumi Latvijā vēl nav pieejami, taču sagaidāms, ka drīzumā arī pie vietējiem piegādātājiem būs iespējams iegādāties šos inovatīvos produktus.

Materiālu inovācijas

Riepu ražotājs ne tikai domā par labākajām riepām šodienai, bet arī veras nākotnē un izaicinājumos, ko tā nes. Viens no tiem – elektroautomobiļu attīstība un autonomie transportlīdzekļi. Šādas automašīnas brauks citādi, līdz ar to arī prasības riepām var atšķirties. Tāpat ražotājs savos plānos paredz, ka mazāk nekā 20 gadu laikā būs iespējams ražot automašīnu ziemas riepas no biodegradējamiem materiāliem, kas nozīmēs daudz mazāk atkritumu un zaļāku planētu. Pagaidām gan šis ir vēl tikai ambiciozs plāns, taču – ne nerealizējams.

HANKOOK paredzētās riepu dizaina izmaiņas

Kamēr viens ražotājs koncentrējas uz materiāliem, cits – uzmanību pievērš dizainam, plānojot dzīvi nākotnes megapilsētās un urbānajos apgabalos. Hankook paredz, ka mobilitāte sākas tieši ar riepu dizainu, tādēļ futūristiskākajos scenārijos tiek paredzēts, ka transportlīdzekļi pārvietosies arī pa celiņiem un kāpnēm. Šādas utopiskas idejas paredz dramatiskas izmaiņas dizainā.

Piemēram, MagFloat paredz iespēju pārvietoties ar magnētiskā lauka atvērtu cilindru, savukārt riepa Flexup ļaus braukt arī pa kāpnēm, pateicoties elastīgajiem segmentiem, kas pielāgosies neregulārajai virsmai. I-Play modelis savā trakumā dodas vēl tālāk, piedāvājot pārvietoties sēdvietā, attāli atgādina invalīdu ratiņus, taču ir piemērots transportlīdzeklis ikvienam, ļaujot ērti pārvietoties pilsētā. Tuvāk šīs nākotnes vīzijas var skatīt Hankook tīmekļvietnē.

Kādas jaunas ziemas riepas izvēlas citi?

Riepas1.lv piedāvājumā ir ziemas riepas ikvienai gaumei, vajadzībām un arī makam no visiem lielākajiem ražotājiem. Šobrīd pircēji iecienījuši ziemas riepas ir Maxxis SP-02, Hankook Winter I*Cept RS2 un Falken Eurowinter HS01. Ziemas riepas ar radzēm šobrīd nav pirktāko sarakstā. Pircēji labprāt izmanto piedāvātās atlaižu iespējas un izvēlas populāru ražotāju ziemas riepas par īpaši izdevīgām cenām.
Ja arī tev nepieciešamas jaunas ziemas riepas vai lētas ziemas riepas, meklē tās riepu lielveikalā riepas1.lv!

Meklēt ziemas riepas

Saistītie raksti