Atpakaļ pie jaunumu saraksta

Rīgas Ziemas kausa noslēgumā Mamons izcīna piecus pjedestālus

Rīgas Ziemas kausa noslēgumā Mamons izcīna piecus pjedestālus

Ar aizraujošām cīņām 16. februārī, Biķernieku trasē noslēdzās Rīgas Ziemas kausa 2018./2019. gada sezona. Ar uzvarām 4WD un 4WD OPEN noslēdzošajā posmā sev titulus šajās ieskaitēs nodrošināja Kaspars

Ja Rīgas Ziemas kausa pirmie četri posmi norisinājās pa tīru sniegu un ledu, tad sezonas noslēgums dalībniekus sagaidīja ar pavasarīgiem laika apstākļiem. Rīta pusē segumu vēl klāja ledus, tomēr uz dienas beigām ledus bija palicis vairs tikai divos pagriezienos. Kopā piektajā posmā uz starta izgāja 145 piloti, kamēr visas sezonas garumā spēkus Rīgas Ziemas kausā paspēja izmēģināt 363 dalībnieki.


Ļoti saspringa situācija kopvērtējumā pirms pēdējā posma bija SAILUN 2WD, kurā par titulu sacentās trīs piloti – Jānis Spīķis (VW Golf), Renārs Zapackis (Honda Civic) un Mareks Matvejevs (Subaru Impreza). Labākais starts no viņiem padevās Zapackim, kurš ar otro vietu posmā nodrošināja sev uzvaru kopvērtējumā. Matvejevs trešais posmā un trešais kopvērtējumā, kamēr Jānim Spīķim pietika ar ceturto vietu, lai kopvērtējumā ierindotos starp abiem iepriekš minētajiem. Jāatzīmē, ka uzvaru posmā šoreiz guva Juris Spīķis ar VW Golf.

 


Šī pati trijotne cīkstējās arī par pjedestālu 2WD klasē, tikai šoreiz savu līdera pozīciju kopvērtējumā saglabāja Jānis Spīķis, posmā izcīnot trešo vietu. Uzvara posmā un 3. vieta kopvērtējumā Matvejevam, kamēr Zapackis posmā ceturtais, bet sezonas tabulā otrais. 2WD OPEN ieskaitē Matvejevs ar trešo vietu posmā saglabāja savu līderpozīciju sezonas griezumā, kamēr Jānis Spīķis ar uzvaru posmā spēja kopvērtējumā pacelties no ceturtās uz otro vietu.


Dramatiski notikumi norisinājās arī SAILUN RWD klasē, kurā līderis pirms noslēdzošā posma ar viena punkta pārsvaru pār Kristapu Laipnieku (Volvo 740) bija Aleksandrs Grīva (BMW 325). Pirmajā braucienā pārliecinoši ātrākais bija Grīva, tomēr otrajā un trešajā braucienā viņš finišēja kā trešais. Šie braucieni pagāja Jura Atraskevica (BMW 318) un Laipnieka zīmē, jo abi divi uzrādīja lieliskus laikus. Veiksmīgāks gan izrādījās Atraskevics, abos braucienos par nepilnām 0,4 sekundēm apsteidzot savu dienas sīvāko konkurentu. Ja Laipnieks kādā no šiem braucieniem būtu uzrādījis par 0,4 sekundēm ātrāku laiku, tad viņš būtu kļuvis par kopvērtējuma uzvarētāju, tomēr tā kā tas nenotika, tad pirmā vieta sezonā Grīvam.Vājš mierinājums Laipniekam bija posma uzvara RWD ieskaitē, pārspējot gan Atraskevicu, gan Mamonu. Neraugoties uz vājo sniegumu posmā (finišēts tikai vienā no trīs braucieniem), līdera pozīciju kopvērtējumā nosargāja Raimonds Eriņš (Volvo 940). Jāatzīmē, ka Eriņam arī pirmā vieta kopvērtējumā RWD OPEN klasē, kamēr posmā uzvaru svinēja Regnārs Mozga-Kļaviņš.


Ar lielu punktu pārsvaru sezonas pēdējā posmā devās arī SAILUN 4WD līderis Artis Vicinskis (Subaru Impreza). Viņš sezonai gan punktu pielika ar stilu, triumfējot divos no trim iebraucieniem un attiecīgi izcīnot arī uzvaru gan posmā, gan kopvērtējumā. 4WD un 4WD OPEN ieskaitēs uzvaras gan posmā, gan kopvērtējumā Mamonam, pārspējot iepriekš minēto Vicinski. 4WD OPEN klasē gan starp abiem posmā iespraucās Ints Dimiņš (Audi 80), savukārt Audi Quattro ieskaitē Dimiņš pirmais. Kopvērtējumā gan savu līdera pozīciju saglabāja Andris Vanags ar Audi A4, kamēr pie īpašās Audi Driving Academy balvas izlozes rezultātā tika Lauris Ruskuls.Dāmās savu titula sezonu ar uzvaru noslēdza Linda Kundziņa (Audi A3), kamēr otrā gan posmā, gan kopvērtējumā Marta Starka (Seat Ibiza). Trešajā vietā posmā Darja Judina (Opel Astra), kamēr kopvērtējumā uz trešā pakāpiena Anastastija Kozlovska (Subaru Impreza).


Rīgas Ziemas kausa organizatori vēlas pateikties visiem dalībniekiem, atbalstītājiem, skatītājiem un personālam par veiksmīgo sezonu. Priekšā aizraujoša vasara ar jauno Baltic Time Attack seriālu (www.timeattack.lv), kamēr ar ziemas cienītājiem tiksimies jau atkal 2019. gada nogalē.


Rīgas Ziemas kausa 5. posma rezultāti:


SAILUN 2WD

1. Juris Spīķis, VW Golf

2. Renārs Zapackis, Honda Civic

3. Mareks Matvejevs, Subaru Impreza

 

2WD

1. Mareks Matvejevs, Subaru Impreza

2. Kaspars Mamons, Opel Astra

3. Jānis Spīķis, VW Golf

 

2WD OPEN

1. Jānis Spīķis, VW Golf

2. Kaspars Mamons, Opel Astra

3. Mareks Matvejevs, Subaru Impreza

 

SAILUN RWD

1. Juris Atraskevics, BMW 318

2. Aleksandrs Grīva, BMW 3. sērija

3. Kristaps Laipnieks, Volvo 740

 

RWD

1. Kristaps Laipnieks, Volvo 740

2. Juris Atraskevics, BMW 318

3. Kaspars Mamons, BMW 330

 

RWD OPEN

1. Regnārs Mozga-Kļaviņš, Volvo 740

2. Helvijs Plaudis, Volvo 940

3. Juris Atraskevics, BMW 318

 

SAILUN 4WD

1. Artis Vicinskis, Subaru Impreza

2. Raimonds Tihonovs, Audi 80

3. Lauris Ruskuls, Audi 80

 

4WD

1. Kaspars Mamons, Subaru Impreza

2. Artis Vicinskis, Subaru Impreza

3. Andris Vanags, Audi A4

 

4WD OPEN

1. Kaspars Mamons, Subaru Impreza

2. Ints Dimiņš, Audi 80

3. Artis Vicinskis, Subaru Impreza

 

AUDI QUATTRO

1. Ints Dimiņš, Audi 80

2. Andris Vanags, Audi A4

3. Raimonds Tihonovs, Audi 80

 

DĀMAS

1. Linda Kundziņa, Audi A3

2. Marta Starka, Seat Ibiza

3. Darja Judina, Opel Astra
Saistītie raksti