Atpakaļ pie jaunumu saraksta

Jaunākās tehnoloģijas un riepu maiņa

Jaunākās tehnoloģijas un riepu maiņa

Ikviena transportlīdzekļa vadītājam pāris reizes gadā jāsaskaras ar riepu maiņu. Uzzini, ko un kā darīt, lai riepu maiņa nesagādātu nekādas problēmas!

Riepu maiņa – kā rīkoties, lai saņemtu izdevīgāko pakalpojumu?

Tuvojoties pavasarim, tuvojas arī ziemas riepu maiņa, tāpēc ieteicams sākt pamazām domāt par vasaras sezonai piemērotu riepu uzlikšanu. Kas jāņem vērā, lai viss noritētu bez aizķeršanās, ko speciālisti var ieteikt no savas pieredzes un kādas ir jaunākās tehnoloģijas riepu pasaulē – par to tālāk!

Kas jauns riepu tehnoloģijās?

Nenoliedzami, laikam ejot, tehnoloģijas attīstās ļoti strauji un inovācijas ienāk nemitīgi. Tas, kas bija moderns pirms gadiem piecpadsmit, nu ir neglābjami novecojis. Jaunākās 21. gadsimta inovācijas plaša patēriņa tirgū ir, piemēram:

  • Runflat – riepas, ar kurām var turpināt braukt nelielu attālumu pat tad, ja riepā ir izdurts caurums. Tas tiek panākts ar īpašu iekšējo slāni, kas daļēji saglabā riepas formu, kad ārējas apvalks ir caurdurts. Mīnusi – samazināts komforta līmenis, palielināts riepas svars, cena.
  • Sealinside riepas – jaunākā repu tehnoloģija. Šī riepa spēj pati sevi salīmēt, ja gadījies uzdurties uz šķēršļa, piemēram, naglas. Īpašais pārklājums gan neļauj gaisam izplūst pa radušos caurumu, fiksējoties ap svešķermeni, gan arī aizlīmē caurumu, kad svešķermenis tiek izvilkts. 
  • PNCS (Pirelli Noise Cancelling System) – trokšņu slāpēšanas sistēma Pirelli riepām. Citiem ražotājiem šī tehnoloģija tiek dēvēta nedaudz atšķirīgi, piemēram, Continental apzīmējums šādam risinājumam ir ContiSilent. 
  • Riepas ar īpašu sastāvu, kas darbojas kā "švamme" un uzsūc ūdeni, lai novērstu akvaplanēšanu.
  • Homologētās riepas – īpaši paredzētas riepas noteiktai automašīnai, tā nodrošinot daudz dinamiskāku braukšanu - uzlabo saķeri, nodrošina mazāku rites pretestību vai ir klusākas.
Ko no šī klāsta izvēlēties parastam braucējam? Par ko ir vērts balsot ar savu maciņu, un kas ir tikai patīkama ekstra? Speciālisti iesaka rūpīgi izvērtēt savus ikdienas braukšanas apstākļus un paradumus. Ar kādiem riskiem nākas sastapties katru dienu? Pārsvarā sanāk braukt pa pilsētu? Vai pa būvlaukumu? Kāda ir iespēja, ka braucot uz laukiem tiks pārdurta riepa? 
Ja regulāri brauc apciemot opi, kurš jau gadiem naglo jumta klāju (un nereti nozaudē arī kādu naglu), tad Sealinside riepas var palīdzēt novērst situāciju, kad šim pašam opim būs jāremontē arī Tava riepa. Citādi – ja neatceries, kad pēdējo reizi gadījās caurdurt riepu, un ikdienas gaitas neplāno mainīt, tad tā tomēr varētu būt tikai patīkama ekstra, ne obligāta nepieciešamība.


Kā ekonomiski nomainīt riepas?

Kad ir aptuveni skaidrs, kas no jaunākajām tehnoloģijām būtu nepieciešams, nākamais solis ir izdomāt optimālu rīcības algoritmu, lai riepu nomaiņa būtu ne tikai vienkārša un ātra, bet arī ekonomiski izdevīga. 

Speciālistiem ir 2 galvenie ieteikumi:

1. Ja ir pārliecība, ka ar konkrēto auto tiks braukts vēl vismaz 5 gadus, tad no drošības un ekonomijas viedokļa būtu ieteicams iegādāties 3 riepu un disku komplektus:
a. Vasaras riepas – braukšanai vasarā.
b. Ziemas riepas – braukšanai ziemā.
c. Vissezonas riepas (All Season, ne M+S!) – lietošanai rudenī un pavasarī.

Šāda riepu maiņa četrreiz gadā nodrošinās maksimālu drošību, kā arī katrs riepu komplekts kalpos daudz ilgāk. Izmaksu ziņā īsti nav atšķirības – pirkt vienu riepu komplektu reizi divos gados (braukšanai visu gadu) vai trīs riepu komplektus vienu reizi sešos gados. Taču no drošības viedokļa atšķirība būs ievērojama.

2. Riepu maiņa cenas ziņā nav pārāk dārgs pakalpojums, bet, lai ietaupītu līdzekļus, kas nepieciešami riepu nomaiņai, ir ieteicams iegādāties divus riepu komplektus, kas uzmontēti uz saviem diskiem. Tad, mainoties sezonām, riepas var nomainīt saviem spēkiem, atliks vien noņemt vecās un uzlikt jaunās. Ātri un ērti, kā arī nekādu rindu autoservisos!

 
Cik maksā riepu maiņa? 

Riepu maiņas cena atkarīga no vēlamā pakalpojuma (nomainīt riepu un diska komplektu, vai uzmontēt jaunas riepas uz esošajiem diskiem), vēlamajiem papildpakalpojumiem (savirze, regulēšana), kā arī steidzamības un izvēlētā pakalpojumu sniedzēja. 

Riepas1.lv joprojām ir pieejams visplašākais riepu un disku klāsts, kā arī – plašas iespējas izvēlētās riepas nomainīt ērtākajā servisā. Ielūkojies tūlīt un izplāno savu pavasara maiņas stratēģiju!
Meklēt vasaras riepas

Saistītie raksti