Atpakaļ pie jaunumu saraksta

Cik reāli ir izvēlēties riepas pēc auto markas?

Cik reāli ir izvēlēties riepas pēc auto markas?

Gada tumšākajā laikā nelieli aptumsumi var piemeklēt arī prātu, piemēram, brīdī, kad grasies pasūtīt riepas savam auto par labāko cenu, no prāta izkrīt gan riepas diametrs, gan platums un augstums.

Vai arī – tev gluži vienkārši ir slinkums iet ārā pagalmā un rudens tumsā ar lukturīti pētīt, kas tad esošajām riepām uz sāna sadrukāts. Tad atliek otra riepu izvēles iespēja – riepas pēc auto markas. Vai tas ir reāli? Vai rezultāts nebūs tas pats, kas vidusmēra eiropietim pasūtot M izmēra džemperi no Ķīnas?

Izpētīsim kopā – vai riepu izmēri pēc auto markas atbilst realitātei, vai šāda riepu iegāde nav salīdzināma ar kaķi maisā un vai riepas izmērs pēc auto markas tiek noteikts pareizi.

Kā notiek riepu piedāvājuma atlase pēc auto modeļa?

Internetveikalā lietotājam nav jāveic nekādas sarežģītas kalkulācijas – atliek vien ievadīt auto marku, modeli, izlaiduma gadu un dzinēja tilpumu un nospiest “meklēt” – un tiks piedāvātas visas pieejamās riepas, kas der tieši izvēlētajam automašīnas modelim, ņemot vērā tā bāzes parametrus.
Tālāk jau iegūtos rezultātus var šķirot pēc sīkākām preferencēm – cenas, ražotāja, riepas tipa (vasaras, ziemas, vissezonas). Taču jāatceras kāda svarīga nianse – iekšējais diametrs. Tīmekļa meklētājs nezina, kāda diametra diski ir tavam auto, tādēļ piedāvās visus variantus, kas der konkrētajam modelim. To tu vari redzēt meklētāja rezultātu loga kreisās slejas vidū – tur norādīti visi atbilstošie riepu izmēri pēc auto markas.

Foto: Riepas1.lv veikals Rīgā, Maskavas ielā 464

Piemēram, mūs interesē 2004. gada VW Bora ar 2.0 motoru. Mums nav ne jausmas, kādas riepas šai automašīnai der, tādēļ paļaujamies uz meklētāju. Sānā ir redzams, ka mums tiek piedāvāti četri diametru varianti – 15 collas, 16 collas, 17 collas un 18 collas. Uzslidinot kursoru, tiek parādīts izvērstāks paskaidrojums. 
Mūsu piemērā variants 195/65R15 tiek atzīmēts kā “Oriģinālās riepas”, visi pārējie varianti – kā “Alternatīvās riepas”. Pieņemsim, ka mūsu automašīnai diski ir vēl no rūpnīcas, līdz ar to mierīgu sirdi varam noņemt visas pārējās atzīmes, lai rezultātu sadaļā paliktu tikai tās riepas, kas der šim konkrētajam auto. 
Šajā piemērā mums paliek 93 derīgi varianti dažādu veidu riepu. Tā kā tas joprojām ir daudz, ieteicams rezultātus šķirot pēc citiem svarīgiem parametriem – sezonas, zīmola, īpašībām, tipa, klases, protektora, homologācijas, slodzes un ātruma indeksa, degvielas patēriņa, saķeres un trokšņa līmeņa. Jo vairāk parametru tiks atlasīts, jo precīzāki būs rezultāti.

Foto: Riepas1.lv veikals Rīgā, Jūrmalas gatvē 3a

Kāpēc svarīgi izvēlēties savam auto modelim piemērotākās riepas?

  • Auto ražotāji, izstrādājot katru auto modeli, uzmanību pievērš arī tam, kādas būtu optimālākās riepas konkrētajam auto, kas radītu vismazāko troksni, būtu visdrošākās un nodrošinātu labāko vadāmību.
  • Sava auto oriģinālo riepu parametrus (izmēru, ātruma indeksu un slodzes indeksu) vari atrast vai nu uz uzlīmes, kas parasti atrodas vadītāja durvju iekšmalā, vai arī auto lietotāja rokasgrāmatā. Vai vēl vienkāršāk – izlasīt esošo riepu marķējumu.
  • Padomā, vai esošās riepas bija labas (un jāmaina vien tāpēc, ka savu mūžu nokalpojušas). Ja jā, tad jaunu riepu izvēle būs pavisam vienkārša – izvēlies tā paša ražotāja riepas, un jautājumi par to, vai tās būs piemērotas, nebūs jāuzdod.
  • Braukšanas komforts – jo mazāks riepas iekšējais diametrs, jo komfortablāka būs braukšana. Tas gan var šķist nedaudz paradoksāli, palūkojoties uz cenu atšķirību, taču auto eksperti uzsver – lielo disku mode nāk ar drošības, vadāmības un komforta cenu. Ne velti vairākumam automašīnu oriģinālās riepas ir ar mazu iekšējo diametru.
Ja vēl neesi atradis savas jaunās ziemas vai vissezonas riepas, ir pēdējais brīdis – atver Riepas1.lv meklētāju un izvēlies jau šodien, lai bez bažām varētu sagaidīt pirmo sniegu!

Saistītie raksti