Atpakaļ pie jaunumu saraksta

Kā par automašīnas diskiem parūpēties ziemā?

Kā par automašīnas diskiem parūpēties ziemā?

Par auto diskiem gada aukstajos mēnešos kārtīgi jāparūpējas – pretējā gadījumā Tu riskē sabojāt to eleganto izskatu. Taču kā šī “aprūpe” veicama? Detalizētu pamācību meklē raksta turpinājumā!

Kāpēc vieglmetāla diski ir jākopj? 

Galvenokārt jau tāpēc, lai riepas un diski izskatītos glīti, taču diskiem tīriem jābūt arī tāpēc, lai Tu varētu pamanīt arī nopietnākus bojājumus, ja tādi radušies. Vieglmetāla diski, protams, jākopj arī vasarā, taču ziemas mēnešos tas ir īpaši svarīgi, jo uz ielām esošais sniegs un ūdens komplektā ar kaisīto sāli ir perfekta vide, lai rastos rūsa. Ja arī ziema ar sniegu nelutina, kā tas novērojams šogad, diskiem tāpat nepieciešama regulāra apkope – disku stāvokli ietekmē arī bremžu putekļi, uz ceļiem esošais ūdens, netīrumi, un citi faktori. 

Ko darīt, lai vieglmetāla auto diski spīdētu un laistītos?

 

Pati galvenā darbība, protams, ir regulāra disku mazgāšana – to ieteicams veikt vismaz reizi mēnesī, taču, ja pārvietoties sanāk daudz un pa ceļa segumiem, ko klāj dubļi vai grants, diskus jāskalo vēl biežāk, lai tajos nesakrātos dubļi un netīrumi. Ja dubļu kārtu “uzaudzēsi” pārāk lielu, skalojot tie nostāsies vienuviet, un braucot būs jūtama vibrācija. Šādā gadījumā diskus nāksies nomontēt, lai no dubļiem atbrīvotos, bet tas jau būs krietni piņķerīgāk un laikietilpīgāk. 

Ātrā mazgāšana 

Ja Tev ir pieejams augstspiediena mazgātājs, ar tā palīdzību “atbrīvo” riepas un diskus no netīrumu slāņa. Ja šāda opcija nepastāv (un tuvumā nav neviena auto mazgātava), nāksies to darīt manuāli, izmantojot ūdens spaini un švammi vai birsti. Kad tas izdarīts, riepas un diskus kārtīgi noskalo ar tīru ūdeni, un pēc tam izmanto sausu un tīru lupatu, lai noslaucītu uz diskiem esošo ūdeni. 

Pilnā mazgāšana 

Gribi lai diski izskatītos perfekti, un esi gatavs ieguldīt vismaz pusstundu sava laika? Tādā gadījumā izmanto arī mazgāšanas līdzekli un birsti. Ļoti svarīgi ir izvēlēties konkrētiem diskiem piemērotu mazgāšanas līdzekli, pretējā gadījumā tas var diskus neatgriezeniski sabojāt. Tāpat jāievēro lietošanas instrukcija, jo līdzekļi un to izmantošanas veidi ir ļoti dažādi – sākot ar koncentrātiem, kas jāatšķaida ūdenī, un beidzot ar aerosoliem, kas jāuzpūš uz diska un konkrētu laika sprīdi tiem jāļauj iedarboties. Lai pasargātu savas rokas, ieteicams izmantot cimdus; ja tiek lietots līdzeklis, kura sastāvā ir skābe – arī aizsargbrilles. Tīrīšanas līdzekli, kura sastāvā ir skābe, izmanto vien tad, ja esi par 100% pārliecināts, ka tas der Tavas automašīnas diskiem. Piemēram, pulētus diskus skābe sabojās. Izmantojot nelielu birstīti, rūpīgi izmazgā arī diska iekšpusi un grūtāk aizsniedzamās vietas sānos. Ļoti noderīga šim darbam ir zobu suka. 

Kad riepas un diski nomazgāti, laiks vaskošanai! 

Foto: Shutterstock.com 

Lai gan, izdzirdot vārdu “vaskošana”, prātā parasti iešaujas automašīnas virsbūve, nevis diski, ne mazāk svarīgi ar vasku apstrādāt arī tos. Vaska kārtiņa diskus pasargās no ūdens un netīrumiem, kā arī uz ceļa esošā sāls un ķimikālijām, kas tiek izmantotas sniega un ledus kausēšanai. 

Kā rīkoties, ja disks ir bojāts? 

Foto: Shutterstock.com 

Mazgāšanas laikā vai pēc tās esi pamanījis, ka kādam no diskiem ir bojājumi (plaisas, caurumi, skrāpējumi)? Tādā gadījumā nevilcinies un dodies uz auto servisu, lai noskaidrotu, ko iespējams darīt lietas labā. Ja alumīnija diskam nolobījusies krāsa, to var notīrīt ar smilšu strūklu un pilnībā pārkrāsot. Savukārt, ja bojājums ietekmē diska izturību (plaisas, caurumi), būs nepieciešama diska nomaiņa. Metināšana nelīdzēs – ar metinātu disku nav iespējams iziet automašīnas tehnisko apskati CSDD. Ja izmantoti tiek diski, kas sastāv no vairākām daļām, iespējams nomainīt tikai to diska daļu, kas bojāta, tādā veidā samazinot tēriņus. 

Vai Tavam auto nepieciešamas jaunas riepas un diski? Tad esi nonācis pareizajā vietā – pie mums, Riepas1.lv, vari ne vien ērti un izdevīgi iegādāties automašīnas “apavus”, bet arī pieteikt riepu montāžu un citus pakalpojumus pie kāda no mūsu sadarbības partneriem. Turklāt, izmantojot meklēšanas filtru, kurā sakārtotas riepas un diski pēc auto markas, modeļa un izmēra, piemērotāko preču atrašana aizņems vien dažas minūtes!

Saistītie raksti