Atpakaļ pie jaunumu saraksta

5 veidi, kā padarīt savu automašīnu videi draudzīgāku

5 veidi, kā padarīt savu automašīnu videi draudzīgāku

Ja nav iespējams atļauties braukt ar elektroauto, tāpat pastāv darbības, kuras veicot, iespējams padarīt savu ar degvielu darbināmo auto videi draudzīgāku. Uzzini bloga rakstā!

Rūpes par apkārtējo vidi un tās saglabāšanu nebūt nav nekāda modes lieta, un šobrīd tas ir viens no pārrunātākajiem tematiem valstu līderu vidū. Katram no mums ir iespēja pievērst kaut nelielu uzmanību tam, kā mēs dzīvojam un ko mēs aiz sevis atstājam. Dzīvot „zaļāk” var arī pievēršot uzmanību sava auto tehniskajam stāvoklim un vispārīgi braukšanas manierei. Ne visi var atļauties dārgus elektroauto, taču ir daži vienkārši soļi, kā savu ar degvielu darbināmo auto padarīt videi draudzīgāku. Tas var būt pat kaut kas tik vienkāršs, kā kvalitatīva riepu montāža.
 

Svara samazināšana
 

Samazināt automašīnas faktisko masu īsti nav katra spēkos, taču ir iespēja izvairīties no lieka svara, atbrīvojot sava auto bagāžas nodalījumu vai aizmugurējo sēdekli no liekām mantām. Regulāri apkārt vadājot lieku smagumu, tiek patērēts lielāks degvielas daudzums, kā rezultātā palielinās oglekļa emisijas.

Foto: Shutterstock.com
 

Pareizu riepu izvēle un uzturēšana

 
Kā zināms, dažādām riepām mēdz būt dažādi veiktspējas rādītāji. Ja rocība ļauj, ieteicams izvēlēties kvalitatīvas riepas ar zemu rites pretestību. Jo mazāka pretestība, jo mazāks degvielas patēriņš ilgtermiņā. Uzmanība noteikti jāpievērš arī spiedienam riepās, jo tas laika gaitā mainās un ietekmē automašīnas veiktspēju. Kvalitatīva riepu montāža ir līdzvērtīgi svarīga, jo nepareizi nobalansētas riepas tāpat ietekmē degvielas patēriņu un emisiju palielināšanos.

Foto: Shutterstock.com

Kondicioniera izmantošanas ierobežošana

 
Kondicionieris ir vēl viens elements, kura pārlieku liela izmantošana palielina degvielas patēriņu. Tas pats attiecas arī uz atvērtiem logiem brauciena laikā – mainoties automašīnas aerodinamikai, palielinās pretestība. Ja karstums nav pārlieku liels, labākais risinājums ir atstāt logus ciet un atvēsināties ar parasto ventilācijas sistēmu.

Regulāra tehniskā apkope


Automašīnas dzinēja tehniskais stāvoklis nodrošina to, ka tas darbojas ar maksimālo jaudu, samazina emisijas un laika gaitā sniedz finansiālus ietaupījumus. Šādās apkopēs ir jāiekļauj aizdedzes sveču pārbaudi, gaisa un degvielas filtru nomaiņu, aizdedzes sistēmas un dažādo sensoru pārbaudi. Nolietojušās sveces automašīnas iedarbināšanas laikā rada lieku degvielas sadedzināšanu, savukārt, netīri filtri var samazināt automašīnas jaudu.

Foto: Shutterstock.com

Braukšanas stils un maniere

 
Šis ir ļoti svarīgs punkts, jo bieži vien mēs neaizdomājamies, ka dažu braukšanas paradumu maiņa var būtiski ietekmēt gan degvielas ekonomiju, gan kopējo ietekmi uz vidi. Tas ir panākams turoties ātruma ierobežojumos un izvairoties no straujas bremzēšanas vai ātruma uzņemšanas. Ja ikdienā nākas braukt intensīvi un uz dažādām vietām, tad ļoti noder maršruta iepriekšēja izplānošana un dažādo uzdevumu apvienošana vienā braucienā. Būtu ieteicams arī izvairīties no mašīnas atstāšanas dīkstāvē, ja tā ir iedarbināta. Šāda stāvēšana šoferi nekur neaizved, taču rada kaitīgās emisijas.
 
Vides aizsardzība un saglabāšana ir nopietns jautājums, un šis ir brīdis, kad vajadzētu vairāk piedomāt par ikdienišķām lietām. Sava auto uzturēšana kārtībā un braukšanas paradumu maiņa var sniegt lielu ietekmi gan vides uzlabošanas, gan personīgo finansiālo ieguvumu ziņā. Lai pārliecinātos, ka Tavs auto ir gatavs ceļam, apmeklē Riepas1 – riepu un disku veikalu, kā arī servisa centru! Tur atradīsi kvalitatīvas riepas un speciālisti parūpēsies, ka riepu montāža tiek veikta pēc augstākajiem standartiem.

Saistītie raksti