Atpakaļ pie jaunumu saraksta

Rezerves riepas uzstādīšana – kā to pareizi veikt?

Rezerves riepas uzstādīšana – kā to pareizi veikt?

Vai zināt, kā rīkoties, ja esat spiests stāties ceļa malā, lai nomainītu jaunu riepu? Bet kad pēdējo reizi pārbaudījāt, vai rezerves ritenis ir darba kārtībā? Par visu svarīgāko lasiet bloga rakstā!

Jaunas riepas uzstādīšana: kas būtu jāievēro?

Vai Jūsu automašīnai ir rezerves riepa? Vai esat pārliecināts, kā to pareizi turēt un nomainīt? Drošība ir pirmajā vietā, īpaši ziemas periodā, tāpēc ir vērtīgi zināt, kā rīkoties, ja automašīnas riepa uz ceļa pārplīst. Kad jaunas riepas ir iegādātas, neaizmirstiet arī par piekto riteni – rezerves riepu!

Rezerves riepas iegāde un uzturēšana

Pirmkārt, iegādājoties rezerves riteni, pārliecinieties, vai pārzināt tā veidus:
  • pilna izmēra, automobilim atbilstoša rezerves riepa;
  • pilna izmēra, automobilim neatbilstoša rezerves riepa;
  • vai dažāda veida rezerves riepas, ko var izmantot tikai kā pagaidu risinājumu.
 
Ja neesat pārliecināts, kādas riepas iegādāties, vienmēr konsultējieties ar speciālistu! Jaunas riepas izvēle ir atkarīga gan no automašīnas riepu veida, gan arī pieejamās vietas jūsu mašīnas bagāžniekā.

Kā pareizi uzturēt rezerves riepu? 

Pirms riepas uzglabāšanas, noteikti pārliecinieties, ka rezerves riepa:
  • ir piepumpēta;
  • nav bojāta vai caurdurta;
  • kā arī atbilst Jūsu automobilim.
Rezerves riteni ir būtiski turēt darba kārtībā un pāris reizes sezonā pārliecināties, vai nav nolaists gaiss un riepas protektors ir vismaz 1,6 mm.

Kā minēts iepriekš, jaunas riepas var būt atšķirīga izmēra, tāpēc pārliecinieties vai attiecīgajai riepai Jūsu auto bagāžniekā ir vieta. Piemēram, piepūšamu un salokāmu rezerves riepu ir vieglāk uzglabāt, taču tās nomaiņas process var būt daudz sarežģītāks. Kā droši nomainīt riepu un kā rīkoties, ja esat apstājies ceļa malā, lasiet nākamajā raksta daļā!

Jaunas riepas droša uzstādīšana

Katram auto vadītājam vajadzētu zināt, kā rīkoties gadījumos, kad riepa ir caurdurta vai pārsista. Protams, ir jācer, ka šīs zināšanas praksē neizdosies pielietot bieži, un tomēr – lieti noderēs riepas nomaiņas instrukcija!

Apstāšanās uz ceļa

Ja riepa pārsista uz ceļa, uzvelciet atstarotāju vesti, iededziet signālgaismas un novietojiet trīsstūra zīmi 30 vai 100 metru attālumā, atkarībā vai esat pilsētā, vai ārpus tās. 

Vēlams novietojiet automašīnu uz līdzena ceļa, lai tā neaizripotu. Ja esat uz mīkstas virsmas, varat automašīnai palikt apakšā plāksni, ja Jums ir tāda iespēja. 
 
Foto: Shutterstock.com

Kas ir nepieciešams? 

Pirmkārt, lai nomainītu riteni, Jums būs nepieciešams atbilstošs rezerves ritenis, kā arī attiecīgi instrumenti:
  • Domkrats;
  • uzgriežņa atslēga;
  • avārijas trīsstūris un darba cimdi;
  • atstarojošā veste.
Otrkārt, ielieciet auto pārnesumā un novelciet rokas bremzi, lai auto neizkustētos. Lai būtu vieglāk noņemt riteni, atlaižat vaļīgāk riteņa skrūves. 

Kā veikt nomaiņu? 

Kad esat sagatavojies un pārliecinājies par rezerves riteņa atbilstību, var ķerties klāt riteņa nomaiņai:

1. pielieciet domkratu ļoti uzmanīgi un precīzi, perpendikulārā pozīcijā pēc iespējas tuvāk maināmajam ritenim;
2. paceliet automobili līdz ritenis atrāvies no zemes;
3. kad ritenis ir atslābināts, noskrūvējiet riteņa skrūves;
4. rūpīgi un nesteidzīgi noņemiet riteni;
5. novietojiet rezerves riteni iepriekšējā riteņa vietā un ar rokām viegli uzskrūvējiet atpakaļ skrūves;
6. būtiski atcerēties, ka skrūves ir jāpievelk vienmērīgi, sākot ar katru otro skrūvi;
7. uzmanīgi nolaidiet lejā automašīnu ar domkratu un salieciet visas mantas un bojāto riteni atpakaļ automobilī;
8. pārliecinieties, ka skrūves pievilktas līdz galam, avārijas trīsstūris un visi palīgmateriāli ir paņemti, un mašīna ir gatava uzsākt ceļu.
 
Foto: Shutterstock.com

Ievērojiet, ka jaunas riepas nomaiņas laikā automašīnā nedrīkst atrasties pasažieri. Tāpat ņemiet vērā, ka, ja esat uzlicis pagaidu riteni, ir nekavējoties jādodas uz servisu, lai uzliktu atbilstošu riteni. Bieži vien uz riepas ir norādes, ar kādu ātrumu ar attiecīgo pagaidu riteni drīkst braukt, lai ievērotu drošību. 

Drošība pirmajā vietā!

Ja tomēr neesat pārliecināts, ka spējat nomainīt riteni paši vai rodas citas šaubas, zvaniet pēc palīdzības kādam, kas Jums varētu palīdzēt, servisam vai evakuatoram.

Lai šī pamācība patiesi saglabātos Jūsu galvā, paskatieties kādu video rullīti internetā, kā riteņa nomaiņa izskatās praktiski vai konsultējaties ar speciālistu, kas Jums var palīdzēt!

Atcerieties – drošība pirmajā vietā!
Konsultējaties ar Riepas1 speciālistiem un izvēlieties atbilstošas jaunas riepas, rezerves riteni un gādājiet par jūsu drošību uz ceļa katru dienuMeklēt ziemas riepas

Saistītie raksti