Atpakaļ pie jaunumu saraksta

Kal ratus ziemā – labākās vasaras riepas saskaņā ar testiem

Kal ratus ziemā – labākās vasaras riepas saskaņā ar testiem

Nekad nav pārāk agri sākt domāt par gaidāmo sezonu un gatavoties ziemas riepu nomaiņai pret vasaras riepām. Galu galā – kurš pirmais visu izdomā un sarūpē, tas nestāv garum garās rindās servisā!

Tad nu īsumā par labākajām vasaras riepām. Kas ir vasaras riepas un ko tās ziemā ēd?


Vasaras riepas ir tava mīļā auto siltās sezonas apavi, kas ir ērti, stingri un nodrošina labu saķeri un vadāmību gan uz sausa seguma, gan lietus laikā. Vasaras riepas ir piemērotas lietošanai siltajā gada daļā, tāpēc gumijas formula veidota tā, lai šīs riepas tik ātri nenodiltu, ripojot pa saulē sakarsušo asfaltu.

Svarīgi vasaras riepu parametri:
 • Vasaras riepu protektoru dziļums – saskaņā ar normatīvajiem aktiem minimālais vasaras riepu protektoru dziļums ir 1,6 mm. Zinot, ka ziemas riepu minimālais protektora dziļums ir 4 mm, daži autovadītāji mēdz ziemas riepas “pabeigt” nobraukt vasarā.  Ideja par ziemas riepu lietošanu vasarā nav slavējama, vienvārdsakot, – diezgan bīstama!  Ziemas riepas ir skaļākas un mīkstākas, līdz ar to, tās sāks ātrāk nodilt,  pasliktina automašīnas vadāmību līkumos un pat pagarina bremzēšanas ceļa garumu. 
 • Saķere uz mitra ceļa –   vasaras Latvijā ir lietainas, tādēļ šis ir būtisks parametrs, kam jāpievērš uzmanība, izvēloties riepas.
 • Saķere uz sausa ceļa – vasaras riepām salīdzinājumā ar ziemas riepām ir cietāks gumijas sastāvs un tās ir paredzētas lietošanai, kad gaisa temperatūra ir sasniegusi  vismaz līdz +7 C. 
 • Nodilums – kaut arī vasaras riepas ir paredzētas braukšanai pa siltu segumu, kur tās ātrāk nodilst, atšķirības starp dažādiem riepu zīmoliem ir visai iespaidīgas.
 • Troksnis -  riepas radītāis ŗējais troksņu līmenis decibelos, kādu riepa rada braukšanas laikā. Jo mazāks decibelu skaits, jo riepa brauciena laikā būs klusāka

Vasaras riepu testi – ko iesaka speciālisti?

Kuram gan ir laiks pašam pārbaudīt un testēt visas pieejamās riepas pēc visiem parametriem. Pie tam – kamēr testē vienas riepas, tikmēr ražotāji laiž klajā jau nākamās – jaunākas un labākas. Par laimi – tīmekļvietē tyrereviews.co.uk speciālisti to ir paveikuši un izveidojuši sarakstu ar labākajām vasaras riepām (visu sarakstu skati šeit).

Speciālisti testēja riepas dažādos apstākļos. Lūk, viņu secinājumi!
 • Labākās riepas sausam ceļam: Pirelli Cinturato P7 Blue.
 • Zemākais degvielas patēriņš: Pirelli Cinturato P7 Blue.
 • Komfortablākās: Yokohama Advan Fleva V701.
 • Klusākās: Michelin Primacy 3.
 • Mazākais nodilums: Michelin Primacy 3 – šīs riepas nezaudēja savas īpašības veselus 33 tūkstošus kilometru!
Daudzas no speciālistu apskatītajām riepām piedāvā arī riepas1.lv interneta veikals. Dažas no kopumā augstāk novērtētajām riepām:
 • Falken Azenis FK510 – laba vadāmība, augsta laterālā stabilitāte un īss bremzēšanas ceļš uz sausas virsmas, laba cena. Salīdzinoši augsta rites pretestība. Biznesa klases riepas.
 • Pirelli Cinturato P7 Blue – laba vadāmība uz mitra seguma, ātra un precīza stūres kontrole, zema rites pretestība. Salīdzinoši zema aizsardzība pret akvaplanēšanu. Premium klases riepas.
 • Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 – laba vadāmība gan uz sausa, gan mitra seguma, lieliski novērš akvaplanēšanu, īss bremzēšanas ceļš uz sausa seguma. Salīdzinoši augsta cena, mērot nodilšanas īpašības. Premium klases riepas.
 • Michelin Primacy 3 – lieliski nodiluma rādītāji, īss bremzēšanas ceļš uz sausa seguma, zema rites pretestība. Vidēja saķere uz mitra seguma, ierobežota aizsardzība pret akvaplanēšanu, dārgas. Premium klases riepas.

Nereti, zinot, ka ziemas riepas ir obligātas no 1. decembra līdz 1.martam, tomēr daudzi vēljoprojām jautā – vai marta sākumā ir droši lietot vasaras riepas? Tādas vienas konkrētas atbildes nav.  Rekomendējam  pēc pirmā marta sekot līdzi laika prognozei un nomainīt riepas tad, kad nekādi sniegi vairs nav gaidāmi un diennakts zemākā temperatūra ir stabili virs nulles un gaisa temperatūra dienā sasniedz vismaz +7 grādiem. Atceries, braukt ar vasaras riepām ziemā ir nāvīgi bīstami, tā pat, kā vasarā ar ziemas riepām. 

Ja meklē jaunas vasaras riepas – ielūkojies riepas1.lv piedāvājumā – kā vienmēr – visplašākais klāsts it visām vajadzībām un jau pieejamas dažādas vasaras riepas izpārdošanā.
Meklēt vasaras riepas

Saistītie raksti