Atpakaļ pie jaunumu saraksta

6 galamērķi, kur šogad aizbraukt ar auto

6 galamērķi, kur šogad aizbraukt ar auto

Vasara ir īstais laiks, lai dotos kādā garākā izbraucienā un iepazītu Latviju. Noskaidro, kuras vietas šovasar ir vērts apmeklēt!

6 galamērķi, kur šogad aizbraukt ar auto

Garās vasaras dienas mudināt mudina pēc iespējas vairāk izbaudīt un piedzīvot. Viens no populārākajiem piedzīvojumiem vasarā – izbraukumi ar automašīnu! Kurp doties un ko apskatīt? Lielā mērā tas ir gaumes jautājums, taču mūsu aktīvākie ceļotāji ir apkopojuši dažus ieteikumus, kas palīdzēs piedzīvot ko neaizmirstamu! Pārliecinies, ka tavam auto ir labas vasaras riepas, un dodamies!

Stratēģijas izvēle

Lai pilnvērtīgi izbaudītu vasaras sniegtās iespējas, nepieciešams izdomāt stratēģiju. Stratēģija vasaras beigās ļaus daudz labāk savilkt kopsavilkumu par padarīto, kā arī – nedēļas nogalēs, kad nebūs skaidrs, ko lai iesāk, atliks vien pieturēties pie plāna! Seši dažādi stratēģiju piemēri:
Apceļot visus Latvijas novadus. Tas ir – pabūt vismaz vienreiz katrā Latvijas etnogrāfiskajā novadā – Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē, Latgalē, Sēlijā, kā arī – Rīgā.
Apmeklēt sešus dažādus izklaižu/notikumu veidus: koncerts, zaļumballe, gadatirgus, kempings brīvā dabā, dabas parks, dzīvnieciņu ferma.
Pabūt sešās Latvijas mazpilsētās, kurās iepriekš nav būts. Te galamērķi ir atkarīgi no katras ģimenes ceļošanas paradumiem.
Apskatīt sešus ievērojamākos ģeogrāfiskos objektus – garāko upi, lielāko ezeru, lielāko akmeni, augstāko kalnu, lielāko purvu, salām bagātāko ezeru u.tml.
Fiziski aktīvajiem – piedzīvot sešas dažādas brīvdabas izklaides dažādās Latvijas vietās: laivošana, supošana purvā, nakts teltī, riteņbraukšana cauri gleznainam apvidum, veiklības trases kokos, dabas takas purvos.
Un kurš gan ir teicis, ka stratēģijai ir jābūt nopietnai. Var jau izvēlēties arī pavisam aušīgas izklaides, piemēram – pagaršot burgeru katrā Latvijas pilsētā, kurā tie ir pieejami, vai iemest monētu katrā strūklakā sešās dažādās pilsētās. Mazpilsētās parasti nav vairāk par vienu, tādēļ šāds izaicinājums ir paveicams.

 Foto: Momenti.lv

6 galamērķi šai vasarai

Ja ir uzliktas jaunas vasaras riepas, tās ir jāliek lietā un jāapceļo skaistā Latvija! 
1. Izbrauciens ar SUP dēli purvā rītausmā vai saulrietā. SUP dēļi ir jauna un aktīva izklaide – uz tiem lēni un rāmi var baudīt dabu, nav nepieciešams liels fizisks spēks, kā arī iepriekšējas zināšanas. Piemēram, “Klānu SUP” piedāvā SUP dēļu un drošības inventāra nomu, lai baudītu skaistākos purvus un ezerus. Drosmīgākie var laisties piedzīvojumā arī upēs!
2. Laimes muzejs Indrā. Indra ir pierobežas pagasts gleznainajā Krāslavas novadā. Ieplāno nedēļas nogali pie Latgales ezeriem – apskati Daugavas lokus, pasauļojies pie Drīdža un ievērtē, kā sokas ar Laimes muzeja iekārtošanu. Tas atrodas ēkā, kas sākotnēji celta kā baznīca, taču nekad šādam mērķim nav tikusi izmantota.
3. Papes dabas parks. Ja reiz ar auto, tad neviens līkums nav par lielu – laid uz Papes dabas parku pie Liepājas. Takas, putni un daudz svaiga jūras gaisa! Nakti var pārlaist kādā no mīlīgajām Liepājas viesnīcām, pie viena baudot kādu kultūras pasākumu Lielajā Dzintarā.
4. Alūksne. Nieka 202 kilometri no Rīgas, bet sajūtas – kā tuvojoties pasaules malai. Skaistais Alūksnes ezers un labiekārtotā Pils sala ļaus lieliski pavadīt dienu. Tāpat nedrīkst aizmirst apciemot Glika ozolus – tie aug jau kopš 1685. gada. 
5. Ainaži – vieta, kur dibināta pirmā jūrskola. Tiesa, mūsdienās Ainaži piedāvā vien skaistu molu, piekrasti un randu pļavas, bet – apvienojumā ar tūri Salacgrīvā var pavadīt lielisku un mierpilnu nedēļas nogali pie jūras.
6. Daugavpils – labāk vienreiz redzēt nekā simtreiz dzirdēt – šī lielā dzīvīgā pilsēta savus viesus priecēs ne vien ar cietoksni un Rotko muzeju, bet arī īpašu kolorītu, zoodārzu, skrošu liešanas rūpnīcu, veloparku, patīkamām viesnīcu cenām un interesantu nakts dzīvi.
Foto: Shutterstock.com

Kur meklēt vasaras riepas?

Lai ceļojums būtu drošs un patīkams, svarīgi, lai auto būtu labas vasaras riepas. Neaizmirsti, ka minimālais vasaras riepas protektora dziļums ir vismaz 1.6 mm, taču tas jau ir kritiskais protektora atlikums, ar kuru ir nedroši pārvietoties, it īpaši – lietus laikā. Pēkšņi var sākties akvaplanēšana, turklāt automašīnas vadāmība arī būs ievērojami apgrūtinātāka, un to būs grūtāk savākt. Atsevišķi riepu ražotāji iesaka vasaras riepas mainīt jau tad, ja  protektora dziļums ir sasniedzis 3 mm atzīmi, tāpēc, ja protektora nodiluma līmenis ir mazāks par jau pieminētajiem 3 milimetriem, labāk jau laikus sāc domāt par jaunu riepu iegādi. 
 Ja vēlies atrast labākās vasaras riepas pēc auto markas, ielūkojies lielākajā riepu veikalā Riepas1.lv un atrodi savas jaunās vasaras riepas par labāko cenu jau tūlīt!

Meklēt riepas

Saistītie raksti