Atpakaļ pie jaunumu saraksta

Ievēro piesardzības pasākumus DUS un piepumpē vasaras riepas droši!

Ievēro piesardzības pasākumus DUS un piepumpē vasaras riepas droši!

Zemās degvielas cenas mudina autovadītājus apmeklēt DUS. Bet autovadītājiem jāatceras arī par drošību, uzpildot degvielu vai pārbaudot vasaras riepas.

Pie degvielas uzpildes stacijām pēdējā laikā vērojamas garākas transportlīdzekļu rindas un lielāka cilvēku plūsma. Priecājoties par zemajām degvielas cenām, nedrīkst aizmirst par piesardzības pasākumu ievērošanu, neatkarīgi no tā, vai vēlies uzpildīt degvielu, piepumpēt vasaras riepas vai iegādāties uzkodu ceļam no degvielas uzpildes stacijas veikala.

Preventīvie pasākumi degvielas uzpildes stacijās

Degvielas uzpildes stacijas ieviesušas virkni drošības pasākumus, lai samazinātu risku inficēties ar COVID-19. Un mums, kā klientiem, arī ir jābūt atbildīgiem un jāievēro daži vienkārši noteikumi.

DUS kioski

Kioskā ieteicams uzturēties pēc iespējas īsāku laiku un ievērot norādītos drošības pasākumus, lai neapdraudētu savu un apkārtējo veselību:

  • no ierastās kafijas nav jāatsakās, bet drošāk un arī lētāk būs izmantot savu krūzīti;
  • kafijas koplietošanas piedevas šobrīd nav pieejamas un pēc vienreizlietojamiem traukiem jāvaicā darbiniekiem;
  • tāpat uz laiku nav pieejamas DUS atpūtas zonas.
  • iepērkoties jāietur vismaz 2m distance no apkārtējiem; 
  • lai pasargātu gan darbinieku, gan klientu veselību pie kasēm tiek ieviesti plastikāta aizsargstikli.
Ja ir iespēja, labāk neapmeklēt kiosku vispār un izmantot pašapkalpošanās maksājumu terminālus, lai pilnībā izvairītos no kontakta ar citiem cilvēkiem. Protams, ja ir vajadzība iegādāties pirmās nepieciešamības preces, tad labāk to pie reizes izdarīt DUS kioskā, nevis speciāli doties uz veikalu.

Foto: JumpStory.com

Bezkontakta norēķini

Gandrīz visos DUS ir iespēja par degvielu norēķināties ārā esošajos apmaksas aparātos. Bet arī uz šīm kases sistēmām pastāv liels vīrusa klātbūtnes risks, jo tām dienā pieskaras vairāki simti cilvēki, tāpēc noteikti izmanto vienreizlietojamos cimdus, lai ievadītu kartes kodu. Taču pastāv vēl viens variants – bezkontakta norēķini. Gandrīz ikvienam no mums ir pieejama bezkontakta norēķinu karte vai pat iespēja norēķināties ar mobilo telefonu, tad kāpēc to neizmantot?

Viens no Latvijā zināmākajiem naftas tirdzniecības uzņēmumiem Neste Latvija pat ir palielinājis bezkontakta norēķinu limitu līdz 50 EUR, ierasto 25 EUR vietā. Uzņēmums piedāvā arī iespēju norēķināties par degvielu ar mobilās aplikācijas palīdzību. Pirms degvielas uzpildes jāatver aplikācija, jāizvēlas konkrētais sūknis, jāievada summa un atliek tikai uzpildīt degvielu, līdz ar to mazāk laika tiek pavadīts ārpus transporta līdzekļa un autovadītājam jāpieskaras tikai degvielas uzpildes sūknim.

Roku dezinfekcija pēc saskares ar virsmām

Degvielas uzpildes stacijas ievēro augstākās sanitārās un higiēnas prasības, pastiprināti veicot telpu un virsmu dezinfekciju, sevišķi biežākajām kontaktvirsmām. Taču to izdarīt pilnīgi pēc katra klienti ir gandrīz neiespējami, tādēļ arī mums pašiem ir jābūt piesardzīgiem. Vislabāk saskarē ar virsmām izmantot vienreizlietojamos cimdus, kas pieejami pie degvielas uzpildes sūkņiem, vai dezinfekcijas līdzekļus, kas pieejami kioskos.

Degvielas uzpilde

Pilnu bāku pārsvarā izpilda dodoties garākos izbraucienos. Bet šajā laikā būtu ieteicams ikvienam to darīt, lai retāk būtu jāapmeklē DUS, it īpaši motobraucējiem, kuriem pēc degvielas jāiegriežas biežāk. Tā kā cenas ir samazinājušās, taupīgākie noteikti var paņemt līdzi arī kādu kannu.

Foto: Pexels.com

Spiediena pārbaude riepās

Gandrīz visās degvielas uzpildes stacijās ir iespēja pārbaudīt gaisa spiedienu riepās vai piepumpēt tās. Šo pasākumu var apvienot ar degvielas uzpildi, lai pēc nedēļas nebūtu speciāli jādodas uz DUS. Saskarē ar manometru vai gaisa kompresoru, drošāk ir izmantot vienreizlietojamos cimdus. Galvenais nepieskarties ar tiem sev vai citām transporta līdzekļa vietām izņemot riepas. Gaisa spiedienu ieteicams pārbaudīt vismaz reizi mēnesī, protams, arī tad, kad uzliktas jaunas vasaras riepas, lai droši varētu doties ceļā.

Pavasaris un skaistais laiks tā vien mudina doties pie dabas. Pavisam drīz situācija kļūs atkal ceļošanai labvēlīga un jaunas vasaras riepas lieti noderēs! Šobrīd Riepas1.lv mājaslapā pieejamas vasaras riepas par lielisku cenu. Ieskaties piedāvājumā un palutini savu automašīnu! 

Saistītie raksti