Atpakaļ pie jaunumu saraksta

3 bīstamas situācijas uz ceļa ziemā

3 bīstamas situācijas uz ceļa ziemā

Ziema ir izaicinājums ikvienam autovadītājam. Sniegs, ledus, tumšākais gada periods – apstākļi, kas ievērojami sarežģī pārvietošanos no punkta A uz punktu B. Esiet gatavi dažādām situācijām uz ceļa!

3 bīstamas situācijas, kas var veidoties ziemā uz ceļa 

Ziema ir autovadītājiem bīstams gadalaiks gan pilsētvidē, gan arī lauku teritorijās. Jaunas ziemas riepas būs labs palīgs, lai izvairītos no slīdēšanas uz apledojuša ceļu seguma. Taču, iespējams, vēl lielāka nozīme būs Tavām reakcijas spējām un braukšanas manierēm, lai neapdraudētu nedz savu, nedz pasažieru un citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību. Iepazīsties ar dažādām situācijām un uzzini, kā tajās rīkoties!

Nobraukšana no ceļa

Ziemā viens no galvenajiem uzdevumiem, esot pie auto stūres, ir automašīnas savaldīšana. To var izdarīt tikai tad, ja izvēlas atbilstošu braukšanas ātrumu un koncentrējas braucienam. Tomēr nekad nevar paredzēt, vai uz ceļa neizskries meža dzīvnieks vai neuzmanīgs gājējs.
 
Ne visi autombiļi ir aprīkoti ar elektroniskās stabilitātes un pret izslīdēšanas sistēmu. Taču arī tās pilnībā nepasargās autovadītāju no sānslīdes, tādēļ jau laikus jāiemācās, kā rīkoties šādās situācijās, lai spētu ātri reaģēt. Ja radusies sānslīde, jārīkojas atbilstoši automašīnas piedziņai:
  • priekšējās piedziņas auto – nedaudz jāspiež akseleratora jeb gāzes pedālis un jācenšas iztaisnot auto braukšanas virzienā;
  • aizmugures piedziņas auto – jāatlaiž gāzes pedālis un jācenšas iztaisnot stūre;
  • pilnpiedziņas auto – lēnām jāspiež gāzes pedālis un jātaisno autombilis.
 
Visos gadījums jāizvairās no bremzes pedāļa nospiešanas un pārlieku lielas uzgāzēšanas, kas automašīnu sagriezīs vēl spēcīgāk.
 
Foto: Shutterstock.com
 
Sānslīdes novēršanu ietekmēs arī jaunas ziemas riepas, kas radīts labāku saķeri ar ceļa segumu. Lai pārliecinātos, iepazīsties ar vairākiem riepu testiem mūsu bloga rakstā!

Sānslīde, braucot lejā no kalna

Šī rindkopa veltīta šoferiem, kuri brauc ar manuālās kārbas automašīnām. Ziemā aizmirsti par braukšanu ar neitrālo pārnesumu! Braucot lejā no kalna vai ceļu pārvada, bremzē ar auto dzinēju! Taču tur ir āķis – nedrīkst pārlikt pārlieku zemā pārnesumā, braucot lielā ātrumā, jo tā var sabojāt ātrumkārbu.

Ieslīdēšana priekšā esošā objektā

Vai Tu zini, kā pareizi bremzēt ziemā? Ceļa segums ir laikus jāpārbauda, bremzēšanu uzsākot ātrāk nekā ierasts. Līgani piespied bremžu pedāli, tad atlaid, tad atkal piespied un novērtē, cik slidens ir ceļa segums. Izvairies no straujas bremzēšanas un iegādājies jaunas ziemas riepas, ja esošām ir pārāk nodilis protektors.
 
Foto: Shutterstock.com

Ja vairs nevar paspēt nobremzēt

Ja saproti, ka nobremzēt vairs nebūs iespējams, ātri meklē risinājumu! Mazāku skādi radīs iebraukšana ceļa malā esošās kupenā vai laukā, ja gar ceļa malu nav dziļš notekgrāvis.

Apdraudējums, pārkārtojoties uz blakus joslu

Ziemā laikapstākļi ne vienmēr ir kā pasakā – saulē mirdzoša balta sniega sega mijas ar pelēku slapjdraņķi. Tas atstāj pēdas arī uz automašīnas. Ja regulāri nemazgāsi savu auto, sniegs un netīrumi piesals pie spoguļiem, atmugures skata stikla un sānu logiem.
 
Pārkārtojoties uz citu joslu, autovadītāja skats tiek virzīts uz aklo zonu, taču ko tajā var saskatīt, ja stikls ir netīrs? Sakop savu auto arī aukstā laikā un vienlaikus parūpējies par sāls nelabvēlīgo ietekmi uz automašīnas virsbūves! Vairāk par auto mazgāšanu ziemā lasi mūsu bloga rakstā šeit!
 
Foto: Shutterstock.com

Ziemā uz ceļa jābūt īpaši uzmanīgam un apzinīgam, lai neapdraudētu nedz savu, nedz citu dzīvību. Sāc ar auto sagatavošanu, iegādājoties jaunas ziemas riepas, kvalitatīvas loga tīrāmās slotiņas un tīrīšanas šķidrumu!
 
 


Meklēt ziemas riepas

Saistītie raksti