Atpakaļ pie jaunumu saraksta

Kas jāzina par auto mazgāšanu ziemā?

Kas jāzina par auto mazgāšanu ziemā?

Auto mazgāšana ziemā ir strīdīgs jautājums – no vienas puses – automašīnas ātri kļūst atkal netīras, no otras puses – tā ir iespēja ilgāk saglabāt virsbūvi bez korozijas. Vairāk lasi bloga ierakstā!

Kas jāzina par auto mazgāšanu ziemā?

Ziema. Teorētiski – balts un auksts gadalaiks. Praktiski – slapjš un pelēks. Ielas un ceļus klāj vai nu sniegs, vai arī pelēki duļķains sālsūdens. Šis duļķainais sālsūdens itin viegli nonāk uz automašīnu virsbūves, visbiežāk – tiek uzšļakstīts. Vai maz ir vērts mazgāt automašīnu ziemā, ja tā tāpat itin drīz kļūs netīra? Par to nedaudz plašāk – tālāk!

Vai auto mazgāšana ziemā un vasarā atšķiras?

Īsā atbilde – jā, pilnīgi noteikti. Speciālisti pat izdala atsevišķus mazgāšanas režīmus – ziemas mazgāšana un vasaras mazgāšana. Ziemā auto mazgāšanai primāri ir funkcionāla, ne estētiska nozīme. Tīrs auto ne tikai labāk izskatās, bet arī ir pasargāts no kodīgā sāls šķidruma, kas veicina koroziju un attiecīgi bojā virsbūvi. Rūsai patīk mitrums un siltums. Ja, labu gribot, pelēkajā sniegūdenī mērcēta mašīna tiks turēta siltā garāžā, rūsa par to tikai priecāsies. Un tad labošanas un remonta izmaksas krietni vien pārsniegs tos dažus eiro, ko izmaksā auto nomazgāšana. Tāpat jānomazgā arī ziemas riepu komplekts un diski.

Foto: shutterstock.com

Vasarā tīrai automašīnai ir lielākoties kosmētiska nozīme. Kā arī – regulāri nomazgājot putekļus ar ūdeni, tiek saudzēta auto virsbūves krāsa.

Kā labāk mazgāt auto?

Vienam autovadītājam labāk patīk automātiskās automazgātuves, cits labprātāk ietaupa un mazgā savā pagalmā, vēl kādām ērtākais šķiet variants pašam mazgāt savu auto manuālajās mazgātuvēs, kur jāmaksā par izmantošanas laiku. Lai vai kāds būtu iecienītākais variants, ir dažas lietas, kas jāatceras:
 • Nekad neslauki mašīnu ar sausu lupatu – tā ar putekļiem var saskrāpēt virsbūvi un radīt labvēlīgus apstākļus rūsas attīstībai.
 • Nekad nekasi nost sniegu no visas mašīnas – tāpat kā ar putekļiem, arī apsnigušu mašīnu labāk tīrīt, vienkārši notraušot sniegu ar mīkstu birsti. Pārmērīga centība, pagalmā tīrot nost sniegu no visas virsbūves, var beigties ar krietni saskrāpētu krāsu.
 • Izmanto daudz ūdens – jo vairāk ūdens, jo saudzīgāk var nomazgāt auto.
 • Ja putni ir pamanījušies iezīmēt auto, šie sveicieni būtu jānomazgā pēc iespējas ātrāk. Ziemā gan steiga nav tik liela, savukārt vasarā saulē šie traipi to ķīmiskā sastāva dēļ var būtiski ietekmēt krāsojumu un radīt pleķus.
 • Mazgājot auto ar švammi, tā jāskalo pēc iespējas biežāk, lai ar švammes savāktajiem netīrumiem netiktu skrāpēta virsbūve.
 • Ziemā nedrīkst aizmirst arī par šasiju un ritošo daļu, kuru arī bojā sāls un smilšu maisījums.
 • Ieteicamais mazgāšanas biežums – vismaz reizi divās nedēļās.
 • Ziemā ieteicams virsbūvi arī vaskot – tā būs gan vieglāk notīrīt sniegu, gan arī automašīna tiks labāk aizsargāta no pretslīdes materiālu ietekmes.
 • Saudzīgākā mazgāšana – mazgāšana ar ūdens strūklu, kas noskalo netīrumus. Birstes nereti mēdz ieberzēt netīrumus virsbūvē.
 • Ziemā visas gumijas ap durvīm, degvielas tvertnes vāciņu u.tml. jāapstrādā ar speciālo līdzekli, lai novērstu piesalšanu. Tas ir svarīgi, arī mazgājot auto, jo ūdens šādās rievās sakrājas un pie zemas temperatūras var sasalt.
 • Ja ziemas riepu komplekts ir uzlikts uz labiem diskiem, neaizmirsti nomazgāt arī to. Ziemas riepu komplekts izskatīsies daudz labāk, ja būs tīrs un brīvs no sniega un ledus kunkuļiem.
 • Nav ieteicams mazgāt auto, ja gaisa temperatūra ir zemāka par -10 grādiem.
 • Pēc automašīnas mazgāšanas ar sausu lupatiņu jānoslauka visas durvju blīvgumijas, lai tās nepiesalst.
Foto: shutterstock.com

Vai drīkst nemazgāt auto?

Mazgāt vai nemazgāt savu spēkratu – tas ir katra paša autovadītāja ziņā. Nav likumu, kas pieprasītu obligāti rīkoties tādā vai citā veidā. Tāpat ziemas riepu komplekts kalpos arī tad, ja diski nebūs tīri. Bet nenoliedzami gan patīkamāk, gan veselīgāk būs, ja auto tomēr tiks regulāri mazgāts.
Tāpat pirms došanās ceļā ziemā būtu jāpārliecinās, ka līdzi ir riepu remonta komplekts, jo, kā mēdz smieties, sniegs mēdz nokust ar visu asfaltu, atstājot lielas bedres, kurās iebraucot var tikt sabojāts uzliktais ziemas riepu komplekts.
Ja riepu remonta komplekts nelīdz bojājumu novēršanai, labākais jaunais ziemas riepu komplekts atradīsies riepu lielveikalā Riepas1.lv. Ieskaties jau tūlīt!


Meklēt ziemas riepas

Saistītie raksti