5 veidi, kā samazināt degvielas patēriņu
Droši vien katram vadītājam patīk sajūta, kad bāka ir pilna un par degvielas uzpildi uz kādu laiku var aizmirst. Lasi tālāk un uzzini, ko darīt, lai uz DUS vajadzētu doties pēc iespējas retāk!
Pieci veidi, kā samazināt degvielas patēriņu
Protams, viens no galvenajiem veidiem, kā ikdienā tērēt pēc iespējas mazāk naudu degvielai, ir iegādāties ekonomisku automašīnu, taču, ja auto jau stāv garāžā vai piemājas autostāvvietā, diezin vai degvielas ekonomijas dēļ iegādāsies jaunu spēkratu. Tāpēc esam apkopojuši piecus padomus automašīnu īpašniekiem, kas palīdzēs samazināt degvielas patēriņu.
Viss sākas ar riepām
Foto: Shutterstock.com
Ja kādreiz esi iegādājies jaunas ziemas vai vasaras riepas, noteikti būsi pamanījis, ka uz to marķējuma līdzās trokšņu līmenim un saķeres indeksam norādīta arī rites pretestība. No šī parametra tad arī atkarīgs, cik ekonomiskas ir konkrētās riepas – jo zemāka rites pretestība, jo labāk Tavam maciņam. Rites pretestība tiek norādīta skalā no A (ekonomiskākās riepas) līdz G (augstākā rites pretestība).
Taču tas vēl nav viss, jo nozīme ir arī tam, cik liels ir gaisa spiediens riepās. Ja spiediens nav pietiekams, degvielas patēriņš ievērojami pieaug; piemēram, ja atmosfēru skaits ir uz pusi mazāks nekā nepieciešams, automašīna var patērēt līdz pat 15% vairāk degvielas. To, cik lielam jābūt spiedienam riepās, iespējams noskaidrot automašīnas servisa grāmatiņā vai uzlīmē, kas atrodas durvju ailē autovadītāja pusē vai arī benzīna bākas vāciņa iekšpusē. Spiediena līmeni ieteicams pārbaudīt vismaz reizi mēnesī, izmantojot attiecīgas mērierīces, jo “uz aci” pamanīt atšķirību ir praktiski neiespējami.
Un vēl – degvielas patēriņu var palielināt arī ziemas riepu izmantošana vasarā. Turklāt šāda prakse ir dubultā neizdevīga, jo ziemas riepas vasarā pastiprināti dilst, kā arī ir mazāk drošas.
Nepārvadā neko lieku
Foto: Shutterstock.com
Pavisam vienkārši – jo automašīna mazāk sver, jo mazāk jāstrādā dzinējam, lai tā virzītos uz priekšu, un līdz ar to arī degvielas patēriņš samazinās. Tas, protams, nenozīmē, ka atšķirību izjutīsi pāris kilogramu dēļ, taču, ja bagāžniekā “aizķēries”, piemēram, kartupeļu maiss, vairākas degvielas kannas un hanteles, labāk tās pēc iespējas ātrāk aizvest līdz nepieciešamajai lokācijai vai uzglabāt garāžā, jo lieki 50 kilogrami degvielas patēriņu var palielināt par vairāk nekā 2%. Īpaši aktuāls šis aspekts ir tiem autobraucējiem, kuri ikdienā piedalās pilsētas satiksmē, jo, lai katru reizi uzsāktu kustību, automašīnai vajadzīga vairāk jauda.
Ekstras – ar mēru
Degvielas patēriņu ietekmē arī mūzikas atskaņotājs, klimata kontrole, vējstiklu apsilde un citas mašīnā esošās elektroierīces. Par to, cik lielu ietekmi uz degvielas patēriņu katra no šīm ekstrām atstāj, konkrētas atbildes nav, taču, lai patēriņu samazinātu, ieteikums ir gluži vienkāršs – katru no ierīcēm izmanto vien tad un tik ilgi, cik tas nepieciešams.
Regulāri pārbaudi automašīnas stāvokli
Pavisam loģiski, ka, ja ar automašīnu kaut kas nav kārtībā, tas var atsaukties arī uz degvielas patēriņu, tāpēc ieteicams spēkratu regulāri pārbaudīt, it īpaši, ja degvielas patēriņš pēdējā laikā ir pieaudzis. Nozīme, protams, ir arī apkopei – auto regulāri jānomaina gan filtri un aizdedzes sveces, gan eļļa un bremžu kluči, ja tas nepieciešams.
Neaizmirsti par aerodinamiku
Foto: Shutterstock.com
Degvielas tvertnes saturam ātrāk tukšoties liek arī, piemēram, jumta bagāžnieks – lai cik aerodinamisks tas arī nebūtu, bez tā degvielas patēriņš būs zemāks, tāpēc, kad tas ir tukšs, bagāžnieku no jumta labāk noņemt. Tāpat nav ieteicams braukt ar atvērtiem logiem, kas degvielas patēriņu var palielināt līdz pat 10%. Ja auto ir kondicionieris, tā lietošana būs daudz efektīvāka un arī maciņam draudzīgāka.
Ievēro mūsu sagatavotos padomus un samazini degvielas patēriņu, savukārt ietaupīto naudu vari izmantot, iegādājoties kvalitatīvas ziemas vai vasaras riepas pie mums, Riepas1.lv!