Atpakaļ pie jaunumu saraksta

Lai parkošanās nesagādātu raizes, piedāvājam ieteikumus, kā to padarīt drošāku.

Lai parkošanās nesagādātu raizes, piedāvājam ieteikumus, kā to padarīt drošāku.

Lielākais ceļu satiksmes negadījumu skaits noris tieši lielveikalu stāvvietās. Lai Jums nebūtu jākļūst par daļu no statistikas, iesakām iepazīties ar dažiem noderīgiem padomiem.

Autostāvvietas var būt riskantākas, nekā jums šķiet. Parkošanās plači pie lielveikaliem un iepirkšanās centriem var pārsteigt nesagatavotu pat pieredzējušāko autobraucēju. Dažādi statistikas dati liecina, ka lielākā daļa satiksmes negadījumu tiek fiksēti tieši lielveikalu autostāvvietās. Tie mēdz izpausties kā nelieli skrāpējumi durvīs vai arī nopietnākas sadursmes, pēc kurām nepieciešama pat paneļu maiņa vai jaunu riepu montāža. Lai no tā izvairītos, piedāvājam piecus ieteikumus, kas palīdzēs parkošanos padarīt drošāku.

1. Izvairieties no liekas ierīču izmantošanas 

Tam būtu jābūt pašsaprotami, ka viedierīču vai mobilā telefona izmantošana autostāvvietā ir slikta ideja. Tas attiecās uz autobraucējiem, tāpat kā gājējiem. Jūsu uzmanībai vajadzētu būt pievērstai apkārt notiekošajam, nevis zvaniem, īsziņām vai sociālo tīklu apmeklējumiem. Lai arī var šķist, ka spējat darīt vairākas lietas vienlaicīgi – ir vajadzīga vien sekunde, lai situācija kļūtu nelāga. 

Foto: Shutterstock.com

2. Piebremzējiet

Gāzes pedāļa atlaišana stāvvietās ir labs veids, kā uzlabot braukšanas drošību. Iespējams katrs ir saskāries ar tiem šoferiem, kuri cauri autostāvvietai traucas tā, it kā vēl atrastos uz lielceļa. Drošākais veids ir sekot līdzi ātruma ierobežojuma zīmēm, bet, ja tādu nav, tad nebraukt ātrāk par 15 km/h. Šis ir tas gadījums, kad laika ietaupījums traucoties lielā ātrumā nebūs tik vērtīgs kā auto paneļu remonts vai riepu montāža. 

3. Esiet modri braucot atpakaļgaitā 

Braukšana atpakaļgaitā no parkošanās vietas var būt riskants pasākums. Veicot šo manevru, vienmēr jāskatās vai tuvumā nav gājēji, kā arī citas automašīnas. Ja Jūsu auto ir aprīkots ar atpakaļskata kameru vai brīdinājuma sensoru, tad noteikti izmantojiet to piedāvātās iespējas. Taču ieteicams pilnībā nepaļauties tikai uz šīm sistēmām – vienmēr ieskatieties arī spoguļos. Visdrošākais risinājums ir parkoties tā, lai izbraukt no savas vietas varētu ar automašīnas priekšgalu.

Foto: Shutterstock.com

4. Ievērojiet noteikumus

Turiet acis vaļā un pievērsiet uzmanību satiksmi regulējošajām ceļazīmēm un zīmējumiem uz ceļa seguma. Tikpat svarīgi ir ievērot satiksmes joslu virzību, tāpat kā atrodoties jebkāda cita veida satiksmē. Ļoti ieteicams ir nešķērsot autostāvvietu diagonālā veidā, jo, saglabājot prognozējamu kustības modeli, pastāv mazāka iespēja, ka notiks sadursme ar citu satiksmes dalībnieku.
Foto: Shutterstock.com

5. Pacietība ir tikums

Pārvietošanās autostāvvietā mēdz sagādāt galvassāpes – citi šoferi mēdz nogriezt ceļu vai bloķēt jūsu kustību, tāpat kā gājēji mēdz izskriet tavas automašīnas priekšā. Svarīgs ieteikums ir saglabāt vēsu prātu un ievilkt dziļu elpu. Jo mierīgāki un pacietīgāki būsiet, jo mazāka būs iespēja, ka izraisīsiet kādu negadījumu.

Statistikas dati vien liecina par to, cik svarīgi ir ievērot noteikumus ne tikai atrodoties uz lielceļa, bet arī manevrējot starp automašīnu jūru lielveikalu autostāvvietās. Šādas vietas mēdz samulsināt pat pieredzējušus šoferus, jo nekad nevar zināt, kad ceļa priekšā negaidīti izbrauks automašīna, vai izskries kāds bērns.


Pirmais solis, lai padarītu braukšanu drošu ir labs automašīnas tehniskais stāvoklis – vai tā būtu dzinēja stāvokļa pārbaude, vai jaunu riepu montāža. Kvalitatīvas riepas varat iegādāties veikalā Riepas1.lv. Pasūtījumus iespējams veikt cauru diennakti un preci saņemsiet jau pēc dienas vai divām. Tiek piedāvāta arī kvalitatīva riepu montāža Rīga un citviet Latvijā.


Saistītie raksti