Atpakaļ pie jaunumu saraksta

Padomi, kā dezinficēt automašīnu

Padomi, kā dezinficēt automašīnu

Pārvietošanās ar auto būtiski samazina kontaktu ar cilvēkiem, bet, lai neienestu vīrusu savā transportā, nepieciešams regulāri dezinficēt tā virsmas.

Piekritīsiet, ka esošajos pandēmijas apstākļos, pārvietošanās ar automašīnu ir drošākais veids, lai samazinātu kontaktu ar citiem cilvēkiem. Tomēr dodoties uz lielveikalu vai degvielas uzpildes staciju, neizbēgami nākas pieskarties dažādām koplietojamām virsmām, kā, piemēram, veikala durvju rokturim, maksājumu karšu terminālim vai iepirkumu ratiņiem. Nākot atpakaļ uz automašīnu ir svarīgi ievērot piesardzību un dezinficēt virsmas, lai novērstu iespējamību pārnest vīrusu uz savu automobili. Kā pareizi rūpēties par auto veselību – uzzini šajā rakstā!

Kādām auto virsmām pievērst pastiprinātu uzmanību?

Svarīgi atcerēties, ka pandēmijas laikā ir jāsāk ar savu un ģimenes personīgo higiēnu. Dodoties ārpus mājām vai uz sabiedriskām vietām, piemēram, dodoties uz pārtikas preču veikalu, piesardzības labad, izmantojiet sejas masku un izvairieties no cieša kontakta ar cilvēkiem, ieturot 2 m distanci. Vēlams, ka pa rokai ir dezinfekcijas līdzeklis vai mitrās salvetes. Bieži mazgājiet rokas ar ziepēm un izvairieties aiztikt seju ar rokām. Ja došanās ārpus mājas paredz pārbraucienu ar auto, Riepas1 speciālisti iesaka – regulāri veiciet auto salona un eksterjera dezinfekciju. Raksta turpinājumā iepazīsties ar tām virsmām, kurām pievērst vislielāko uzmanību.

Foto: Shutterstock.com

Auto stūre

Bieži vien saka, ka auto vecumu var noteikt pēc stūres nodiluma pakāpes. Šajā gadījumā mēs piekrītam, jo auto stūre ir viena no viskarstākajiem saskarsmes punktiem ar cilvēku, it sevišķi, ja tā ir multifunkcionāla, kuru papildina virkne pogu.

Svarīgākie vadības slēdži

Vēljoprojām ir auto modeļi, kuriem dienas gaismas lukturu ieslēgšana notiek manuāli ar roku. Dezinficējiet gaismas slēdzi, arī pagrieziena signāla, logu tīrītāja un kruīza kontroles slēdžus.

Auto salons

Vēlamies vērst uzmanību uz centrālo auto daļu – vadības paneli, kas sastāv no tādām ekstrām, kā borta kompjūters, gaisa kondicionieris, mūzikas centrs un auto pārnesumu kārba. Šīs lietas ikdienā tiek izmantotas tikpat bieži kā iepriekš minētās, tāpēc uzsākot tīrību – nepalaid garām!

Auto sēdekļi

Ar apsēšanos ērtos auto sēdekļos, lai uzsāktu komfortablu ceļu mājup, nekas nebeidzas. Tīrīšanas uzmanība jāvelta arī rokas balstam un drošības jostai.

Durvju rokturi

Ne reizi vien, esam dzirdējuši frāzi, kas aicina pastiprināti dezinficēt dzīvokļa durvju rokturus. Jautāsiet, kāda saistība tam visam ar auto? Pavisam vienkārša – lai attaisītu un aiztaisītu auto durvis, jāizmanto tādi paši rokturi. Papildus tam, veiciet arī atbilstošu tīrīšanu logu un spoguļu slēdžiem durvju rokturos.

Auto atslēga

Auto atslēgas ir daudz un dažādas, tomēr funkcija nemainīgi viena. Tik pat rūpīgi kā salonu, veiciet arī sava auto atslēgu dezinfekciju. Savukārt, ja jums ir bezkontakta atslēga Keyless Go, dezinficējiet arī Start/Stop pogu.

Auto bagāžnieks

Lai cik tas absurdi neliktos, auto bagāžnieks var kļūt par nevēlamas infekcijas perēkli, jo mēs mēdzam tur novietot ne vien iepirkuma maisiņus, bet arī bērna velosipēdu, dārza piederumus un citas pārvešanai svarīgas mantas.

Foto: Shutterstock.com

Dezinfekcijas līdzekļi un to veidi

Dezinfekcijas līdzekļi

Pasaules Veselības organizācija un, tostarp, arī Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs uzver, ka Covid-19 skartās vietas ieteicams dezinficēt ar specializētiem baktēriju atgrūdošiem līdzekļiem, kas satur vismaz 70% etanola spirta šķīdumu. Pirms veic dezinfekcijas līdzekļu iegādi, rūpīgi izlasiet produkta etiķeti, jo viena un tā pati aktīvā viela (atšķirīgā koncentrācijā) var veikt dažādas funkcijas.

Antibakteriāli līdzekļu nelietderība cīņā pret vīrusu

Veikalos un aptiekās ir pieejami dažāda veida dezinfekcijas līdzekļi ar lavandas vai piparmētras aromātu, tomēr vērts iegaumēt, ka šiem dezinfekcijas līdzekļiem ir tikai antibakteriālā iedarbība, tādēļ pret vīrusu, kā COVID-19, šoreiz nedarbosies. Tomēr tos vienmēr varat glabāt auto salonā un nepieciešamības gadījumā veikt kaut minimālus drošības tīrīšanas pasākumus.

Sadzīves ķīmija

Jā, ir iespējams izmantot arī sadzīves ķīmiju, kā, piemēram, balinātāju (atšķaidīt ar ūdeni 1:50, ja sākotnējā koncentrācija ir 5%) vai stipro alkoholu virs 70%. Savukārt, ja jums trūkst tīrīšanas līdzekļu, atcerieties, ka ziepes ar ūdeni ir risinājums. Tomēr, esiet piesardzīgi un, lai tas nesabojātu jūsu auto ārējo vai iekšējo virsmu apdari, pēc tīrīšanas izmantojiet specializētus auto kopšanas līdzekļus un kārtīgi izvēdiniet salonu.

Galvenokārt, lai mazinātu COVID-19 vīrusa pārnešanu uz automašīnu, aicinām pirkumus veikt internetveikalā un skaidras naudas maksājumu vietā izmantot bezkontakta norēķinu iespēju, ko esam ieviesuši arī mēs, visos Riepas1.lv veikalos un servisos. Ērti, droši, praktiski.

Saistītie raksti