Atpakaļ pie jaunumu saraksta

Vasaras un ziemas riepas driftam un ledum: noderīgi padomi to izvēlē

Vasaras un ziemas riepas driftam un ledum: noderīgi padomi to izvēlē

Riepas driftam izceļas ar īpašiem parametriem. Jaunākajā Riepas1.lv bloga rakstā uzzināsi, kuri no riepu modeļiem ir piemērotākie šim sporta veidam!

Ar ko drifta riepas atšķiras no parastajām riepām? 

Drifts ir sporta veids, kurā salīdzinoši liels ātrums tiek apvienots ar garām un efektīvām sānslīdēm, un nav jābūt ekspertam, lai saprastu, ka riepām šādi apstākļi ir ļoti izaicinoši. 
Tāpēc driftam tiek izstrādātas īpašas riepas, kas izceļas ar: 
  • seklu protektoru; 
  • platām rievām; 
  • spēcīgu centrālo ribu; 
  • cietu, vulkanizētu gumiju. 
Drifta riepas mēdz būt platākas un ar zemāku profilu, lai nodrošinātu lielāku saķeres laukumu un stabilitāti. 

Astoņas driftam paredzētas riepas, kas atrodamas Riepas1.lv piedāvājumā 

Foto: Shutterstock.com

Drifta braucējiem ļoti aktuāls jautājums ir šāds – kur iegādāties šim sporta veidam paredzētas riepas? Virkni no tām piedāvājam arī mēs, Riepas1. 

Westlake Sport RS 

Šis 1958. gadā dibinātais uzņēmums rada dažāda veida riepas, taču tās īpaši labi zināmas drifta pasaulē; 2015. gadā Westlake pat saņēma “Drifta Dieva” titulu. Šis konkrētais modelis izceļas ar asimetrisku protektora rakstu, nepārtrauktu centrālo protektora ribu, kas palīdz uzlabot saķeri un stabilitāti uz sausa seguma, kā arī īpašu gumijas sastāvu. 

Sailun Atrezzo R01 

Šīm riepām ir īpašs viļņveida centrālais ribas protektora raksts, kā mērķis ir sniegt papildu stabilitāti lielā ātrumā, savukārt izliektas protektora rievas nodrošina paaugstinātu nodilumizturību. Lai gan šo riepu labākās īpašības izjūtamas uz sausa ceļa seguma, to veiktspēja arī uz mitra ceļa novērtēta visai augstu – ar 8 ballēm no 10. 

Federal 595RS-R 

Šīs riepas iespējams atpazīt pēc salīdzinoši platajām V veida protektora rievām, kas efektīvi palīdz izvadīt ūdeni. Tērauda kordi un īpaši nostiprinātās riepu sānu malas nodrošina drošību un stabilitāti arī pašos asākajos līkumos. 

Tri Ace Race King 

Budžeta klases riepas, kuru cenas un kvalitātes attiecība ir lieliski piemērota drifta entuziastiem. Un ne tikai – Tri Ace Race King riepas mēdz izvēlēties arī citu autosporta disciplīnu pārstāvji, piemēram, autokrosa dalībnieki. 

GT Radial Champiro SX2 

Lai gan GT Radial Champiro SX2 riepas nereti tiek izmantotas arī pilsētas satiksmē, tās ir lieliski piemērotas driftam. Tām ir asimetrisks protektora raksts un īpašs gumijas sastāvs, kas nodrošina labu saķeri gan uz sausa, gan slapja ceļa seguma, bet īpaši lieli protektora bloki riepu iekšējā un ārējā malā garantē paaugstinātu stabilitātes līmeni. Centrālās protektora rievas savukārt veidotas tā, lai samazinātu riepu uzkaršanu. 

Nankang NS 2R 

Īpaši liels saķeres laukums, unikāls protektora rievu leņķis, kas samazina nodilumu, trīs centrālās protektora rievas īpaši efektīvai ūdens izvadīšanai – šie ir parametri, pēc kuriem iespējams atpazīt Nankang NS 2R riepas. 

Lakesea Supersport RS 

Šo riepu modeli drīkst izmantot arī pilsētas satiksmē, jo tam ir 8 mm dziļš protektors, tomēr, pateicoties protektora rakstam un gumijas sastāvam, šīs budžeta klases sporta riepas izmanto arī driftā, ielu dragreisos, šosejas sacensībās un citās autosporta disciplīnās. Lieliski piemērotas autosporta treniņiem! 

Zeknova Supersport RS 

Arī šīm riepām ir 8 mm dziļas protektora rievas, kas komplektā ar driftam piemērotu gumijas sastāvu nodrošina ilgāku kalpošanas laiku. Savukārt protektora raksts veidots tā, lai efektīvi izvadītu ūdeni. 

Un kādas ziemas riepas izmantot braukšanai pa ledu? 

Foto: Shutterstock.com 

Profesionāli autosportisti šādos apstākļos parasti izmanto tā saucamos “rallija zāģus”, kas primāri izceļas ar īpaši garām radzēm; šādas riepas ikdienas satiksmē netiek izmantotas. Tomēr veiktspējas ziņā lieliska alternatīva (kas parasti arī izmaksā mazāk) ir parastās PCR jeb radiālas konstrukcijas ziemas riepas ar radzēm. Pie mums, Riepas1.lv, riepu klāsts ir neizmērojami plašs – šeit atradīsi gan jaunas ziemas riepas, gan riepas dažādiem autosporta veidiem!

Saistītie raksti