Atpakaļ pie jaunumu saraksta

Rīgas Ziemas kausa otrais posms Biķerniekos pulcē 200 dalībniekus

Rīgas Ziemas kausa otrais posms Biķerniekos pulcē 200 dalībniekus

Sestdien, 22. decembrī, Biķernieku trasē sniegotos apstākļos norisinājās Rīgas Ziemas kausa sezonas otrais posms. Starp pilnpiedziņām šoreiz ātrākais bija Kalvis Blūms.Ziemai raksturīgie laika apstākļi uz otro posmu Biķernieku trasē pulcēja 200 dalībniekus, kas, kā ierasts, sacentās 11 klasēs. Kuplākais dalībnieku skaits šoreiz bija vērojams RWD ieskaitē, kurā startēja 31 pilots. Pirmā brauciena laikā trasē valdīja lieliski un ātri apstākļi, jo segumu klāja pamatīga sniega sega. Ar katru braucienu trase kļuva ledaināka un slidenāka, no dalībniekiem prasot arvien precīzāku braukšanu.

Priekšpiedziņu klasēs bija vērojama līdzīga aina kā pirmajā posmā, jo pjedestāla pirmās vietas ieņēma ar Subaru Impreza startējošie Mareks Matvejevs un Jānis Spīķis. Viņi savā starpā aizvadīja aizraujošas cīņas, kas noslēdzās ar Spīķa uzvaru SAILUN 2WD ieskaitē un Matvejeva pirmajām vietām 2WD un 2WD OPEN klasēs. Lieliskas sacensības aizvadīja arī 16 gadus vecais Artūrs Bondars (Opel Astra), priekšpiedziņu ieskaitēs izcīnot vienu otro un divas trešās vietas.


No Minišosejas un ABC Race sacīkstēm zināmais Kristaps Laipnieks Rīgas Ziemas kausā izdomāja piedalīties vien dienu pirms sacensībām. Startējot ar Volvo 740, viņš SAILUN RWD klasē uzvarēja visus iebraucienus, pārliecinoši izcīnot pirmo vietu posmā. Ar Laipnieka auto uz starta stājās arī ABC Race pilots Regnārs Mozga-Kļaviņš, kuram trešais rezultāts, kamēr starp abiem Volvo iespraucās no kartinga zināmais Krišs Jaunzemis (BMW 330).

RWD ieskaitē uzvaras laurus turpināja plūkt pirmā posma uzvarētājs Raimonds Eriņš ar Volvo 940, kamēr RWD OPEN viņam šoreiz nācās samierināties ar otro pozīciju. Ātrāks šoreiz izrādījās limbažnieks Juris Atraskevics (BMW 3. sērija), kuram arī trešā vieta RWD klasē. Viennozīmīgi interesantāko automobili ar aizmugurējo piedziņu pilotēja Artūrs Soboņs – ar reto Pontiac modeli izdevās ne vien pievērst uzmanību, bet arī izcīnīt otro vietu RWD ieskaitē.


Ja pirmajā posmā pilnpiedziņās par uzvarētāju varēja kronēt Jāni Hānu, tad šoreiz pārliecinoši labākais sniegums Kalvim Blūmam (Mitsubishi Lancer Evo / Audi A4) – uzvaras 4WD, 4WD OPEN un AUDI QUATTRO klasēs, kā arī trešā vieta SAILUN 4WD ieskaitē. Sīvākā cīņa Blūmam izvērtās 4WD klasē, kur viņam divu labāko braucienu summā bija vienāds punktu skaits ar Kasparu Mamonu (Subaru Impreza). Tomēr tā kā Kalvim trešais (liekais) brauciens bija veiksmīgāks, Mamonam šoreiz otrā vieta.

Mamons finišēja kā otrais arī 4WD OPEN ieskaitē, tāpat pie diviem pjedestāliem pilnpiedziņās tika ar Subaru Impreza startējošais Artis Vicinskis (2. vieta SAILUN 4WD un 3. vieta 4WD OPEN). Veiksmīgas sacīkstes arī Edgaram Leonovam, izcīnot uzvaru SAILUN pilnpiedziņu klasē. Starp DĀMĀM šoreiz ātrākā izrādījās Linda Kundziņa (Audi A3), kamēr otrajā un trešajā vietā Darja Judina (Opel Astra) un Anastasija Kozlovska (Subaru Impreza).


Nākamais Rīgas Ziemas kausa posms Biķerniekos norisināsies jau pirmajā 2019. gada sestdienā – 5. janvārī. Piedalīties sacīkstēs iespējams gan ar ielas, gan sporta automašīnām. Sīkāka informācija par dalības nosacījumiem un gaidāmajām sacensībām atrodama gan Rīgas Ziemas kausu mājaslapā, gan Facebook vietnē.

Rīgas Ziemas kausa 2. posma rezultāti:

SAILUN 2WD
1. Jānis Spīķis, Subaru Impreza
2. Mareks Matvejevs, Subaru Impreza
3. Artūrs Bondars, Opel Astra 

2WD
1. Mareks Matvejevs, Subaru Impreza
2. Jānis Spīķis, Subaru Impreza
3. Artūrs Bondars, Opel Astra

2WD OPEN
1. Mareks Matvejevs, Subaru Impreza
2. Artūrs Bondars, Opel Astra
3. Juris Spīķis, Subaru Impreza

SAILUN RWD
1. Kristaps Laipnieks, Volvo 740
2. Krišs Jaunzemis, BMW 330
3. Regnārs Mozga-Kļaviņš, Volvo 740 

RWD
1. Raimonds Eriņš, Volvo 940
2. Artūrs Soboņs, Pontiac
3. Juris Atraskevics, BMW 318

RWD OPEN
1. Juris Atraskevics, BMW 318
2. Raimonds Eriņš, Volvo 940
3. Jānis Apsītis, BMW 325 

SAILUN 4WD
1. Edgars Leonovs, Subaru Impreza 
2. Artis Vicinskis, Subaru Impreza
3. Kalvis Blūms, Mitsubishi Lancer Evo

4WD
1. Kalvis Blūms, Mitsubishi Lancer Evo
2. Kaspars Mamons, Subaru Impreza
3. Valts Zvaigzne, Subaru Impreza

4WD OPEN
1. Kalvis Blūms, Mitsubishi Lancer Evo
2. Kaspars Mamons, Subaru Impreza
3. Artis Vicinskis, Subaru Impreza

AUDI QUATTRO
1. Kalvis Blūms, Audi A4
2. Andris Vanags, Audi A4
3. Raimonds Tihonovs, Audi 80

DĀMAS
1. Linda Kundziņa, Audi A3
2. Darja Judina, Opel Astra
3. Anastasija Kozlovska, Subaru ImprezaSaistītie raksti