Atpakaļ pie jaunumu saraksta

Kā sagatavot savu vasaras auto ziemai?

Kā sagatavot savu vasaras auto ziemai?

Ne visas automašīnas ir piemērotas visiem gadalaikiem – antīkās automašīnas, kabrioleti un luksusa klases automašīnas ir pienācīgi jāsagatavo, lai tās pavasari sagaidītu kā jaunas. Plašāk lasi blogā!

Kā sagatavot ziemai savu vasaras automašīnu?

Automašīna nav tikai transportlīdzeklis un preču pārvadāšanas palīgs. Automašīnas ir arī prieks, izklaide un atpūta. Tādēļ šoreiz – īsi par to, kā sagatavot ziemas miegam savu vasaras automašīnu – kabrioletu, vēsturisko/antīko automašīnu vai luksusa klases automašīnu, kā arī – vai šādām automašīnām ir jāmaina auto riepas!

Kāpēc automašīna ir jāieziemo?

Automašīnas ir smalki mehānismi, kas – jo rūpīgāk kopti, jo labāk kalpo. Latvijas klimatiskajos apstākļos vien retais būs tik traks, lai ziemā brauktu ar kabrioletu vai antīku automašīnu, kurai var trūkt gan klimata kontroles, gan pienācīga blīvējuma ap logiem un durvīm, kā arī – pieejamas tikai vasaras auto riepas. Šo un citu iemeslu dēļ dažu veidu automašīnas un to auto riepas ir piemērotas izbraucieniem tikai gada siltajā laikā.

Kā sagatavot automašīnu ziemai?

Sagatavošanas darbus automašīnas laišanai ziemas miegā var iedalīt divās grupās – apkopes darbi un tehniskās sagatavošanas darbi.

Automašīnas apkope

Novietojot automašīnu uz ziemas miegu, domā par brīdi, kad pavasarī atkal satiksieties. Kādu to vēlies redzēt? Droši vien tīru, smaržīgu un gatavu darbam! Tādēļ atvēli kādu nedēļas nogali rūpīgai tīrīšanai, visu paklājiņu izpurināšanai, salona tīrīšanai ar putekļsūcēju, visu virsmu noslaucīšanai un apstrādei ar piemērotiem tīrīšanas un kopšanas līdzekļiem.

Ja automašīnas apdarē izmantotas ādas detaļas, par tām nedrīkst aizmirst. Tās ir jānotīra un jāapstrādā ar piemērotu līdzekli, kas palīdzēs saglabāt ādas elastību un estētisko pievilcību arī tad, ja tā tiks pakļauta zemākai temperatūrai.

Durvju blīvgumiju apstrāde – kaut arī automašīnu paredzēts novietot ziemas miegam, ieteicams durvju gumijas apstrādāt ar silikonu, lai pazeminātā gaisa temperatūra tās neietekmētu nelabvēlīgi.

Tehniskā sagatavošana

Teorētiski kabrioleti, antīkās automašīnas un luksusa klases automašīnas ziemā netiek izmantotas un pavada laiku apsildāmā garāžā. Ja nav pārliecības, ka automašīna visu ziemu pavadīs temperatūrā virs nulles, ieteicams pārskatīt visus automašīnas šķidrumus un nomainīt tos, kas varētu sasalt, pret nesasalstošiem.
 
Foto: Shutterstock.com

Darāmie darbi:

 • Eļļas nomaiņa (mašīna būs priecīgāka, ja ziemu pavadīs ar svaigu eļļu).
 • Gaisa filtru pārbaude un, ja nepieciešams, nomaiņa.
 • Bremžu šķidruma papildināšana pēc nepieciešamības.
 • Logu mazgāšanas šķidruma uzpilde ar ziemai piemērotu (it īpaši tad, ja automašīna tiek glabāta nojumē vai zem klajas debess).
 • Virsbūves mazgāšana un ievaskošana – tas palīdzēs ilgāk saglabāt automašīnu svaigu un izskatīgu, kā arī vienkārši aizsargās virsbūvi aukstākā laikā.
 • Kabrioleta jumta pārbaude, izsūkšana ar putekļsūcēju un, ja nepieciešams, – mazgāšana, lai jebkādi aizķērušies netīrumi vai mitrums neiesēstos smalkajā pārklājā neatgriezeniski. Kabriolets jāglabā ar pilnībā izvērstu jumtu.
 • Ādas detaļu apstrāde un ievaskošana, pārējā salona tīrīšana un apstrāde.
 • Priekšējo un aizmugures gaismu, kā arī riepu sānu malu apstrāde ar piemērotu līdzekli.
 • Veic pēdējo rudens izbraucienu – tas nepieciešams, lai nožāvētu bremžu uzlikas, izplūdes cauruli un trokšņa slāpētāju, pirms automašīna tiek novietota glabāšanai.
 • Degvielas tvertnes pilnīga uzpilde un ķīmiskā stabilizētāja pievienošana, lai saglabātu degvielu svaigu.
 • Gan zem automašīnas, gan automašīnā iekšā ievieto maisiņus ar mitrumu uzsūcošu un absorbējošu vielu.
 • Atstāj nelielu logu spraudziņu vaļā, lai salons vēdinātos.
 • Noslēdz izpūtēju un gaisa ieplūdes atveres, lai novērstu nevēlamu apakšīrnieku ieviešanos.
 • Pārklāj automašīnu ar mīkstu flaneļa drānu.
 • Iepako visu automašīnu speciālā automašīnu pārklājā, ko var pilnībā noslēgt. It īpaši tad, ja automašīnas glabāšanai nav pieejama garāža, bet tikai nojume vai vieta pagalmā. Pārklājam jābūt maksimāli pieguļošam, lai tas plivinoties nebojātu virsbūves krāsojumu.
Foto: Shutterstock.com

Svarīgi atcerēties – lai saglabātu labu automašīnas veiktspēju, būtu ieteicams ar to izbraukt vismaz reizi divās nedēļās labos laikapstākļos vismaz 20 minūtes, lai uzlādētu akumulatoru un saglabātu automašīnas veselību. Ja plānots izbraukt, svarīgi, lai auto riepas būtu piemērotas. Attiecīgi tad auto riepas pirms glabāšanas jānomaina, lai būtu uzliktas ziemas auto riepas. 

Otra alternatīva – jānovērš jebkāda strāvas noplūde no akumulatora, ir pieejams tāds produkts kā “Battery Tender”, kas pēc nepieciešamības uzlādēs akumulatoru un novērsīs nevēlamas noplūdes. Noņem aizdedzes sveces un ieeļļo cilindru augšdaļu. Kad sveces ir pievienotas atpakaļ un vadi atvienoti, darbini automašīnu tukšgaitā dažas sekundes, lai eļļa vienmērīgi pārklātos, pēc tam pievieno vadus atpakaļ.

Ja automašīna tiks rūpīgi sagatavota, tad pavasari sagaidīs pilnībā gatava darbam un patīkamiem izbraucieniem! Bet – ja meklē jaunas riepas savam ziemas auto, ieskaties Riepas1.lv plašajā piedāvājumā!
 
Meklēt ziemas riepas

Saistītie raksti