Atpakaļ pie jaunumu saraksta

Jaunākie vasaras riepu testi 205/55 R16 izmērā

Jaunākie vasaras riepu testi 205/55 R16 izmērā

Pēdējos gados 205/55 R 16 kļuvis par Eiropas populārāko vasaras riepu izmēru. Lasi šajā rakstā, kuri riepu modeļi tika testēti, un kādus rezultātus tie ieguvuši.

Jaunākie vasaras riepu testi 205/55 R16 izmērā

Ungāru Autonavigator žurnāls regulārus riepu testus sāka veikt jau 2012. gada rudenī, un šobrīd tie kļuvuši par plašākajiem testiem visā valstī. Tie tiek veikti īpaši sagatavotā trasē, izmantojot automašīnas, kurām šis ir standarta riepu izmērs.  Šoreiz jaunākajā riepu testā tika testēti  17 dažādu kategoriju riepu modeļu komplekti izmērā  205/55 R16. 
 

Kā ierasts, neatkarīgi eksperti riepas vērtēja pēc vairākiem parametriem, piemēram, bremzēšana un vadāmība uz sausa un slapja ceļa seguma, trokšņa skaļums un rites pretestība uz sausa ceļa, kā arī izturība pret nodilumu. 

Kopumā tika pārbaudītas 15 dažādu zīmolu vasaras riepas un 2 ziemas riepu komplekti, no kuriem vienas bija jaunas riepas, savukārt otras lietotas, bet vēl joprojām labā stāvoklī. Pie tam, šoreiz arī no vasaras riepu modeļiem testā piedalījās lietotas riepas ar labu protektora dziļumu, kas izgatavotas pirms septiņiem gadiem un nav uzglabātas optimālos apstākļos

Testa rezultāti

Topu augšgalā gozējās Michelin Primacy 4 un Bridgestone Turanza T005. Bridgestone parādīja izcilus rezultātus bremzēšanā un vadāmībā uz sausa ceļa seguma, turpretī Michelin  starp visiem dalībniekiem ieguva labākos rezultātus vadāmībā un bremzēšanā uz slapja ceļa seguma.

Mīksta sastāva ziemas riepas saņēma augstu vērtējumu trokšņa jeb skaļuma testā, ieņemot otro vietu aiz vissezonas riepām Michelin CrossClimate. Ekonomijas testā labākos rezultātus parādīja lietotas riepas, kas ar izslēgtu dzinēju noripoja vistālāko gabalu. Trešajā vietā ierindojās budžeta klases riepa Infinity Ecosis

Runājot par izturību, šogad lielākajai daļa testa dalībnieku bija ļoti labi rādītāji. Desmit no dalībniekiem ieguva maksimālo punktu skaitu, un vēl četriem bija ļoti augsti rezultāti. 

Testa kopvērtējuma tabula

Gala vērtējums tiek aprēķināts, saskaitot iegūtos punktus visās kategorijās kopā, un pārveidojot procentuāli. 100% atbilst augstākajam vērtējumam visās kategorijās. 

Nr. Modelis Vērtējums
1. Michelin Primacy 4 Ļoti labi (96.0%)
2. Bridgestone Turanza Ļoti labi (92.8%)
3. Goodyear EfficientGrip Performance Ļoti labi (92.4%)
4. Pirelli Cinturato P7 Blue Ļoti labi (91.2%)
5. Hankook Kinergy Eco2 K435 Labi (89.8%)
6. BF Goodrich g-Grip Labi (89.0%)
7. Continental ContiPremiumContact 5 Labi (88.1%)
8. Firestone Roadhawk Labi (87.2%)
9. Michelin CrossClimate Apmierinoši (85.9%)
10. Infinity Ecosis Apmierinoši (85.5%)
11. Taurus High Performance Apmierinoši (85.5%)
12. Semperit Speed-Life2 Apmierinoši (81.8%)
13. Jaunas ziemas riepas Vāji (79.6%)
14. Laufenn S Fit EQ Vāji (75.5%)
15. Lietotas vasaras riepas Slikti (74.0%)
16. Dayton Touring Slikti (73.9%)
17. Lietotas ziemas riepas Slikti (60.6%)


Ja esat iecienījuši vai vēlaties iegādāties vissezonas riepas

Arī Gute Fahrt šogad Milānā veicis Eiropas populārākā vasaras riepu izmēra testus. Papildu deviņām vasaras riepām, testā piedalījās arī vissezonas riepu modeļi. Pēdējos gados vissezonas riepas strauji kļuvušas populāras, tādēļ GF nolēma testēt arī tās, salīdzinot tās vienu ar otru, kā arī ar vasaras riepu modeļiem. 

Šajā testā starp vasaras riepām pirmo vietu ieņem Goodyear EfficientGrip Performance, kamēr Bridgestone Turanza paliek trešajā vietā, kuru apsteidzis Pirelli Cinturato P7 Blue.

Goodyear Vector 4Season G2, salīdzinājumā ar pārējām vissezonas riepām (Continental AllseasonContact un Fulda MultiControl), parādīja daudz labākus rādītājus nekā sāncenši. Goodyear parādīja izcilu vadāmību uz sausa asfalta, labu uz slapja seguma, kā arī labus rezultātus komforta un skaļuma testos, pie tam, atzīta par tik pat ekonomisku kā vasaras riepas. Tomēr, kopvērtējumā, salīdzinot ar vasaras riepām, rezultāti bija sliktāki teju visās kategorijās. Piemēram, bremzēšanas ceļš uz slapja seguma pagarinājās par 6m, ātrāk sākās akvaplanēšana u.c.

Šajā testā vissezonas riepas ieguva pārsteidzoši labus rezultātus arī 0 grādu temperatūrā, braucot pa apsnigušu ceļu un sacenšoties ar Continental ziemas riepām. Atšķirība rezultātos bija tikai līdz 10%. Vissezonas riepas jau tiek ražotās tā, lai parādītu labu sniegumu ziemā, taču tikt līdz vasaras riepu līmenim vēl nevar. 

Iepriekš minētajā Autonavigator testā arī Michelin Crossclimate ieguva labus rezultātus, parādot izcilu bremzēšanu uz sausa ceļa seguma, labu vadāmību uz slapja ceļa seguma un augstāko vērtējumu skaļuma testā (klusākās no visiem testā izmantotajiem modeļiem).

Avots: colesa.ru

Lielu daļu testos minētos  modeļus var iegādāties arī Riepas1 interneta veikalā, turklāt arī daudzos citos izmēros.


Meklēt riepas

Saistītie raksti