Atpakaļ pie jaunumu saraksta

Rīgas Ziemas Kauss 2018/2019

Rīgas Ziemas Kauss 2018/2019

Šosezon Riepas1 kopā ar Sailun atbalsta autosprinta sacensības Rīgas Ziemas Kauss, tāpēc ziņosim par jaunumiem un aktualitātēm!

Rīgas Ziemas Kauss 2018/2019

Interneta veikals riepas1.lv šīs sezonas “Rīgas Ziemas Kauss” sacensībās ir galvenais riepu piegādātājs. Autosprints norisināsies no 2.decembra līdz 16.februārim Biķernieku trasē, Rīgā.

“Rīgas Ziemas Kauss” (turpmāk RZK) sastāv no pieciem posmiem, kuros katrā tiks noskaidroti kausu ieguvēji vienpadsmit dažādās ieskaišu grupās:  SAILUN 2WD; SAILUN RWD;  SAILUN 4WD; 2WD; RWD; 4WD; 2WD OPEN; RWD OPEN; 4WD OPEN; DĀMAS;  un AUDI QUATTRO. Kā arī, tiks summēts visu dalībnieku katrā posmā iegūto punktu skaits un noskaidroti visas sezonas uzvarētāji kopvērtējumā.

Sacensības norisinās uz dažādiem un mainīgiem ceļa segumiem – sausa, mitra, apledojuša un sniegota asfalta. Tāpat arī katrā posmā tiek mainīts trases izvietojums, tāpēc sacensības ir gan interesantas, gan neparedzamas, un tajās ir iespēja pierādīt un uzlabot savu braukšanas prasmi.

Dažādo laikapstākļu dēļ, RZK ir iecienījuši gan amatieri, gan profesionāli sportisti. 2017. gadā sacensībām kopā bija reģistrējušies 615 dalībnieki, savukārt 2018 gadā jau 809. Jāpiebilst, ka lielāka popularitāte novērojama tad, kad ārā ir kārtīgi ziemas laikapstākļi – sniegs un ledus.

Šogad tās jau notiek trešo sezonu.  Rīgas ziemas kausu organizē Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) Standarta automobiļu komisijas padomes priekšsēdētājs Eduards Kalve. 

Šīs sezonas kalendārs:

  • 1. posms – 1.decembris;
  • 2. posms – 22.decembris;
  • 3. posms – 5. Janvāris;
  • 4. posms – 2. Februāris;
  • 5. posms – 16.februāris

Formāts

RZK autosprinta sacensībās drīkst piedalīties gan ar ielas, gan sporta automašīnām. 11 dažādās klasēs katrs var atrast sev piemērotāko formātu – braukt ar monoriepu, braukt ar ielas riepām vai piedalīties sacensībās ar sporta riepām.

Katrs sacensību dalībnieks veic trīs braucienus, un rezultāts tiek mērīts pēc distances veikšanas laika. Pēc katra brauciena tiek piešķirti punkti atkarībā no ieņemtās vietas attiecīgajā klasē. Posma rezutlāts tiek iegūts, saskaitot divu labāko braucienu iegūto punktu skaitu. Visu sacensību kopvērtējumā tiek skaitīti visos posmos iegūtie punkti. 

Trasē vienlaicīgi tiek laistas vairākas automašīnas ar laika intervālu. Apdžīšana brauciena laikā nav atļauta.
 

SAILUN monoklases

Tāpat kā iepriekšējos gadus, arī šogad RZK tiks rīkotas trīs dažādas monoklases, kurās drīkstēs piedalīties tikai ar Sailun riepām. 
  • SAILUN 2WD – automašīnām ar priekšējo riteņu piedziņu, kā arī mašīnas ar auzmugurējo riteņu piedziņu un motora novietojumu vidū vai aizmugurē; 
  • SAILUN RWD – automašīnām ar aizmugurējo riteņupiedziņu un motoru priekšā;
  • SAILUN 4WD – automašīnām ar četru riteņu piedziņu.
Iepriekš minētajās monoklasēs drīkstēs braukt tikai ar Sailun Ice Blazer WST3 bezradžu ielas riepām, kuras šogad dalībnieki varēs ērti iegādāties mūsu interneta veikalā, papildu saņemot īpašu atlaidi.

Monoklases galvenā priekšrocība ir ekonomija uz riepu iegādi. Tā kā sacensības notiek dažādos laikapstākļos uz dažādiem ceļa segumiem, standarta klasēs var būt nepieciešamība pēc vairāku riepu komplektu iegādes, atbilstoši katram ceļa segumam. Savukārt, braucot Sailun monoklasē,  visos sacensību posmos, neatkarīgi no ceļa seguma, visi dalībnieki brauks ar vienām un tām pašām riepām. 

Pieteikšanās

Pieteikties katra posma sacensībām var mājaslapā www.kalvemotorsports.lv/ziema/registracija
Ja nebūs sasniegts maksimālais dalībnieku skaits, būs iespēja pieteikties arī sacensību dienā. Dalības maksa būs norādīta katra posma nolikumā. 

Sīkāka informācija par sacensībām: www.kalvemotorsports.lv

 

Meklēt ziemas riepas

Saistītie raksti