Atpakaļ pie jaunumu saraksta

Kurp doties baudīt zelta rudeni ar auto?

Kurp doties baudīt zelta rudeni ar auto?

Pēdējās rudens saulainajās dienās ir vērts padomāt par kādu izbraukumu ar ģimeni pie dabas. Šoreiz Riepas1.lv blogā lasi par 5 pastaigu vietām Latvijā tuvāk un tālāk, kur tvert pēdējo sauli.

Rudens ekspedīcijas – kurp doties pēdējās saulainajās dienās?


Laikapstākļi nebeidz lutināt, un zelta rudens ir atnācis ar tīkami siltu un saulainu laiku. Arī meteorologi savās prognozēs ir vēlīgi un vēl nebūt nesteidz biedēt ar aukstumu vai lietu. Ja Siguldas pakalni jau izstaigāti un pār Kuldīgas tiltu pārbraukts ne reizi vien, jāsāk lūkot pēc jaunām izpētes vietām. Tādēļ šoreiz – lasi par piecām vietām, kur baudīt zelta rudeni!

Kas nepieciešams, lai dotos rudenīgā ekspedīcijā?

Lai brīvdienu izbrauciens būtu patiesi izdevies, ir jāparūpējas par dažiem sīkumiem. Pirmkārt, automašīnas stāvoklis. Ir īstais brīdis pārbaudīt, vai nav jāieplāno riepu serviss. Jāatceras, ka brīdi pirms pirmā decembra ikviens riepu serviss būs pārpildīts.

Otrkārt – piemērots apģērbs. Lai arī šis rudens ir tīkami silts un saulains, der ģērbties slāņos, kuru daudzumu var variēt pēc nepieciešamības, kā arī – virskārtai vēlams būt vēja un mitruma necaurlaidīgai. Ja neaizmirst par piemērotiem apaviem, cimdiem, šalli un ausu sildītājiem, tad nekādi laikapstākļi vairs nevar pārsteigt.

Treškārt – proviants. Ikvienā pastaigā pienāk brīdis, kad sāk gribēties ēst. Pat ja programmā ir iekļauts kāda vietējā krodziņa apmeklējums, ir vērts nodrošināties ar termosu karstas tējas un kādu maizīti pirmā izsalkuma remdēšanai.

Kurp doties?

Rudenim piestāv meži, purvi un tīreļi. Jau latviešu folklorā purvi ir vietas starp šo sauli un viņsauli . Rudens – visīstākais pārejas gadalaiks, un skopajā rudens saulē šādas vietas izskatās jo īpaši labi (rudenīgie kadri savāks krietnu “laiku” un “šēru” ražu!).

Cenas tīrelis

Gleznains purvs ar mazām priedītēm un plašām dēļu takām, spožām ūdens acīm un neaizmirstamiem skatiem it visos laikapstākļos. Cenas tīrelī ir pieejami izbraucieni arī ar SUP dēļiem. Kaut arī laiks top vēsāks, vēl var paspēt sagaidīt saullēktu tīrelī. Galvenais – izvēlēties piemērotu apģērbu!

Cenas tīrelis atrodas nepieklājīgi tuvu Rīgai – vien 45 minūšu braucienā no Rīgas centra, nedaudz aiz Rīgas apvedceļa Kalnciema virzienā.

Čužu purva taka

Piemērota pastaigu vieta laiskajiem – šo dabas taku var iziet mazas stundas laikā, nesteidzīgā solī. Zinātāji šo dabas taku raksturo kā ainaviski baudāmu jebkurā gadalaikā.

Atrašanās vieta – Abavas senlejā. Šīs īsās, bet gleznainās takas izstaigāšanu var ērti apvienot ar citām izklaidēm Kurzemes pusē, savukārt pusdienas var ieturēt turpat Kandavā.

Skaņākalna dabas taka

Zinātāji Skaņākalna dabas taku raksturo kā vietu, kas labi piemērota ģimenēm ar bērniem un mājdzīvniekiem (tiesa – tikai pie pavadas). Takas garums ir vien ap 3 kilometriem, tādējādi to būs viegli pieveikt arī mazākām kājām.

Atrašanās vieta – Vidzemes ziemeļi, nepilnu divarpus stundu braucienā no Rīgas. Šo dabas taku var lieliski apvienot ar citiem apskates objektiem Ziemeļvidzemē.

Krupskalna dabas taka

Ķemeru Nacionālajā parkā laika pavadīšanas iespēju ir daudz – dabas takas, putnu vērošanas torņi un daudz kas cits. Krupskalna dabas taka īpaša ar to, ka tā izved arī pie jūras Bigauņciemā, kur var aplūkot veco molu. Šīs takas garums ir vien 400 metru, kā arī – takas sākuma tuvumā ir stāvlaukums. Šo dabas taku ieteicams ieplānot agrā rītā, lai varētu vērot, kā saule jūrā lec. 

Atrašanās vieta – Ķemeru Nacionālais parks.
 
Foto: Shutterstock.com

Saukas dabas parks

Ja brīvdienu gaitas ved Sēlijas virzienā, ir vērts pakavēties Saukas dabas parkā. Tur var aktīvi pavadīt laiku “Tālivalža gravā”, apskatīt Saukas ezeru un nobaudīt kādu svaigu zivi. Viens no centrālajiem Saukas dabas parka objektiem – Ormaņkalns ar skatu torni, no kura var redzēt gan Saukas ezeru, gan plašos Sēlijas mežus.

Atrašanās vieta – netālu no Neretas, pusotras stundas braucienā no Rīgas.

Kas jāatceras pirms došanās garākos izbraucienos?

Jāatceras, ka ne katras dabas takas tuvumā būs kāds riepu serviss, tādēļ par to ir jāpadomā laikus. Vienkārši pirms došanās ceļā uzmet aci riepām. Reizēm, ja nesen veikta riepu montāža, kāda skrūve var būt palikusi vaļīga. Riepu serviss jebkurā gadījumā rudenī būs jāapmeklē, lai uzliktu ziemas riepas, tādēļ pēc iespējas par to vajadzētu domāt laikus.

Dabas takas un purvi rudenī ir brīnišķīga pastaigu vieta. Izvēlies galamērķi un dodies! 
Ja ir jautājumi par riepām, riepu internetveikala Riepas1.lv riepu serviss vienmēr ir tavā rīcībā!
 

Meklēt ziemas riepas

Saistītie raksti