Atpakaļ pie jaunumu saraksta

Kāpēc nebraukt ar ziemas riepām vasarā

Kāpēc nebraukt ar ziemas riepām vasarā

Kāpēc nebraukt ar ziemas riepām vasarā un vasaras riepām ziemā. Kā nepiemērotas riepas maina braukšanas komfortu un drošību

Runā, ka neesot sliktu laikapstākļu, bet esot tikai nepiemērots apģērbs. Pilnīgi piekrītam! Un papildinām vēl ar: „Nav sliktu laikapstākļu — ir nepiemērotas riepas!” Nav jābūt ģēnijam, lai saprastu, ka T kreklā un šortos –20 grādu salā būs auksti vai kažokā +30 grādos būs karsti. Tieši šo pašu analoģiju varam attiecināt uz riepām, kas nav piemērotas laikapstākļiem.

Kaimiņš nemāk braukt — iebrauca grāvī

Tas būtu tas pats, kā teikt, ka kaimiņš nemāk staigāt, tāpēc paslīdēja un nokrita. Ne vienmēr fakts, ka kāds ir iebraucis grāvī, liecina, ka šis autovadītājs neprot braukt. Protams, braukšanas prasme un pieredze spēlē lielāko lomu, tomēr arī auto vadāmībai ir milzīga nozīme. Tā ir atkarīga no paša auto un riepām. Vasaras riepas vairs nav piemērotas drošai braukšanai, kad temperatūra noslīd zem +7 grādiem. Tāpat daudz kas ir atkarīgs no riepu protektora, mīkstuma, platuma un citiem faktoriem. Līdz ar to iesakām vēlreiz teikt „nē” riepām, kas nav piemērotas laikapstākļiem, Jūsu ikdienas braukšanas stilam, ceļam u. c.

Kaimiņš bremzēja, bet par vēlu

Garāks bremzēšanas ceļš ir raksturīgs nepiemērotām riepām gan vasarā, gan ziemā, gan rudenī, gan pavasarī. Kad ir runa par pēkšņām situācijām uz ceļa, katram centimetram ir milzu nozīme. Pat ja esat labākais(-ā) autobraucējs(-a) Latvijā, Jūs nevarat būt drošs(-a) par to, ka kāds cits autobraucējs, kājāmgājējs, velosipēdists uz ceļa neizstrādās kādu triku, kas Jums liks strauji bremzēt, lai izvairītos no nelaimes gadījuma.

Kaimiņš tērēja daudz degvielas un piesārņoja gaisu

Nepārprotami pašos pamatos auto pats par sevi piesārņo gaisu, kā arī tukšo maciņu, kad nepieciešams tvertnē uzpildīt degvielu. Protams, auto ar zemu CO2 izplūdes daudzumu un nelielu degvielas patēriņu ir atbildīga autobraucēja un iedzīvotāja labākā izvēle, tomēr ir jāņem vērā, ka nepiemērotas riepas var palielināt gan degvielas patēriņu, gan CO2 izplūdi, braucot ar tieši to pašu automašīnu tajā pašā ātrumā un stilā tieši to pašu attālumu. Būsim atbildīgi cits pret citu un vidi, kurā dzīvojam!

Kaimiņš gribēja ietaupīt, tāpēc pirka un mainīja riepas katru gadu

Ir dzirdēti stāsti par riepām, kas tiek iegādātas lietotas, uzmontētas pirms ziemas, tad ar tām brauc visu vasaru un tad atkal maina pret citām lietotām. Tā ir stratēģija, kuru neatbalsta neviens drošas un atbildīgas braukšanas piekritējs. Iespējams, to var uzskatīt par ietaupījumu īstermiņā… Kvalitatīvas, braukšanas apstākļiem un auto piemērotas ziemas un vasaras riepas, kas uzmontētas uz atbilstošiem diskiem un uzglabātas piemērotos apstākļos, vienmēr būs daudz labāka investīcija Jūsu, Jūsu ģimenes, apkārtējo un pat auto drošībā, kā arī braukšanas komfortā.

Sakiet „nē” nepiemērotām riepām! Sakiet „jā” drošai,atbildīgai un komfortablai braukšanai!

Saistītie raksti