Atpakaļ pie jaunumu saraksta

Ar Rīgas Ziemas Kausa 3. posmu iesākas 2019. gada autosporta sezona

Ar Rīgas Ziemas Kausa 3. posmu iesākas 2019. gada autosporta sezona

Tradicionāli ātrākajās pilnpiedziņas ieskaitēs otrās sacīkstes pēc kārtas uzvaras laurus plūca Kalvis Blūms, izcīnot trīs pirmās un vienu otro vietu.

Sniegotajā Rīgas Ziemas kausā uzvaras gājienu turpina Blūms

Pēc garajām Ziemassvētku un Jaungada brīvdienām sniegotajā Biķernieku kompleksajā sporta bāzē pulcējās 148 dalībnieki. Laika apstākļi šī seriāla sacensību dalībniekus šoziem lutina, jo visi līdzšinējie posmi aizvadīti pa sniegu un ledu. Šoreiz sniega sega bija īpaši bieza, kas pirmajā braucienā pilotiem ļāva izbaudīt lielisku saķeri un sajusties kā īstā ziemas rallijā. Otrā un trešā brauciena laikā trases segumu pārņēma ledus, sportistiem liekot braukt tehniskāk un meklēt sniegu trases ārmalās.


Pēc ne pārāk veiksmīga otrā posma, kurā nācās samierināties ar rezultātiem ārpus pjedestāla, labus rezultātus 2WD klasēs atkal spēja uzrādīt Renārs Zapackis. Ar Honda Civic startējošais pilots spēja uzvarēt gan SAILUN 2WD, gan 2WD ieskaitēs. Uzvara 2WD gan nenāca viegli, jo trešajā un izšķirošajā iebraucienā Zapackis savu galveno sāncensi Jāni Spīķi (Subaru Impreza) apsteidza vien par nepilnām 0,5 sekundēm.


Starp aizmugurējām piedziņām izteikta līdera šoreiz nebija, jo visās trīs klasēs triumfēja dažādi piloti. Neparedzamākās cīņas bija vērojamas tieši SAILUN mono klasē, kurā dalībnieki startē ar vienotu riepu modeli – SAILUN Ice Blazer WST3. Beigās uzvara Jurim Atraskevicam (BMW 318), pārspējot iepriekšējā posma līderus Kristapu Laipnieku (Volvo 740) un Krišu Jaunzemi (BMW 330).

Arī pilnpiedziņās sīvākās cīņas bija novērojamas tieši SAILUN 4WD ieskaitē. Pēc pirmajiem diviem braucieniem pa uzvarai bija gan Kalvim Blūmam, gan ar Subaru Impreza braucošajam Artim Vicinskim, līdz ar to uzvara posmā izšķīrās trešajā iebraucienā. Tajā Blūms nobrauca par nieka 0,108 sekundēm ātrāk, atstājot Vicinski otrajā pozīcijā. Blūmam arī pirmās vietas 4WD OPEN un AUDI QUATTRO klasēs, savukārt 4WD par viņu ātrāks izrādījās Kaspars Mamons (Subaru Impreza). 

Lieliskie rezultāti Kalvim Blūmam, iespējams, skaidrojami arī ar brāļa un Latvijas rallija čempiona Emīla Blūma klātbūtni, kurš Rīgas Ziemas kausa skatītāju rindās bija redzams jau otro posmu pēc kārtas.


DĀMU ieskaitē šoreiz uz starta izgāja 7 dalībnieces, kas ir jauns šīs sezonas rekords. Pārliecinošu uzvaru izcīnīja Marta Starka (Seat Ibiza), apsteidzot Lindu Kundziņu (Audi A3) un Darju Judinu (Opel Astra). Jāatzīmē, ka Marta godam cīnījās arī 2WD OPEN klasē, 16 dalībnieku konkurencē ierindojoties 4. pozīcijā.

Ceturtais un priekšpēdējais Rīgas Ziemas kausa sezonas posms Biķerniekos norisināsies 2. februārī. Piedalīties sacīkstēs iespējams gan ar ielas, gan sporta automašīnām. Sīkāka informācija par dalības nosacījumiem un gaidāmajām sacensībām atrodama gan Rīgas Ziemas kausu mājaslapā http://kalvemotorsports.lv/ziema/, gan Facebook vietnē – https://www.facebook.com/rigasziemaskauss/.

Rīgas Ziemas kausa 3. posma rezultāti:

SAILUN 2WD
1. Renārs Zapackis, Honda Civic 
2. Mareks Matvejevs, Subaru Impreza
3. Jānis Spīķis, Subaru Impreza 

2WD
1. Renārs Zapackis, Honda Civic 
2. Jānis Spīķis, Subaru Impreza 
3. Mārtiņš Spīķis, Opel Astra 

2WD OPEN
1. Artūrs Bondars, Opel Astra 
2. Mārtiņš Spīķis, Opel Astra 
3. Jānis Spīķis, Subaru Impreza

SAILUN RWD
1. Juris Atraskevics, BMW 318
2. Kristaps Laipnieks, Volvo 740
3. Krišs Jaunzemis, BMW 330

RWD
1. Raimonds Eriņš, Volvo 940
2. Jānis Visockis, BMW 325 
3. Rolands Bērziņš VAZ 2105 

RWD OPEN
1. Jānis Visockis, BMW 325
2. Raimonds Eriņš, Volvo 940
3. Jānis Ūbelis, BMW 323

SAILUN 4WD
1. Kalvis Blūms, Mitsubishi Lancer Evo
2. Artis Vicinskis, Subaru Impreza
3. Kaspars Mamons, Subaru Impreza 

4WD
1. Kaspars Mamons, Subaru Impreza 
2. Kalvis Blūms, Mitsubishi Lancer Evo
3. Edgars Leonovs, Subaru Impreza

4WD OPEN
1. Kalvis Blūms, Mitsubishi Lancer Evo
2. Kaspars Mamons, Subaru Impreza
3. Artis Vicinskis, Subaru Impreza

AUDI QUATTRO
1. Kalvis Blūms, Audi A4
2. Jānis Hāns, Audi A4
3. Oļģerts Jansons, Audi A4

DĀMAS
1. Marta Starka, Seat Ibiza
2. Linda Kundziņa, Audi A3
3. Darja Judina, Opel Astra

Saistītie raksti