Atpakaļ pie jaunumu saraksta

Ziemas riepu tops - ko izvēlas autovadītāji

Ziemas riepu tops - ko izvēlas autovadītāji

Uzzini, kādas ir tendences ziemas riepu izvēlē Latvijā 2017/2018 ziemas sezonā

Beidzot arī Latviju ir sasniegusi gluži piedienīga ziema. Un labais tonis paredz, ka jau kopš pirmā decembra visiem spēkratiem, kas piedalās satiksmē, ir jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām. Lai uzzinātu, kādus riepu zīmolus ir iecienījuši autovadītāji un ko par ziemas riepu piemērotību Latvijas klimatiskajiem apstākļiem saka mūsu eksperti, lasi jaunāko bloga rakstu!

Ziemas riepu zīmolu Top 5 - klientu izvēle

 1. Falken Eurowinter HS01
 2. Sailun IceBlazer WST-3
 3. WESTLAKE SW608
 4. Hankook W452
 5. Michelin Alpin 5
Godpilnās pirmās vietas ieguvēja Falken ir apliecinājums tam, ka lietotāji novērtē šo riepu labo cenu un augsto kvalitāti. Protektora zīmējums ir labi piemērots pilsētu tīrītajiem ceļiem, kā arī braukšanai apstākļos, kad sniega nav daudz.
Autovadītāji seko līdzi laika prognozēm un gatavojas ziemai, kurā nav daudz sniega, taču šī topa uzvarētājas, kaut arī vislabāk piemērotas pilsētniekiem, neliks vilties arī sarežģītākos laikapstākļos.
Savukārt otrās vietas ieguvējas Sailun ziemas riepas atsauksmes rāda, ka šis zīmols lietotājiem Latvijā patīk – Sailun riepas ir redzamas arī topa sestajā un septītajā vietā.
Radžotās riepas topā parādās vien astotajā vietā, vedinot domāt, ka autovadītāji negatavojas ledum uz ceļa.

Speciālista komentārs par riepu topu un populārāko riepu piemērotību Latvijas klimatiskajiem apstākļiem

Topi – tas ir interesanti no statistikas viedokļa, taču nekādā gadījumā nevajadzētu izvēlēties riepas, vadoties vien pēc modeļa un zīmola. Ir jāizvēlas tās riepas, kas ir vislabāk piemērotas individuālajām vajadzībām. Katrai slimībai taču ir savas zāles, ko paraksta ārsts, ņemot vērā cēloni! Tas vien, ka riepa irtopa augšgalā, nebūt nenozīmē, ka tā ir ideāli piemērota it visiem gadījumiem un it visiem laikapstākļiem.

Kā izvēlēties īstās ziemas riepas?

Kā norāda speciālists – katrai vainai savs līdzeklis. Ir rūpīgi jāpārdomā savi ikdienas braukšanas paradumi un attiecīgi izvēlēties piemērotākās riepas.   Jāatceras, ka riepām ir noteikts derīguma termiņš, kas ir spēkā pat tad, ja riepas netiek lietotas, līdz ar to tiem, kas vien svētdienās uz baznīcu brauc, piemērotākās būs vissezonas riepas, savukārt tiem, kas ikdienā brauc uz darbu vai arī darbs ir saistīts ar autovadīšanu, noteikti ieteicams izvēlēties augstākās klases ziemas riepas, kas sniegs maksimālo drošību.

Kontroljautājumi par ziemas riepu izvēli

 • Cik bieži brauc – katru dienu vai pāris reizes nedēļā?
 • Brauc pa pilsētu vai pa lauku ceļiem?
 • Braukšanas stils – dinamisks vai rāms?
 • Kāda ir automašīna? Kāda piedziņa?
 • Kāds ir autovadīšanas stāžs?
 • Cik kilometru vidēji nobrauc sezonā?
Attiecīgi tiem, kas brauc daudz, bieži, dinamiski un pa lauku ceļiem ieteicams izvēlēties augstākas kvalitātes riepas, kas ir īpaši piemērotas ziemai un nepievils pat visskarbākajā putenī. Labāko modeli ieteiks pārdošanas speciālists.

Vai ir vērts izvēlēties ziemas riepas ar radzēm

Radzes ir nepieciešamas tad, ja paredzēts braukt pa tīru ledu vai rodas atkala. Citos ziemīgos apstākļos tās nekādu papildu drošību nesniedz. Riepas ar radzēm aizliegtas lietošanai laikā no 1. maija līdz 1. oktobrim. Ziemas riepas ar radzēm cenas ziņā daudz neatšķiras no neradžotām riepām, tādēļ pirms to iegādes ir jāapdomā, kāda ir iespēja, ka ziemā nāksies braukt atkalā un radzes sevi attaisnos.
Foto: Riepas1 veikals Jūrmalas gatvē 3a


Speciālista komentārs par izplatītākajiem mītiem

Viens no vispopulārākajiem mītiem, ar ko riepu pārdošanā nākas saskarties joprojām – uzskats, ka vissezonas riepas ar marķējumu M+S ir drošas braukšanai arī īpaši ziemīgos laikapstākļos. Lai arī M+S nozīmē “dubļi un sniegs”, šādi tiek marķētas apvidus automašīnām paredzētas riepas. Pie tam – šos burtus var redzēt gan uz vasaras, gan vissezonas, gan ziemas un pat radžotām riepām. Reāli šie burti kaut ko nozīmē vien tad, ja tiek meklētas riepas apvidus automašīnai braukšanai pa štruntīgiem ceļiem. Izvēloties ziemas riepas, jāizvēlas ziemas riepas!

Ja joprojām meklē ziemas riepas, ielūkojies Riepas1.lv piedāvājumā – tur atradīsi gan riepas no topa, gan vēl daudzus jo daudzus citus modeļus, kas būs perfekti piemēroti tieši tavām vajadzībām un braukšanas stilam!

Meklēt riepas

Saistītie raksti