Atpakaļ pie jaunumu saraksta

5 padomi kā izvairīties no auto ķibelēm ziemā

5 padomi kā izvairīties no auto ķibelēm ziemā

Vai Jūsu auto ir ziemas apstākļiem gatavs? Lasiet šos 5 padomus, lai pārliecinātos par sava auto gatavību ziemas apstākļiem! Apledojis ceļš, noslāpis dzinējs, aizsalušas durvis un citi izaicinājumi!

5 padomi kā izvairīties no auto ķibelēm ziemā


Ziema Latvijā mēdz būt neprognozējama, laikapstākļiem radot izaicinošus noteikumus autobraucējiem. Apledojis ceļš, noslāpis dzinējs, aizsalušas durvis – kā izvairīties no šādām ķibelēm ziemas laikā?

Kā pasargāt sevi un savu auto ziemā?

Katram autovadītājam ziemā ir jāpārliecinās, kādā stāvoklī ir viņa automašīna, lai dažādu starpgadījumu rašanās iespējamība ir zemāka. Ne vienmēr auto vai riepu serviss ir aiz stūra. Tāpēc, ja vēlaties izvairīties no tehniskās palīdzības izsaukšanas, ir ieteicams:

  • pārbaudīt auto akumulatoru, īpaši tiem auto, kas aprīkoti ar dīzeļa dzinēju vai ir vecāki par trīs gadiem;
  • sekot līdzi dzesēšanas šķidrumam, izmantot ziemai piemērotu logu tīrīšanas līdzekli un autostiklu slotiņas;
  • pārbaudīt ABS jeb auto pretslīdes mehānismu, lai pārliecinātos par drošu bremzēšanu uz slidena ceļa. Vairāk par bremzēšanu ziemā lasiet šajā bloga rakstā!

Gaisa temperatūrai strauji pazeminoties, vienmēr ir jābrauc uzmanīgi, jāizvērtē braukšanas ātrums, īpaši uz apledojušiem ceļiem. Un tomēr, kādas ir izplatītākās ķibeles, kas autobraucējus piemeklē ziemas laikā un kā tās laicīgi novērst?

1. Izlādējies akumulators 

Par akumulatora stāvokli ziemā noteikti ir jāpārliecinās, tāpat jāatceras, ka aukstā laikā akumulators vieglāk tiek pārslogots. Izmantojiet piemērotu motoreļļu ziemas laikā un atcerieties, ka akumulatoru ieteicams uzlādēt vismaz divreiz gadā. Tomēr, ja gadās, ka akumulators noslāpst uz ceļa, ārkārtas situācijās ir vērtīgi mācēt to uzlādēt no citas automašīnas.

Foto: Shutterstock.com

Tāpat ir jāpārliecinās arī par startera un ģeneratora darba kārtību, jo ierīces ir viena no otras atkarīgas. Un atcerieties – arī kārtīga sajūga izspiešana atvieglos auto iedarbināšanu. 

2. Aizsalušas durvis 

Gan durvju gumijām, gan stikliem ir jāizmanto sezonai atbilstoši līdzekļi. Durvīm nepieciešams īpašs aerosols. Tāpat jāpārliecinās, vai, aizverot auto, durvju un bagāžnieka gumijas ir sausas. Ja no rīta nevarat durvis atvērt, varat tās apliet ar siltu ūdeni, bet noteikti ne verdošu. Verdošs ūdens ir īpaši bīstams stiklam, jo temperatūru kontrasta rezultātā, stikls var plīst. Uzsākot braukšanu vienmēr pārliecinieties par labu redzamību uz ceļa!

3. Neatbilstošas riepas

Atcerieties, ka noteikti ziemas sezonā ir jābūt atbilstošam ziemas riepu komplektam. Vai Jūsu auto riteņi spēs nodrošināt saķeri uz apledojuša ceļa? Varbūt ir nepieciešamas radžotas ziemas riepas? Ja blakus ir riepu serviss, pārliecinieties, ka riteņi ir atbilstoši laikapstākļiem un ceļiem, kuros ikdienā pārvietojaties. 
 
Foto: Shutterstock.com

Pavisam nelāgi, ja ziemas laikā pārplīst vai tiek pārdurta riepa. Līdz ar to, pārliecinieties, ka Jums ir piemērota rezerves riepa un Jūs zināt, kā to nomainīt. Ja ir bažas, lūkojiet, kur ir tuvākais riepu serviss!

4. Aizsvīduši stikli

Vēl viena standarta problēma, apsildot auto salonu ziemā, ir aizsvīduši stikli. Šajos gadījumos ļoti bieži nepieciešams nomainīt salona filtru, jo, acīmredzot, gaisa caurplūde nenotiek vienmērīgi. Neapdraudiet savu drošību nepārredzot ceļu un pārliecināties, ka gaisa apsildes iekārta ir darba kārtībā!

5. Noslāpis dzinējs 

Ja automašīnai bieži noslāpst dzinējs, var uzstādīt dzinēja priekšsildīšanas sistēmu, kas uzlabo tā darbību sala laikā. Tādējādi Jūsu auto tiks apsildīts jau pirms auto iedarbināšanas un atrisinās daudzas no iepriekšminētajām problēmām! Vai esat gatavs braukšanai?
 

Uzsākot braukšanu, drošība – pirmajā vietā!

Lai kāda no šīm vai citām ķibelēm nerada risku braukšanas laikā un nav jāmeklē tuvākais auto un riepu serviss:

  • pārliecinieties, lai auto tiek iedarbināts veiksmīgi un visas ierīces ir kārtībā;
  • pārbaudiet redzamību gan spogulīšos gan logos;
  • novērtējiet ceļa segumu un vai auto ir piemērotas riepas.

Atcerieties, ka ziemā minimālais ziemas riepas protektora dziļums ir 4 mm. Ja neesat pārliecināti par riepu atbilstību, no nepatīkamiem pārsteigumiem ceļā pasargās Riepas1 riepu serviss! Lai izdodas ziemas sezonu nobraukt droši, ar prieku un bez ķibelēm!Saistītie raksti