Atpakaļ pie jaunumu saraksta

5 lietas, kas mainīs Jūsu braukšanas komfortu

5 lietas, kas mainīs Jūsu braukšanas komfortu

Daži padomi, kas uzlabos Jūsu braukšanas komfortu – run flat riepas, TPMS riepu spiediena kontroles sistēma, piemērotas riepas un noregulēts riteņu savērsums

Jūs teiksiet, ka pirmām kārtām tas ir labāks ceļa segums, un trāpīsiet desmitniekā! Tomēr tas būtu gluži kā prasīt, lai kalns nāk pie Jums, tāpēc mēs piedāvājam padomus, kā Jūs varat tikt līdz kalnam, braucot daudz komfortablāk pa tādiem ceļiem, kādi nu tie ir.

1. Run flat riepas


Run-flat
riepu īpašā tehnoloģija ļaus Jums justies daudz drošāk uz ceļa, jo pat ar caurdurtu riepu iespējams nobraukt līdz pat 200 km lielu attālumu, kas ir pilnīgi pietiekami, lai nokļūtu līdz vietai, kur riepu iespējams droši nomainīt vai salabot. Pieredzējušam autovadītājam un pazinējam run-flat riepas var šķist lieka izšķērdība, jo šīs gudrās riepas ir nedaudz dārgākas par standarta riepām, kā arī tās ir nedaudz smagākas, līdz ar to auto patērē nedaudz vairāk degvielas, tomēr tiem, kas nevēlas uz ceļa smērēt rokas vai paļauties uz veiksmi, tās var būt īsts drošības un komforta spilvens. Jāatzīmē arī fakts, ka, braucot pa šoseju, tātad ievērojamā ātrumā, riepas bojājums neliks zaudēt kontroli pār auto.

2. TPMS — riepu spiediena kontroles sistēma


Šī sistēma kopš 2014. gada 1. novembra brīdina par samazinātu spiedienu vienā vai vairākās riepās tos autovadītājus, kuru auto ir ražots pēc šī zīmīgā datuma. Atsevišķos auto šī sistēma tiek uzstādīta jau kopš 2006. gada. TPMS sistēma ir būtisks drošības uzlabojums, kuru ir iespējams uzstādīt gandrīz jebkurai automašīnai. Tās būs nelielas papildu izmaksas, kas sniegs lielu papildu drošību. Starp citu, neatbilstošs spiediens ietekmē ne tikai drošību uz ceļa, bet arī degvielas patēriņu, braukšanas kvalitāti un riepu dilšanas ātrumu. Speciālisti lēš, ka katru dienu liels skaits autovadītāju brauc ar samazinātu spiedienu riepās, tā apdraudot ne tikai sevi, bet arī citus satiksmes dalībniekus.


3. Funkcionējoša gaisa kondicionēšanas sistēma


Gluži kā tropisks lietus, arī karstums mūs var pārsteigt nesagatavotus, tāpēc auto gaisa kondicionēšanas sistēmas pārbaudi un uzpildi nevajadzētu atlikt uz pēdējo brīdi. Viena svarīga lieta, kas par to ir jāzina, ir tā, ka ziemā, kad šī sistēma nedarbojas, tā ir perfekta vide un vieta dažādām baktērijām. Tieši tāpēc ir prātīgi laikus doties pie speciālistiem, lai veiktu sistēmas pārbaudi, tīrīšanu un uzpildi.


4. Braukšanas apstākļiem piemērotas riepas

Nav tādu visiem braukšanas apstākļiem, ceļiem, auto un stiliem piemērotu riepu, tomēr ir iespēja izvēlēties un savam auto uzstādīt saviem braukšanas paradumiem piemērotākās riepas. Pozitīvā ziņa Jums ir tā, ka konkurence šajā nozarē kļūst arvien agresīvāka, līdz ar to riepu ražotājiem ir jānāk klajā ar arvien jaunākiem, labākiem un inovatīvākiem risinājumiem. Tādējādi tiek radītas riepas braukšanai pa šoseju, pilsētu, zemes, grants ceļiem vai ar īpaši efektīvu ūdens novadīšanas sistēmu, kas pasargā no akvaplanēšanas. Atliek vien izvēlēties savējās. Turklāt, ja izvēle sagādā problēmas, speciālisti vienmēr ir gatavi palīdzēt ar noderīgu padomu un konsultāciju.

5. Noregulēts riteņu savērsums

Riteņu savērsums ietekmē gan braukšanas drošību, gan kvalitāti, gan riepu kalpošanas mūžu. Nenoregulēts riteņu savērsums ne tikai palīdzēs riepām ātri nodilt, bet arī palielinās degvielas patēriņu un bremzēšanas ceļu. Kā redzams, viss, ko tas palielina, ir absolūti neizdevīgi pilnīgi visiem autobraucējiem. Tieši tāpēc šis ir must do process katrā riepu maiņas reizē vai vismaz reizi gadā, ja braucat ar vissezonu riepām.

 

Saistītie raksti