Atpakaļ pie jaunumu saraksta

7 padomi, kā izvēlēties jaunas riepas savam auto

7 padomi, kā izvēlēties jaunas riepas savam auto

Katru reizi, meklējot jaunas riepas, esam atkal izejas punktā un aizmirsies viss, kam iepriekšējā reizē gājām cauri. Tāpēc mēs sagatavojām nelielu ceļvedi jaunu riepu izvēlē- ieskaties!

1.     Zini sava auto riepu izmēru

Vairums cilvēku nezina savas mašīnas riepu izmēru. Par laimi, to viegli var atrast uz riepu malām. Pirms dodies iegādāties jaunas riepas, pieraksti uz lapiņas tagadējo riepu izmēru un pārliecinies, ka jaunās riepas ir tāda paša izmēra un ar tādām pašām īpašībām, lai pats sev nesagādātu liekus pārsteigumus! Tāpat vari pārbaudīt ražotāja rekomendēto riepu izmēru uz automašīnas degvielas vāciņa vai vadītāja durvju ailē.

2.     Uzticies tikai oficiālajiem riepu dīleriem

Riepas var iegādāties vairākās vietās. Gan pie riepu dīleriem, gan internetā, gan katalogos. Visizdevīgāk ir pirkt riepas interneta veikalā, jo tā ir iespējams ieekonomēt gan laiku, gan naudu. Veikalā prasi, lai tiktu iedots pārdošanas dokuments. Ja aizbrac riepas iegādāties kādā no servisiem un redzi, ka tās tiek nestas no čupiņas zem klajas debess vai no parastā metāla konteinera- apdomā labi, vai pirksi no viņiem, jo nepareizi uzglabātas riepas zaudē savas īpašības. Tāpat Izvairies pirkt lietotas riepas pat tad, ja tas sanāk izdevīgāk, jo nav zināmi uzglabāšanas apstākļi. Tas var vainagoties ar sliktu vadāmību un ļoti zemu drošības līmeni.

3.     Uzticies pārbaudītiem zīmoliem

Ja neesi riepu eksperts, tad lielais piedāvājums var radīt apjukumu. Tāpēc labāk pērc zināmus zīmolus, kā, piemēram, Michelin, Pirelli, Hankook, Falken, Dunlop, Rotalla, GoodRide, GoodYear, Yokohama, GT Radial u.c., tādā veida izvairīsies no blēžiem un krāpšanas.

 4.     Pērc visu riepu komplektu uzreiz

Pat ja riepas uz vienas ass ir daudz labākā stāvoklī nekā uz otras, izvairies mainīt tikai dažas no tām, jo tad var rasties dažāds riepu nodilums, kas var novest pie liekām problēmām- nestabila gaita līkumos, sliktāka saķere, garāks bremzēšanas ceļš un citas problēmas.

 5.     Katrai sezonai paredzētas savas riepas

Kādu riepu izvēlēties ir atkarīgs no paša auto, tā lietošanas biežuma un ģeogrāfiskās lokācijas. Ja esi ziemas riepu meklējumos, tad izvēlies riepu, kas ir domāta braukšanai ziemas apstākļos un nelieto to arī vasaras sezonā. Ziemas riepas lietošanas augstākā temperatūra ir aptuveni +5 grādi, tādēļ tās nodilums vasaras sezonā ievērojami palielināsies. Tām ir mīkstāka gumija, kas noturas elastīga pie zemām temperatūrām, tādējādi nodrošinot labāku saķeri, bet ļoti ātri dilst un sniedz sliktu vadāmību pie augstākām temperatūrām par +5 grādiem. Drīzumā gaidi mūsu ieteikumus tieši par ziemas riepu izvēli!

6.     Jaunas riepas pret lietotām riepām

Lietotas riepas labāk pirkt tikai tad, ja ir bezizejas situācija. Īpaši, ja riepa ir ražota pirms 2010. gada, tad risks pirkt šo riepu ir milzīgs pat tad, ja protektora dziļums ir pietiekami liels. Tas ir liels risks, jo nav zināms, kā riepa ir tikusi izmantota, kā tā ir turēta, un kāds ir riepas iekšējās konstrukcijas stāvoklis. Neriskē pirkt lietotu riepu, par kuras drošību neesi pārliecināts, tāpēc atceries, ka pirkt pilnīgi jaunas riepas ir drošāk un izdevīgāk ilgtermiņā!

7.     Pirms iegādājies riepas, palasi atsauksmes internetā

Riepas tiek novērtētas tieši tāpat kā mašīnas. Gandrīz katrai riepai ir iespējams atrast atsauksmes. Tajās visbiežāk var atrast lietas par degvielas patēriņu, nodilumizturību un vadāmību. Protams, tā nav interesantākā lasāmviela, taču ļoti noderīga!

 Kā rūpēties par riepām?

1. Regulāri pārbaudi to spiedienu. Uzturot riepas pie pareiza spiediena, palielinās tās nodilumizturība un dzīves ilgums.
2. Regulāri pārbaudi riepas protektoru. Ziemas riepām protektora dziļumam ir jābūt vismaz 4mm, bet vasaras 1,6mm.
3. Braukšana ar lielu ātrumu var sabojāt riepas.
4. Jaunas riepas ir nedaudz jāiebrauc, lai tās parādītu savu maksimālo sniegumu, jo tās bieži ir apstrādātas ar uzglabāšanas vielām. Ir iespēja, ka pilnīgi jaunām riepām būs sliktāka saķere nekā tam vajadzētu būt līdz riepa būs kārtīgi iebraukāta. Ļauj riepai iebraukāties aptuveni 500km, pirms sāc asi iet pagriezienos un bremzēt.

Brauc prātīgi un izvēlies jaunās riepas atbildīgi!

Saistītie raksti