Atpakaļ pie jaunumu saraksta

Pasaules 10 vadošie riepu ražotāji

Pasaules 10 vadošie riepu ražotāji

Pasaules vadošie riepu ražotāji pēc pārdošanas apjoma, inovācijām un preču kvalitātes — Bridgestone, Michelin, Goodyear, Continental, Pirelli u. c.

Gluži tāpat kā valstu kredītnovērtējums tiek veikts, balstoties uz dažādiem kritērijiem, arī pasaules vadošo riepu ražotāju novērtējumu nosaka to ieviestās inovācijas, preču kvalitātes un cenas attiecība, kā arī pārdošanas apjoms. Jo galu galā par labākajiem produktiem autobraucēji ir gatavi nobalsot ar savu naudu.

 

1. vieta — Bridgestone

Pirmā vieta pēc pārdošanas apjoma visā pasaulē ir japāņu riepu ražotājam Bridgestone, kas saglabā AA+ pozīciju. Bridgestone piedāvā plašu riepu klāstu, sākot no vieglo automašīnu līdz pat lidmašīnu riepām.

2. vieta — Michelin

Franču ražotājs Michelin pārdošanas apjoma ziņā tikai pavisam nedaudz atpaliek no līdera Bridgestone. Kas zina, iespējams, tieši šogad tam izdosies iekarot godpilno pirmo vietu. Michelin vērtējums no AA+ ir pakāpies uz AAA–. Turklāt Michelin vēlas dominēt ne tikai riepu ražošanas tirgū, bet tas lielā mērā ietekmē arī restorānu biznesa augstos standartus ar Michelin Guide, kas piešķir šefpavāru kārotās zvaigznes. Vai esat ēdis kādā Michelin zvaigznes nopelnījušā restorānā? Tuvākie no tiem atrodas Helsinkos un Varšavā. Diemžēl neviens Baltijas valstu restorāns pagaidām nav iekļauts Michelin Guide.

3. vieta — Goodyear

Amerikāņu riepu ražotājs Goodyear var lepoties ar bagātu vēsturi, kas aizsākusies vēl 19. gadsimtā, kad uzņēmums ražoja riepas divriteņiem un ratiem, kā arī pakavus zirgiem. Goodyear ir izpelnījies viena no reputācijas ziņā labākajiem uzņēmumiem ASV godu, kad tas 2008. gadā iekļuva prestižā žurnāla Forbes novērtējuma sarakstā. Starp citu, Goodyear ir vienīgais riepu ražotājs kas ir iekļauts šī saraksta 75 labāko vidū.

4. vieta — Continental

Godpilnā 4. vieta mūsu sarakstā pienākas vācu zīmolam Continental, kas ar izejmateriāla — gumijas — ražošanu sāka nodarboties vēl 19. gadsimta beigās. Tagad Continental ražo ne tikai riepas, bet arī bremžu sistēmas, drošības un citas iekārtas, kā arī auto sistēmu sastāvdaļas un iekārtas. Nepārprotami daudzas Vācijā un ne tikai ražotās automašīnas izbrauc no rūpnīcas tieši ar Continental riepām.

5. vieta — Pirelli

Neskatoties uz itāļu nedienām pasaules ekonomiskajā arēnā, itāļu zīmols Pirelli pārliecinoši saglabā pozīcijas pasaules vadošo riepu ražotāju sarakstā. Pirelli ir izcili veidots zīmols, kas asociējas ar prestižu, kvalitāti, inovācijām, auto un moto sportu. Pat tie, kas ar auto pasauli ir uz jūs, zina Pirelli izslavēto un ekskluzīvo kalendāru.

6. vieta — Sumitomo

Vēl viens japāņu zīmols, kas ierindojas labāko vidū un kam ir visai ciešs sakars ar britu Dunlop un amerikāņu Goodyear. Līdztekus riepām Sumitomo ražo arī tenisa, golfa un citu sporta veidu ekipējumu, kā arī dažādus gumijas izstrādājumus citām nozarēm.

7. vieta — Hankook

Viens no mazās Korejas lielajiem lepnumiem — Hankook. Un korejiešus var saprast! Hankook piedāvā izcilas kvalitātes riepas, kas ir iekļautas daudzu autoražotāju standarta ekipējumā. Hankook mērķtiecīgi un stabili katru gadu palielina pārdošanas apjomu, ievieš dažādas inovācijas un turpina iekarot arvien lielāku tirgus daļu.

8. vieta — Yokohama

Tā vien liekas, ka lielākā daļa riepu tirgus pieder japāņiem, jo, lūk, vēl viens japāņu zīmols, kas ierindojies starp labākajiem pasaulē. Yokohama ir dibināts 1917. gadā, bet 1969. gadā sāka ciešu sadarbību ar ASV, kur tika izveidots uzņēmuma ražošanas un mārketinga centrs. Yokohama vienmēr centies izcelties ar inovācijām un jaunām tehnoloģijām.

9. vieta — Dunlop

Zīmolam Dunlop ir visai sarežģīta izcelsme. Patiesībā tas pieder vairākiem pasaules vadošajiem riepu ražotājiem: galvenokārt Goodyear un Sumitomo. Kā jau ievērojamā pasaules zīmolā un biznesā, daudzi koncerni tā akcijas iegādājās, investēja, pirka un pārdeva, bet šajā kontekstā tas nav īpaši būtiski. Svarīgs ir fakts, ka zīmola Dunlop riepas ir kvalitatīvas, pasaulē atzītas un ierindojas starp labākajām. Jāpiemin vēl fakts, ka Dunlop ir nācis no Apvienotās Karalistes, kur īpaši koncentrējās uz motorsportu.

10. vieta — Maxxis

Sarakstu noslēdz Maxxis, kas riepu tirgū nav tik sen kā saraksta augšgala uzņēmumi. Tas ir dibināts 1967. gadā, tomēr šajā samērā īsajā laikā spējis iekarot ne vien vieglo automašīnu, bet arī moto, velosipēdu un dažādu auto, kas domāti ekstrēmu ceļu un bezceļu braukšanai, riepu tirgus daļu.

Saistītie raksti