Atpakaļ pie jaunumu saraksta

Četri maršruti un galamērķi ziemīgam izbraucienam

Četri maršruti un galamērķi ziemīgam izbraucienam

Ja esi nolēmis doties kādā garākā vai īsākā izbraucienā, ielūkojies Riepas1 bloga rakstā – šeit atradīsi aizraujošākās lokācijas, kuras apmeklēt ziemas mēnešos!

Pēc tam, kad automašīnai ziemas riepas “apautas”, laiks doties arī kādu garākā vai īsākā izbraucienā, lai piedzīvotu jaunus iespaidus. Ja vēl neesi atradis galamērķi, kurp doties šajos ziemas mēnešos, esi atvēris pareizo rakstu – te vari iepazīties ar aizraujošām lokācijām, kuras apmeklēt ziemas mēnešos!

Sporta komplekss “333” – tiem, kuri mīl atrasties pie auto (vai kartinga) stūres

Atrašanās vieta: “Sila Priedes” , Ropažu novads. Rīdziniekiem līdz sporta kompleksam “333” ir visai īss ceļš mērojams, līdz ar to kārtīgs izbrauciens izpaliks, taču šeit iespējams izbaudīt kādu visai unikālu piedzīvojumu, proti – ziemas kartingu. Kartingiem ziemā tiek uzliktas ziemas riepas ar radzēm, un pats brauciens notiek pa sniega un ledus klātu trasi vai, ja aizsalusi kompleksā esošā ūdenstilpne, braukt varēsi īpašā ledus trasē. Savukārt tiem, kuri vēlas apgūt drošas braukšanas pamatus, sertificētu instruktoru pavadībā to iespējams darīt drošas braukšanas poligonā, kur pieejami tādi elementi kā:

  • Aļņa tests;

  • Akvaplanings;

  • Strauju manevru veikšana un slaloms;

  • Sānslīdes, un vairāki citi.

Esi drošs – būs gan jautri, gan noderīgi!

Siguldas serpentīns ziemā? Kāpēc gan ne! 

Foto: Shutterstock.com

Lai gan Sigulda ir viens no TOP galamērķiem rudens sezonā, tas nemaina faktu, ka šajā pilsētā ir ko redzēt arī visu pārējo gadu. Vienu no Latvijas iecienītākajiem ceļu posmiem (Turaida–Sigulda) vari izbraukt arī ziemā, vienīgi tādā gadījumā parūpējies, lai transportlīdzeklim būtu piemērotas ziemas riepas! 

Kad tikts līdz Siguldai, ziemā būtu grēks neizmēģināt mūsu nacionālo sporta veidu – bobsleju. Jā, tieši tā – Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē iespējams izbraukt gan ar īstu bobsleju, gan piepūšamo bobu jeb Vučko. Mierīgāku aktivitāšu cienītājiem savukārt pie sirds ies Siguldas serpentīna ceļš no Siguldas Svētku laukuma līdz Gaujai. Tas ir 600 metrus garš, bruģēts celiņš, kas ļauj ieraudzīt Gaujas senlejas skaistumu no cita skatupunkta.

Ja vēlies sajusties kā pasakā, dodies uz Amatciemu

Atrašanās vieta: "Amata", Drabešu pagasts, Amatas novads. Amatciems, kā jau priekšā pasaka tā  nosaukums, ir vesels ciems – tajā atrodamas gan vairākas īres mājas (atsevišķas mājas arī iespējams iegādāties – ja nu vieta patiešām iepatīkas!), gan SPA viesnīca, taču galvenais akcents tiek likts uz dabas klātbūtni, un aprakstīt šīs vietas skaistumu ir visai sarežģīti – tas vienkārši jāredz. Amatciemā atrodams gan gleznains parks, gan ainaviski dīķi, plašas pļavas un tuvumā redzami arī meži. Lieki teikt, ka ziemā gan pats Amatciems, gan ceļš uz to izskatās gluži kā pasaku filmā, tāpēc šis galamērķis īpaši patiks bērniem.

Kolkasrags – nepieradināta jūra 365 dienas gadā


Foto: Shutterstock.com

 Nepieradinātu dabas varenību jebkurā brīdī, arī ziemā, ļauj piedzīvot Kolkasrags – tieši šeit iespējams redzēt, kā saduras Baltijas jūras un Rīgas jūras līča viļņi. Un, turpinot jūras tematiku, vari iegriezties netālu esošajā Mazirbē, kur atrodama Latvijā vienīgā zvejas laivu kapsēta – ziemas mēnešos zem sniega segas tā varētu izskatīties īpaši iespaidīgi. Turklāt ir vērts pasteigties, jo daba dara savu, un lēnām laivas izzūd.

Vai Tavam auto ziemas riepas jau uzmontētas? Ja atbilde ir apstiprinoša, jau šajās brīvdienās vari doties uz kādu no minētajiem galamērķiem. Pretējā gadījumā pasteidzies – 1. decembris vairs nav aiz kalniem, turklāt temperatūras stabiņš nu jau visai regulāri noslīd zem +7 grādu atzīmes, kas nozīmē – pienācis īstais laiks meklēt ziemas riepas. Atceries, ka gan “parastās” ziemas riepas, gan ziemas riepas ar radzēm ikvienai automašīnai par patīkamām cenām atradīsi mūsu Riepas1.lv internetveikalā!

Saistītie raksti